האם אני זקוקה להרמת חזה?

בחורה עם מחשב נייד

להבדיל מגברים נשים חשופות יותר לפגעי גיל. הקמטים בגוף, מיצוק הגוף וגם בחזה. החזה חשוף לשינויים תמידיים ולאחר הריונות, הנקות, עליות וירידות במשקל, והתבגרות באופן כללי, הוא כבר לא נראה כמו שהיה נראה בצעירותינו. החזה הנשי תמיד משחק תפקיד משמעותי ביצירת הזהות הנשית ומעטות הנשים שאינן שמות לב ואף מוטרדות מן השינויים החלים בו. אמנם קיימות גם נשים שלא עברו את המסלול הנשי המוכר, אבל כולן היו רוצות לחזור ולראות את החזה שלהן צעיר וזקוף, להרגיש ולהראות צעירות, ולהתגאות שוב בגופן, למטרה זו קיים ניתוח אסתטי ופשוט הנקרא הרמת חזה.

כל אישה הבוחרת לשקול ביצוע ניתוח להרמת חזה תשאל את עצמה האם היא באמת זקוקה לניתוח מסוג זה. רוב התשובות עונות על הרצון לשפר את תחושת הנשיות ואת הביטחון העצמי ולהופעה חיונית וצעירה. חזה נפול גורם לנשים להרגיש מבוגרות מגילן, פחות נשיות ופחות מושכות. הרצון לעבור את הניתוח נובע מהצורך להרגיש שוב צעירה וחטובה. הרצון לשוב ולהתגאות במבנה הגוף והחזה טבעי.

אם את שואלת את עצמך, אם את זקוקה לניתוח הרמת חזה? חשוב לבדוק אם את עונה על אחת מהסיבות המאפשרות ביצוע ניתוח שכזה. הסיבות לחזה נפול יכולות לנבוע מכמה גורמים, הריונות, שינויים ותנודות במשקל הגוף, אי שימוש בחזייה ופגעי הגיל המשתקפים בחוסר אלסטיות ורפיון של הרקמות האוחזות את השד. בנוסף, יתכן שחלק מן הנשים המעוניינות לעבור את הניתוח סובלות מחוסר סימטריה מולד אותו הן בוחרות לתקן באמצעות שיקום המבנה  של השד.

עם החלטת שברצונך לעבור ניתוח הרמת חזה חשוב לבחור ברופא מנתח כירורגי המומחה בתחום סוג הניתוחים הללו, בעל ניסיון מוכח המבצע עת הנדרש עם הציוד והטכנולוגיות מהמתקדמים בעולם ועם צוות מיומן. ד"ר שגית משולם דרזון, הינה אחת הרופאות המובילות בענף אשר תשמח לסייע לך להשיג את המראה המבוקש תוך כדי הקפדה על מראה טבעי ויפה לאורך זמן.

בשלב הראשון תיפגשי עם ד"ר שגית משולם דרזון שתברר פרטים על בריאותך ועל ההיסטוריה הרפואית שלך, שעלולה להשפיע על הניתוח. תתבקשי לבצע בדיקות בהתאם לגילך ולמצבך הרפואי, ואם תימצאי מתאימה לניתוח, תבצעי סדרת בדיקות ומדידות להתאמת ההליך הניתוחי המתאים ביותר עבורך להשגת תוצאה אסתטית מוצלחת. כך או כך, ההחלטה מתבצעת על ידך, בשיתוף והתייעצות עם ד"ר שגית משולם דרזון. לאחר שתגיעו להחלטה, ניתן לתכנן את הניתוח עצמו. הניתוח להרמת חזה נערך תחת הרדמה מלאה ואורך כשלוש שעות, ובדרך כלל המנותחת משוחררת לביתה למחרת הניתוח. כדי לאפשר לה מנוחה והחלמה מהירה. במשך כמה ימים לאחר הניתוח המנותחת תחוש אי נוחות, אולם תחושה זו אמורה לחלוף לאחר לא יותר מעשרה ימים. במהלך חודש לאחר הניתוח היא תתבקש ללבוש חזיית ספורט מיוחדת, שתספק לשדיים תמיכה מתאימה, כאשר התוצאה המבוקשת בתום ימי ההחלמה יהיו לשביעות רצונה כפי שתכננה וחלמה להחזיר לעצמה את המראה האסתטי ביותר עבורה ואת הביטחון העצמי ושביעות הרצון מהמראה חדש שלה.

דר' שגית משולם דרזון
בת 40, נשואה ואמא לאורי, יפתח ועמליה. מומחית לכירורגיה פלסטית ואסתטית. מנהלת השירות לכירורגיה משחזרת של השד במרכז רפואי "רבין" בפ"ת.