האם הטכנולוגיה הורסת לנו את חיי המין?

מסתבר שבעבר שיעורי הילודה היו גבוהים יותר, ככל הנראה, תודות לגורמים שונים שלא תמיד היה קשר ביניהם או שלא ניתן להשוות ביניהם לבין גורמי הילודה בהווה

כוסית על

מסתבר שבעבר שיעורי הילודה היו גבוהים יותר, ככל הנראה, תודות לגורמים שונים שלא תמיד היה קשר ביניהם או שלא ניתן להשוות ביניהם לבין גורמי הילודה בהווה. מצד אחד, ידוע לכולם שהתפתחותה והגעתה של הטכנולוגיה לבתים מעכבת את הילודה וגורמת לחיי המין להיות פחות טבעיים ויותר מחושבים, מצד שני, העזרים הטכנולוגיים בנושא יחסי מין וכניסה להריון הם רבים. להלן מספר נקודות השקפה בנושא.

בעד הטכנולוגיה והקידמה בנושא יחסי המין והריון
ייתכן מאוד שהטכנולוגיה תרמה רבות לנושא הפתיחות לעולם הסקס והמיניות במאה העשרים ואחת. אך אם נסתכל רק כמה עשרות שנים אחורה, לא ניתן היה לומר דבר על עולם הסקס, כל הנושא היה בגדר טאבו, התעשייה לא הייתה מספיק מודעת לצורך הזה כי זה פשוט לא היה על סדר היום, לא היה בכותרות ונראה היה שאנשים לא רוצים או צריכים את הנושא הזה. לייצר אביזרי מין להנאה מינית ולחוויות מיניות היה דבר לא הגיוני, בלתי אפשר ונועד לכשלון מסחרי עד לשנות השישים המאוחרות.

כיום הדבר מקובל ונהוג בתרבויות רבות בכל העולם, במזרח והמערב, אפילו במדינות לא נוצריות שנחשבות לבלתי מפותחות בנושא מין או מסורתיות מאוד בכל הנודע לקדמה וליברליות מינית. בנוסף, הטכנולוגיה הביאה את ההריון למצב בו יש דרכים רבות יותר ועזרים רבים שמסייעים לאישה או לבני הזוג להיכנס להריון, וזאת תודות לקידמה הטכנולוגית. הטכנולוגיה מביאה עימה המון מידע ברחבי האינטרנט בנושא יחסי מין, שיפור החוויה המינית ואינטימיות של בני הזוג, מה שפעם לא היה ידוע כי לעולם כי לא דברו על זה, מאפשר היום לצעירים רבים לקרוא, להבין, לשתף ולקבל מושג בתחום המין ויחסי המין, כל זאת לפני שאנחנו מדברים על פורנוגרפיה ועל השפעות של הסקס בחברות קפיטליסטיות.

נגד הטכנולוגיה והקידמה בנושא יחסי מין והריון
לא נלך עד להמצאת הטלויזיה, או ליום שהיא הפכה למוצר צריכה שנמצא כמעט בכל בית, אבל מסתבר שפעם, לפני המצאת החשמל, שיעורי הילודה היה גבוהים יותר – נכון גם להדגיש ששיעורי התמותה בזמן הלידה הייתה גבוהה הרבה יותר אך זה נושא אחר לגמרי. אבל נראה שאכן קיים קשר ישיר בין מספר הפעילויות שניתן לעשות בבית כאשר יש מכשירי חשמל פועלים, לבין מספר הפעילויות המועט שהיה לפני שמכשירי החשמל התחילו להשתלט על המרחב הביתי. ידוע גם שבימים אלה, כאשר יש הפסקות חשמל, שיעורי הילודה גבוהים הרבה יותר לאחר תשעה חודשים. ראינו את זה ב-"בייבי בום" בשנת 207 בארצות הברית, בה נולדו יותר מארבעה מיליון תינוקות בתשעת החודשים שלאחר תקופת תקלות החשמל הגדולה שפקדה את חופה המזרחי של ארצות הברית.

השפעה שלילית נוספת של הטכנולוגיה לחיי המין שלנו נמצאת באינטרנט, שמאפשר לבני נוער בלתי בגירים להחשף לעולם מיני ופורנוגרפיה בלתי מצונזרת שלא תמיד משקת בצורה נכונה ובריאה את עולם המין האמיתי. הדבר יכול להשפיע מאוד בטווח הארוך כאשר קטינים אלו מתבגרים ומגלים עולם שונה לגמרי ממה שהספיקו לראות ולגלות בעצמם עד כה, זה יכול לעורר אכזבות רבות, עד כמה שזה בלתי ייאמן בכל הקשור לנושא של סקס וקיום יחסי מין. לכן מומחים רבים חוזרים ואומרים שכדאי  לשים לב שהמתבגרים מקבלים הדרכה מינית נכונה ומקצועית ומאפשרים להם להיחשף לעולם הסקס בצורה בריאה ונכונה.

מסתבר שהקדימה והטכנולוגיה מעסיקות מאוד האנשים ובהחלט מעמיסים על שגרת יומם. הזמן הפנוי לקיים חסי מין אינו רב, אך אם יש הפסקת חשמל המשמעות של זה היא שאין מחשב, אין אינטרנט, אין טלויזיה, אין מטבח ואין טלפון. וכאן הזמן הפנוי של בני הזוג גובר וכך גם האינטימיות והצורך לעשות משהו יחד. מחקרים מראים קשר ישיר בין שיעורי הילודה לבין הפסקות חשמל.

אז אני אומרת… כבו את האור ולכו להזד***…!  🙂