האחות / לואיז ג'נסן

The Sister / Louise Jensen, 2016

ז'אנר: מותחן פסיכולוגי

372 עמודים | הוצאת: דני ספרים הוצאה לאור | תרגום: דנה שחף | עיצוב העטיפה: סטודיו פיני חמו | שנת הוצאה בארץ 2018

הכריכה משכה את עיני. השילוב של ורוד ושחור הוא מוצלח מאוד. המעטפה המקומטת על הכיתוב "עשיתי דבר נורא, גרייס…אני מקווה שתוכלי לסלוח לי…" לא הותיר לי ברירה! הייתי חייבת לקורא את הספר כדי לגלות מי זו גרייס? מי עשה את המעשה הנוראי ומהו אותו מעשה נוראי שעליו ביקשו סליחה? אה ותוסיפו לזה את הציטוט שמדובר במותחן פסיכולוגי מבריק ואני הייתי שדודה.

את ילדה קטנה שעוברת לגור עם סבא וסבתא. מתנתקת מכל מה שאת מכירה. את מפוחדת ורוצה שיאהבו ויבינו אותך. ביומך הראשון בבית הספר, מתנכלים לך. עולמך חרב עלייך סופית. עד שמופיעה צ'רלי ומשפרת את הרגשתך. ומאז אתן בלתי נפרדות. אבל! לשתיכן יש סודות.

זה סיפורה של גרייס וסיפור התמודדותה עם מותה של צ'רלי, חברתה הכי טובה. הסיפור נע על שני צירי זמן: אז ועכשיו. בעכשיו אנו פוגשים בגרייס שמנסה להתאושש מאובדן חברתה ושיקום חייה. היא סייעת בגן ילדים וגרה עם דן, החבר שלה. הפעם האחרונה שבה ראתה את צ'רלי רודפת אותה והיא מחליטה לרדת לשורש הדברים. הצעד הראשון היה להוציא קופסה ששתיהן קברו וקבעו לפתוח יחד בעתיד. הקופסה שופכת אור על חלק מהדברים שצ'רלי לא דיברה עליהם. יחד עם דן, הם מתחילים מסע חיפושים כדי לסגור מעגל עבור צ'רלי. החיפוש הזה מכניס לחייהם את אנה. אנה מסמלת את תחילתו של עידן חדש. האם הוא טוב?

בפרקים של אז אנו מלווים את גרייס מאז שהייתה ילדה ועברה לגור עם סביה עד שצירי הזמן נפגשים. הפרקים הללו מאוד חשובים כי הם שופכים אור ומסבירים ממה נובעים פחדיה של גרייס. מסבירים את התחושה שהיא נרדפת ושעוקבים אחריה. וכמובן, מסבירים הרבה לגביה ולגבי צ'רלי.

הספר מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטה של גרייס. המתח מרתק כבר מהעמוד הראשון. הקורא ממש משתוקק לגלות מה יקרה הלאה, והדבר הכיפי שקוראי הז'אנר נוהגים לעשות נכנס לפעולה וזה ניסיון לדעת מי האשם בדברים. כמובן שחשדתי וככל שהתקדמה העלילה, התסכול מזה שהסופרת שוללת עוד ועוד חשודים גובר מצד, מצד שני ההנאה מתעצמת כי נוכחים לראות שהסופרת ידעה לטוות עלילה נפלאה. ומה שנהדר היה לגלות שמדובר ברומן ביכורים שלה. האירועים תופסים תאוצה בשליש האחרון של הספר עד התגליות המרעישות בסופו. חייבת לציין שאומנם ידעתי, אך הרקע לדברים היה פנטסטי בעיניי. הסופרת עיבתה את הדמויות הנהדרות שרקחה עד הרגע האחרון וזה הוסיף לרמת הדריכות בסיפור. מותחן מרתק, מתעתע, מצמרר ומסקרן! תענוג של ספר וממליצה בחום רב!

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:

http://bit.ly/2FBDwzz

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.