האם אצליח להגשים את החלום שלי בקריירה שניה?

הבנות שלי תמיד אמרו לי: "אמא את אלופה בעולם הבנקאות אך את מפספסת את העולם שבחוץ". לא הבנתי אותן עד שיצאתי לדרך החדשה שהיה עימה חלום גדול.

אכן הייתי בתוך בועה, הבועה של עולם הבנקאות שבו שהיתי שנים רבות. נשאבתי לתוך העשייה הניהולית הזו ולא ממקום ממורמר אלא עם המון תשוקה. לקום בחושך לחזור הביתה בחושך. הבית השני שלי בעשור האחרון היא רכבת ישראל, כן רכבת ישראל! שעות רבות אני שוהה בה בנסיעותי הרבות לעבודה, לכנסים, לישיבות. מוצאת עצמי, רק בסוף השבוע אוכלת עם המשפחה ורואה את אור היום, את הפרחים בגינה המהממת שלנו. ואני לא רואה כלום ממטר, עובדת באוטומט בכל מה שנמצא מחוץ לבנק: הילדים, מטלות הבית, אירועים משפחתיים ועוד. אין ספק שהיו תקופות לא מעטות בקריירה שלי שהיה טשטוש מה חשוב יותר הבנק או הבית. לא פעם הבנק ניצח.
איריס בגינה חורף
אלבום אישי,

נו, אז מה גרם להתחיל לחלום על משהו אחר?
לקראת תפקיד חדש בבנק הגיעה הצעה כלכלית טובה לפרישה מוקדמת. היא נבחנה ברצינות ואז שמתי את המפתחות לקחתי הכסף…. ופרשתי. וואו…
לא להאמין! אחרי כל מה שכתבתי מוקדם יותר וכשאני בשיא העשייה – נפלה התובנה. כוכי, זה הזמן לעשות משהו אחר וחדש ואז גם המשפט של בנותי (בכותרת המשנה) צלל עמוק לורידים וגם הבנתי אותו.

מה עושים עכשיו? כמה צריך ללמוד בעולם שבחוץ? מלא….
מתוך שתי אופציות ששמתי לפני בחרתי את האימון המנטלי וכשדייקתי יותר החלטתי לגעת באנשי עסקים. אני מביאה בתרמיל שלי המון ידע עסקי ומקצועי מעולם הבנקאות וזה שילוב מנצח. אמרתי לעצמי: קודם תירגעי, תחשבי, תתמקדי ואז תצאי לדרך לחפש את לקוח החלומות שלך.
יש מלא התלבטויות כמו: אני כבר לא ילדה, הלמידה לוקחת המון זמן, לא מכירים אותי בעולם המנטלי, ועוד ועוד תירוצים שקראתי להם התלבטויות.
ואז החלום התחיל לרקום עור וגידים – אני רוצה להיות טוני רובינס הישראלי, להיות מקור השראה האמת, זה יצא לי באוטומט לא התבלבלתי וזה שימח אותי מאוד כי האמירה יצאה מתוכי.

ואז שאלתי את עצמי, מה אעשה כדי להגיע לאיש החלומות שלי?
בבלוג קודם שלי כתבתי, "גיליתי שהיד המכוונת שלא היתה לי בנערותי, גרמה לי להיות בקריירה שלי חונכת, מלמדת ומצמיחה דורות של עובדים".
כשחושבים על המשפט הזה, זה ברור שמא שמכוון אותי הם תכונות שחייבות להגיע מהתוך שבי. כלומר: מה שהנחה אותי היו חמלה לזולת, לא לשפוט, לא להקטין, ללמוד וללמד ביחד. לא לחינם טענתי כי "בניתי קריירה ביחד עם האנשים שהיו איתי" כי לא פעם מצאתי עצמי לומדת מהם והרבה.
זו עבודה מאומת ויומיומית שאין אפשרות להגיד: אני עייפה. תמיד יש מישהו שצריך משהו. ועוד משהו שהבנתי שכנראה הפרדיגמה שהית בתוכי שלא היתה יד מכוונת גרמה לי לעולם לא להתעייף או לא לרצות לחנוך. הייתי כתובת לאנשים שאיתי וזה היה כיף גדול.

