האוצרות האבודים/ איל כהן

סדרת 'האוצרות האבודים' באה לתת מענה לכל המעוניין ללמוד את הסיפור המקראי בצורה נגישה, מובנת, ברורה ומרתקת. הסדרה מתארת את הסיפור המקראי מימי בראשית ועד סוף ימי מלכותו של המלך דוד.

האוצרות האבודים 2

במשך ההיסטוריה האנושית תורגם התנ"ך בשלמותו למאות שפות וחלקים ממנו לאלפי שפות. מאות ואלפי מדרשים וספרי אגדות התחברו במרוצת השנים על הספר שהפך להיות נחלת כלל האנושות, חלקם מבוססים על מקורות רשמיים ואמינים וחלקם פרי דמיונם של המחברים.
הצימאון העז להכיר את הסיפור המקראי על פי מקורות מהימנים הולך וגובר אולם הקושי בהבנת השפה העתיקה וחוסר הנגישות לספרים מביאים את רוב רובם של האנשים לייאוש כעומדים אל מול שוקת שבורה.
סדרת "האוצרות האבודים" באה לתת מענה לכל המעוניין ללמוד את הסיפור המקראי מבלי להזדקק לנסות ולדלות את תוכן הסיפור מוך מאות ספרים. מפאת ידיעת המציאות ורצון להנגיש לקורא את החומר הרב ולחוש את העולם העתיק, נכתבה הסדרה כפרוזה סיפרותית המובילה את הקורא מבראשית אל תוך העולם הקסום של התנ"ך וגיבוריו הלובשים עור וגידים. פרוזה זו כולל בתוכה את עיקרי המדרשים ואגדות התנ"ך.
סדרה זו כוללת כיום 4 ספרים: ימי בראשית, דור המדבר, ימי השופטים והמלך דוד.

זוהי סדרה שהיא חובה בכל בית. רק באמצעות ספרים מסוג זה, נוכל להבין וללמוד על מקורותינו.
אני זוכרת שעוד כילדה היה ברשותי ספר על דוד המלך, קראתי בו שוב ושוב, ולמדתי להכיר את הסיפור המקראי בשפה המובנת גם לי. זה היה מרתק!

הספר הראשון בסדרה, "ימי בראשית" מספר על בריאת העולם והדורות הראשונים: החל מהבריאה ועד ירידת יעקב ושנים- עשר השבטים למצרים. בהמשך לסיפור הבריאה, סיפורם של אדם וחוה, בספר זה תוכלו לקרוא על אבותינו הראשונים: אברהם, יצחק ויעקב. על ההתנבאויות הראשונות והניסיונות בהם הם עמדו. על האמונה, שהובילה ליצירת עמנו ולתחילת דרכנו.

הספר השני בסדרה "דור המדבר" מספר על שיעבוד עם ישראל במצרים על ידי פרעה והוצאתו ביד חזקה ובזרועה נטויה על ידי משה. הספר מתאר בפירוט רב את כל המכות ואת מה שעבר על העם המצרי ועל בני ישראל בזמן זה. בהמשך הספר מתאר את חציית ים סוף ואת התלאות שעברו לאחר מכן על בני ישראל במדבר ועד לפטירתו של משה בטרם כניסת העם לארץ המובטחת.

הספר השלישי בסדרה, "ימי השופטים" מספר על כיבוש הארץ המובטחת על ידי יהושוע בן נון. החל ממות משה והפיכתו של יהושוע בן נון למנהיג העם. בתחילה יהושוע בן נון חש שהתפקיד "גדול" עליו. הכיצד יחליף הוא את מנהיגותו של משה הצדיק?
שבע שנים נמשך הכיבוש, ורובה של ארץ כנען נכבשה בידי יהושוע. מבלעות פלישתים ושאר עמים נשארו עומדות על תילן, מחכות להתיישבות בני ישראל בהן. שלושים ואחד מלכים מכל סביבות כנען אשר בנו לעצמם פלטרין בארץ הנכספת, הובסו במלחמה נגד יהושוע.
בספר זה תוכלו לקרוא על לידתו של שמואל, בנו של אלקנה. הנביא שכה השפיע על עם ישראל ואשר המליך את המלכים הראשונים לעם.
ספר זה מתאר את התקופה של ימי השופטים עד טרם ימי מלכות ישראל.

הספר הרביעי בסדרה, "המלך דוד" מספר על חייהם של שני המלכים הראשונים לעם ישראל: שאול ודוד. הספר מתאר את משיחתו של שאול למלך ואת הסיבות בגללן השם החליט לא להמשיך את מלכותו לזרעו.
דוד, רועה הצאן, הנחשב לממזר שנים כה רבות, נצר לרות המואבייה, הופך מ"אח חורג" למלך ישראל. הוא מתחיל את דרכו כנגן עבור שאול, אשר עקב הבשורה שחטא וזרעו לא ימשיך את מלכותו, הפך להפכפך עם מצבי רוח קשים.
דוד נלחם בגוליית, למרות שאז היה עדיין רק רועה צאן. הוא מתחתן עם מיכל, בתו של שאול. והופך לחבר נפשו של יהונתן בנו.
שאול מרגיש נרדף, חש שדוד הולך לקחת ממנו את מלכותו ומתחיל לרדוף אותו. הוא רודף אותו בכל מחיר…
אך, כידוע לכם דוד הצליח לשרוד ולמלוך על ישראל. הספר מספר על מלכותו עד פטירתו של המלך דוד.

מאחלת לכם קריאה מרתקת ומעניינת!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)