האם ביבי באמת מפלג את העם?

השמאל והמרכז טוענים שביבי מפלג את האזרחים לתומכים ובוגדים. הימין טוען שאלה שטויות, תמיד היינו קבוצה כנגד קבוצה, המחלוקות עתיקות יומין ומתחילות עם הולדת העם (או אולי לפני זה). הנה השנקל שלי בעניין

מה אתם אומרים- האם ביבי באמת מפלג בינינו?

יש היום שני צדדים -השמאל והמרכז שטוענים שביבי מפלג בינינו ומייצר פה שנאת חינם כדי לשלוט.

הימין טוען שמחלוקות תמיד היו ותמיד יהיו, "אתם סתם שונאים את ביבי ולכן אתם משליכים עליו את כל המחלוקות שלנו".

אז בואו נבחן את זה בצורה עניינית:

נכון. עוד מאז שקם העם הזה היו בינינו מחלוקות והתנגשויות רעיוניות. ליורם טהרלב יש אפילו מערכון מצחיק לאללה על זה.

אני חושבת שכל עוד זה לא מגיע לאלימות (ואני שמה לרגע בצד את זה שלצערנו זה כן קרה בעבר) הרבה פעמים זה טוב, ואפילו מצוין. זה משאיר אותנו עירניים, זה מפתח רעיונות, זה מביא לביקורתיות בריאה וזה אפילו שומר עלינו ערכיים (כי זה מאוד ערכי להתווכח על רעיונות).

אז נכון, ביבי לא התחיל את הפילוג בינינו.

אבל.

יש הבדל עצום בין מה שקורה פה היום, שהוא תוצאה ישירה של דברים שעושה ביבי והשלטון הנוכחי, לבין מה שהיה בעבר.

למה אני מתכוונת? אנסה להסביר, ואני מקווה שתקראו בעיניים אובייקטיביות עד כמה שניתן:

בנימין נתניהו (צילום: Amir Levy/Getty Images)בנימין נתניהו (צילום: Amir Levy/Getty Images)

1. ביבי יוצא נגד צד פוליטי אחד שלם.

נכון שהיו אמירות של "הם צ'חצ'חים", ו"חבר הכנסת היושב לימינו של באדר" וכל מיני השמצות מזעזעות ומקוממות בעבר. אבל האמירות האלה לא היו נגד צד פוליטי שלם.

אני יודעת שזה לא נשמע שונה בהרבה, אבל זה כן. יש הבדל בין לצאת נגד מזרחיים (שלכאורה יכולים להיות תומכי כל מפלגה שהיא) לבין לצאת נגד כל השמאל כולו.

שיהיה ברור, אני דוחה אמירות כאלה מכל וכל, אבל אם ננסה לנתח את הדברים כהוויתם, אני באמת חושבת שיש הבדל עצום בין השניים מבחינת התפיסה של זה בציבור.

ביבי הפך את כל הצד השמאלי של המפה לבוגדים. הוא עושה את זה במשך שנים, בכל פעם קצת, ובצורה מאוד מתוחכמת – הוא כאילו אומר ולא אומר, וזה מאפשר לו להתנצל ולפטור את זה ב"נכשלתי בלשוני".

הרי הוא הוריד את השכפץ בכנס ליכוד, זה היה מופנה למרכז הליכוד ולא לשמאל, נכון? (לא). ועל הארון שהוא הלך אחריו היה כתוב שרבין קובר את הציונות, זה לא כוון אישית לרבין, נכון?

אבל המסרים האלה חודרים עמוק לתוך תת המודע של הקהל שלו. זה כמו צופן, והם מפענחים אותו בדיוק כמו שהוא רוצה. וזה מחלחל.

עובדה, ביבי לא אומר היום שהשמאל בוגדים. הוא רק קורא להם חמוצים. אבל כל תומכיו כבר מדקלמים חופשי מילים כמו "בוגדים", "עוכרי ישראל" וכו'.

אגב, כשדודו טופז אמר צ'חצ'חים הוא לא היה חבר כנסת או פוליטיקאי (בניגוד לביבי שהוא ראש ממשלה), וגם הוקיעו אותו כך שהוא לא הצליח למצוא עבודה במשך שנים אח"כ. זה לא מה שקורה לאלירז שדה או לברדוגו, למשל.

2. הוא הורס מראש את הלגיטימיות של כל מוסדות השלטון-

נכון, גם קצב ואולמרט ניסו להגיד שרודפים אותם. השוני הוא גם בכך שביבי הצליח והם לא (ועל זה אי אפשר להאשים אותו), אבל יש עוד משהו חשוב שביבי עושה והקודמים לו לא עשו:

הוא יוצא נגד כווווולם ומשכנע את מצביעיו שזו יציאה נגדם. כלומר, הוא לא רק טוען לרדיפה אישית, הוא טוען שיוצאים נגד כל הציבור שלו, כל הימין, ו"מגבה" את זה בחלקי טענות וראיות מפוקפקות על כך שאנשי הפרקליטות והמשטרה מושחתים.

הוא כבר כמה שנים, בשקט בשקט וכאילו לא מטעמו, גורם להפצה של חומרים חלקיים ופייק ניוז כדי להרוס את האמינות של המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט, יוצא נגדם באופן אישי (מישהו יודע או זוכר איך קראו לתובעים/ות במשפט קצב, פואד, שרון או אולמרט?) כדי שבבוא המשפט כולם יהיו משוכנעים שהם לא אמינים. כמו עבריין שהורס מראש את המוניטין של העד כנגדו, כדי שכשייפתח המשפט העד ייחשב ללא אמין ועדותו לא תיחשב.

3. הוא יוצא נגד כל מתנגד מתוך הליכוד וכך הופך לשליט יחיד ללא ביקורת-

זה מחזק את ההמון וגם את חברי הכנסת בתחושה שמי שלא מיישר קו הוא בוגד, ועליו לעוף. זה מה שקורה בחברות טוטליטריות (להבדיל אלף הבדלות). אני מתארת לעצמי שאני לא צריכה לספר לכם למה זה משחית וכמה זה מפלג.

4. הוא עושה את כל הדברים יחד (ועוד כמה).

בניגוד לקודמיו, שעשו דבר אחד או שניים מהנ"ל, ביבי עושה הכל מהכל.

ככה הוא מצייר עולם שלם שמתקיים במקביל למציאות, שבו כולם מנסים להתקיף את האזרח הפשוט-

איראן, החיזבאללה, החמאס, השמאל, הפרקליטות, המשטרה, בתי המשפט, תומכי סער, ליברמן, גנץ, לפיד, ציפי לבני ועוד.

ואם כולם מתקיפים אותך, מה תעשה?

תצטרף אליהם? תפקפק במנהיג ששומר עליך מפניהם? מה, אתה דפוק?!

אז תיישר קו, תסכים עם הכל ותשכנע את עצמך שזה הטוב ביותר שיכולת לקבל בנסיבות הקיימות. תסכים שהוא יקח מתנות (מותר לו, הוא הפרוטקטור אוף יזראל), תסכים לשאת בנטל לבד (אין ברירה, אי אפשר להרים קואליציה בלי ליצמן), תקבל את זה שהוא לא מטפל בבריאות (הוא מנסה, וזה עדיף מהשמאל), שהוא לא מטפל בחינוך (זה בכלל לא הוא, זה בנט. הוא כוווולה ראש ממשלה), שהמצב הכלכלי לא גרוע ויוקר המחייה לא מרקיע שחקים (וזה בכלל כחלון), שהוא לא מטפל בתשתיות (בכל העולם יש פקקים, לא?). תוריד ראש, העיקר להישאר בחיים מול כל האיומים.

כי ביבי דואג לחיים עצמם.

[youtube zE7PKRjrid4 nolink]

אז אם ראיתם מטריקס (ואם לא, רוצו לראות!)-

ב- 3.2.20 יש לנו הזדמנות לקחת את הגלולה האדומה, ולראות את המציאות כפי שהיא, ללא מסך העשן של ביבי.

מבעד לעשן ניתן לראות, שיש לנו ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום, שכבר 10 שנים לא עובד בניהול המדינה ומזניח פה את הבריאות, החינוך, הכלכלה, יוקר המחייה, הבטחון, התשתיות, הנכים, הקשישים, יוצאי אתיופיה, העסקים הקטנים, החקלאים, הערבים אזרחי ישראל ועוד.

ראש ממשלה שמפלג אותנו יותר מתמיד, ושלא באמת עובד אצלנו אלא מצפה שנעבוד בשבילו.

בואו לא נסגור את העיניים.

ב- 2.3.20 מצביעים כחולבן, מנצחים, משנים. קלללל.

ב- 2.3.20 עושים שינויב- 2.3.20 עושים שינוי (אלבום פרטי)

רונית יובל
יועצת עסקית, מומחית באסטרטגיה ושיווק, בעלים של TrendMark. מתמחה בבניית מותגים, פיתוח עסקי, ניהול עסקים ובניית אסטרטגיות שיווק. מניעה תהליכים ושינויים בעסק; מרצה ומעבירה סדנאות וקורסים בנושאי שיווק, מיתוג, סגנונות תקשורת, פרסום, אסטרטגיה, פוליטיקה ארגונית, חדשנות יצירתית.