אז איך ייראה איש החלומות שלי ומה אעניק לו?
פשוט,
איש החלומות שלי יבוא עם נכונות מסויימת לעלות מדרגה באיכות החיים שלו. לגרום לכך שהוא לא ינוהל ע'י האוטומט שלו (אמונות, הרגלים חסמים ועוד) שלרוב לא מקדם. איש החלומות שלי יהיה: רעב לשינוי, מחפש כיוון, מבין שיש מה ללמוד, כן ואמיתי עם עצמו, פתוח לקבל ועוד.
הלקוח שלי ירגיש בטוח להגיע אלי כי אנהג בו בחמלה רבה, בהכוונה, אנהג בו מתוך רצון לעזור, בענווה ובצניעות כדי להתקדם. ומעל לכל עם המון כיף ויצירת חוויה בשינוי.
בסוף התהליך הלקוח שלי ירגיש שיש לו כתובת למי לפנות. מאמינה שאני יעורר בו השראה שיבין שאפשר לעשות שינוי בכל מצב ובכל גיל. אגב, זה קורה היום עם המתאמנים שלי, זה מה שהם אומרים.
את ההשראה הזו אני רוצה בחלומי המתהווה להעביר לכמה שיותר אנשים ע'י הרצאות, סדנאות, מפגשים אישיים ובסתם שיחה. תמיד נותנת טיפ מה ואיך יכול להיות טוב יותר מהמציאות עכשיו.
בחלום שלי אני נמצאת בהרצאה שבה נוכח טוני רובינס עצמו כאורח ולאחר מכן הוא לוקח אותי תחת חסותו ומעיף אותי לשמים. אמן.

חתונה 2 - 2017
אלבום אישי, בדיגיטליות בעסקים

מה קרה לכל ההתלבטויות שלי?
איזה? שאלתי את עצמי כלא מבינה…
את כולן השארתי מאחור, אלה סתם תירוצים שאין להם אחיזה במציאות כי הם היו רק במוחי. אני נחושה ומלאת אמונה להגשים את החלום. להגיע לכמה שיותר אנשי עסקים כאלה שהעסק שלהם תקוע, שהחלומות שלהם לא התממשו, או שהם על סף סגירה ולחנוך אותם כך שיבינו – שהכל אפשרי.

חייבת לשתף במשהו חכם שקראתי מתוך מאמר שנכתב במגזין אפוק טיימס חודש ספטמבר 2019.
זוהי אסטרטגית גרגיר הקפה המבוססת על 2 אסירים שנמצאים בכלא בתנאים קשים. אמר האחד: אשים בסיר עם מים רותחים: גזר, ביצה וגרגיר קפה. הגזר התרכך הביצה התקשתה וגרגיר הקפה פיזר צבע במים. הצבע הזה הוא מטאפורה להשפעה שמלמדת אותנו שעדיף שנהיה בצד הזה ונשאף איך לשנות את הסביבה במקום שהסביבה תשנה אותנו. האסיר שסיפר היה ותיק חכם ומנוסה ובעזרת הדימוי ניסה להרגיע את האסיר החדש שההסתגלות היתה לו קשה.
התובנה מאסטרטגיה זו היא שכשאיש החלומות שלי יבין שהוא יכול לפרוח מהמקום שבו הוא נמצא ולהשפיע ביכולות שלו על הסביבה שלו ולהצליח, זה נותן תקווה כך שהבחירה שלו היא זו שתכריע את הכף או להיות גזר רך או קשה כמו ביצה או זה המפזר את אורו כמו גרגיר הקפה ולהיות בר השפעה.

זו השאיפה הגדולה שלי.

#כוכי_שגיא_מאמנת_מנטלית_לאנשי_עסקים
טל': 052-9426541
מייל: cochi.saggy@gmail.com
פייסבוק:
https://www.facebook.com/%D7%9B%D7%95%D7%9B%D7%99-%D7%A9%D7%92%D7%99%D7%90-%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%AA-%D7%9E%D7%A0%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%AA-357437735015668/?modal=admin_todo_tour