האם באמת אפשר לשלב הורות וקריירה?

מר תשע נשמות הוא מצד אחד הסרט הכי מצחיק ושנון שראינו לאחרונה ומצד שני, סרט שמטלטל ומכניס לפרופורציה את הדברים החשובים באמת…

מה לא נאמר כבר על השילוב הכמעט בלתי אפשרי שבין קריירה מצליחה להורות מספקת? כמה טיפים, סיפורים לכאן ולכאן ו"בחירות צד"?
כמי שגם מנהלת עסק תובעני וגם מגדלת ילד כמעט לבד, אני יודעת שלא באמת אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. תמיד, בכל רגע נתון, צריך לוותר על משהו- על שעות שינה, על חברים, על שעות בילוי עם הילד, על לקוח, על חו"ל, על משהו… אי אפשר הכל. פשוט אי אפשר!
הסוד בעיניי טמון לאו דווקא ביכולת להספיק הכל, אלא ביכולת להיות שלם עם עצמך ולא להתייסר מהבחירות ומהויתורים שאתה עושה. וזה רבותיי, החלק הכי קשה… ומה קורה אם אתה שלם עם עצמך, אבל לא שם לב שהויתור שלך עלה לאחרים ביוקר? ומה היה קורה לו היינו יכולים לראות לרגע את הדברים מהצד?
הסוגיה הזו היא הסוגיה המרכזית שעומדת בבסיס סרט הקולנוע החדש "מר תשע נשמות", רק שהסרט עשוי כל כך טוב והסוגיה המכבידה הזו לא מעיבה על ההנאה ממנו.
NINE-LIVES_1SH-NEW-1
טום ברנד (קווין ספייסי) הוא אבא, בעל ובעיקר איש עסקים מיליארדר שחייו סובבים סביב המיזמים העסקיים השונים שלו.
Nine-lives-19
הוא גרוש פעם אחת עם ילד גדול, שגם עובד איתו בחברה ונשוי פעם שניה, עם ילדה קטנה שמעריצה אותו על אף חסרונותיו כאבא (מדהים איך ילדים רואים וחווים את הדברים אחרת). הוא אוהב את משפחתו, אבל… העבודה…
Nine-lives-15 Nine-lives-8
 
ליום הולדתה ה-11 של בתו רבקה (מלינה וייסמן בתפקיד משובח) היא מבקשת ממנו במתנה ולמורת רוחו חתול. ייסורי המצפון שלו על הויתורים שעשה כאב מביאים אותו בסוף להסכים ולקנות לה את מבוקשה. אבל אז הכל משתנה והפגישה עם מוכר החתולים ("הלוחש לחתולים") הופכת להיות השיער של חייו.
בתאונה טראגית הוא מוצא את עצמו כלוא בתוך גופו של החתול שקנה לביתו, בלי שאף אחד (פרט ללוחש לחתולים) יודע את זה ומשפחתו חושבת שהוא שוכב במצב קומה בבית החולים. כל ניסיונותיו להוכיח להם שהוא אותו טום שהם מכירים, עולים על שרטון – בצורה מגלגלת מצחוק, יש לומר.
NINE-LIVES-2
ככל שחולף הזמן, הוא מגלה עוד ועוד דברים על הרגשות של האנשים הכי יקרים לו ומבין שהויתורים שלו היו אולי כבדים מידי…
Nine-lives-12 Nine-lives-6
הסרט מעשע ומצחיק נורא. יש בו המון קטעים שמזכירים את סרטוני היוטיוב של בעלי החיים המצחיקים ועומר (וגם אני) התגלגלנו מצחוק בקטעים מסוימים והתרגשנו באחרים.
המסר שמועבר, בעיקר להורים, על הדברים החשובים באמת ברור וקצת מזעזע את אמות הסיפין היומיויות, אבל משאיר טעם טוב. מצוין אפילו!
משעשע, חכם ועשוי מעולה!

"מר תשע נשמות", מה 4.8 בבתי הקולנוע 

 

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה