האחות/לואיז ג'נסן

1

הוצאת דני ספרים

אתחיל מכך שהכריכה יפה ומתכתבת עם הספר וקשורה לתוכנו ואף מושכת לקרוא אותו.

'עשיתי דבר נורא, גרייס, אני מקווה שתוכלי לסלוח לי'.   אלו מילותיה האחרונות של צ'רלי, חברתה הטובה ביותר של גרייס לגרייס בפעם האחרונה שנפגשו.

גרייס מרגישה אשמה על כך שאיבדה את צ'רלי חברתה הטובה ביותר. היא מחליטה לחפש תשובות לאובדן שמטריד אותה כל כך, והיא פותחת את קופסת הזכרונות של צ'רלי ומגלה עליה דברים חדשים שלא ידעה מעולם. גרייס יוצאת למסע אחרי אביה של צ'רלי ורותמת לכך את בן זוגה דני. ואף נעזרת לשם כך באמה המעורערת משהו של צ'רלי – לקסי. לא עובר זמן רב ובמסגרת החיפושים, מגיעה אל ביתה בחורה העונה לשם אנה הטוענת כי היא אחותה של צ'רלי. עבור גרייס זהו נס, נס של מציאת בת משפחה חדשה מאחר שבכל זאת צ'רלי הייתה עבורה ממש כמו אחות. אבל האם אנה תהווה האחות החדשה כתחליף או כהשלמה לאובדן של צ'רלי. במקביל, גרייס מרגישה שהיא מתחילה להשתגע, וכי מישהו אלמוני עוקב אחריה. מה גרייס תגלה על עברה שלה, על עברה של צ'רלי ועל החברות המשותפות שלהן. אך מה יגבה ממנה מחיר גילוי האמת – האם ישפיע וישנה את הזוגיות שלה מול דני, האם תגלה מיהו אביה של צ'רלי, האם תשלים עם עברה שלה, והאם באמת אנה היא אחותה של צ'רלי או שמא מתחזה.

על הספר היו ביקורות טובות שמאוד סיקרנו אותי לגביו. זהו ספר מתח, המשתייך לז'אנר של המותחן הפסיכולוגי. אמנם לא קראתי הרבה מתת ז'אנר זה, אך עבורי הסוף היה צפוי. אם כי יש לומר שסך הכול מדובר בספר מתח טוב שהקריאה בו הייתה מעניינת ונעימה אך קשה לי להגיד שהרגשתי מתח רב במהלכו.