האם השקעה בנכסים עדיפה על השקעה בתחומים אחרים?

השקעה

השקעה בתחום הנדל"ן – טרנד חם וחולף או השקעה שכדי לבדוק?

אנשים שמעוניינים להשקיע את כספם ולייצר ממנו רווח נאה, נחלקים לשתי קבוצות עיקריות: אלו שייקחו סיכון וישקיעו בתחום דינמי מאוד על אף האפשרות הסבירה להפסיד, לעומת מי שרוצה לשמור על ערך הכסף שלו ולהפוך את ההשקעה למשתלמת, תוך כדי שהוא עושה זאת עם כמה שיותר מקדמי ביטחון. רכישה של נכסים כמו דירות או בתים המיועדים למכירה או השכרה, נחשבת לסוג כזה של השקעה. מסיבה זו, החלק הגדול של המשקיעים בעלי ההון הגדול באמת, יעדיפו להשקיע בנדל"ן. בשנים האחרונות ולאור המצב של שוק הנדל"ן בישראל, הפכה האפשרות של רכישת דירות להשקעה בחו"ל לפופולרית ורבים מבין המשקיעים מבינים כי האופציות מעבר לים הן רבות ואף עשויות להיות משתלמות פי כמה.

מהם היתרונות של רכישת נדל"ן מחוץ לישראל?

אנשים שמעוניינים לרכוש דירות להשקעה מונחים על ידי העיקרון של שמירת ערך הכסף כאמור והם גם מצפים ליהנות מתשואה נאה לאחר מכירתו. עם זאת, מלבד האפשרות למכור את הנכס, רכישת נדל"ן לצרכי השקעה – משמעה במקרים אחרים גם קנייה לצרכי השכרה דווקא ולא מכירה, כאשר החזר ההשקעה והרווח העתידי מתקבל על ידי השכרת הדירה וקבל תשכר דירה נאה, שיכול להוות הכנסה משמעותית במשך שנים רבות.

אם מביטים על האופציות הפתוחות בפני משקיעים ישראליים, ניתן לראות כי הן הבורסה והן שוק הנדל"ן המקומי – שניהם דינמיים מאוד ולכן מרתיעים רבים מהם, מה שלא היה נכון לפני שנים ספורות. לקנות בימינו דירה בישראל ואפילו באזורים שאינם הערים הגדולות, זה עניין יקר מאוד שלאו דווקא מבטיח תשואה גבוהה, אם בכלל. עבור מי שההון שלו מוגבל, קשה לקחת את הסיכון של רכישת דירה ואז "להיתקע" איתה במשך שנים, ללא היכולת למכור אותה ולהשכירה.

הבחירה ברכישת נדל"ן מחוץ לגבולות הארץ, בייחוד במדינות נגישות יחסית כמו במרכז אירופה, קוסמת לחלק ניכר מן המשקיעים. הסיבות הן:

  1. מחיר נמוך יחסית של הדירות, מה שמאפשר סיכון של סכומים נמוכים לעומת הארץ. במקרים מסוימים ועבור בעלי הון רב, ניתן אפילו לבצע רכישה של כמה נכסים ובכך לסכן עוד פחות את ההשקעה.
  2. התנהלות נוחה של כל התהליך, באמצעות השפה האנגלית ובסיוע של חברות המתמחות ברכישת נכסים בחו"ל.
  3. בערים שבהן יש ביקוש רב לרכישת דירות ולהשכרה של דירות, לדוגמה בודפשט שבהונגריה, קיים סיכוי גבוה עד ודאות של ממש למימוש התשואה הצפויה עבור הדירה.

דגשים לבחירת המיקום האופטימלי של הדירה להשקעה שלכם

רכישת דירה בחו"ל לצרכי השקעה, צריכה להיעשות לפי הסיכוי של הדירה להימכר או להיות מושכרת. רצוי מאוד לבחור בדירה במצב טוב, משופצת ונוחה למגורים, על מנת שתקסום לקהל הפוטנציאלי. מוטב לרכוש דירה הממוקמת בקרבת מוקדים משיכה שונים של תיירים ומקומיים, כמו למשל מרכזי תרבות, מוסדות לימודים ועוד. התייעצות עם גורמי מקצוע שבקיאים בתחום הנדל"ן, יכול בהחלט לסייע לכם לבצע קנייה נבונה ולהשקיע את כספכם בצורה חכמה ולהפוך את הדירה החדשה לנכס מניב.