האופה הקטנה

חנהלה אופה קטנה ונבואה שהגשימה את עצמה

בחורה עם מחשב נייד
קסמים במטבח צילום חנה עגיב
קסמים במטבח צילום חנה עגיב

כשנולדתי הורי בחרו לי את השם "חנה" על שמה של אחות סבי. אחרי 2 דקות כבר כולם קראו לי "חנהלה". מאז שאני זוכרת את עצמי אני אוהבת מתוק מה שנקרא בפי הסבתות שלי "נאשרית". כשהתחשק לי משהו מתוק הייתי מחפשת "נאש" (אצלנו מאמינים שמי שהיא "נאשרית" ירד לה גשם בחתונה אז אצלנו זה לא קרה – אולי כי התחתנו בקיץ). כבר 15 שנה שאני קונדיטורית –  עושה קסמים במטבח. אני אוהבת אסטטיקה ואת לימודי האדריכלות והאומנות שלי אני מיישמת בקינוחים ובממתקים שאני רוקחת. את הכישרון ואהבה לאפיה קיבלתי בירושה מסבתא ומאמא שלי ששתיהן אופות בחסד. לפני 15 שנה כשכבר הייתי אמא ל-4 ילדים חיפשתי עיסוק שיוכל להשתלב עם גידול הילדים. בגלל האהבה שלי למטבח התחלתי לאפות ולמכור עוגות מהבית. אז עוד הייתי אופה בתנור הביתי שלי ומשתמשת במיקסר שקיבלתי בירושה.

צילום חנה עגיב
צילום חנה עגיב

כל יום חמישי ושישי נתנאל האיש שלי היה נוסע בישובים הקרובים למכור את התוצרת שלי, עוגות עוגיות וחלות. אחרי כמה זמן הבנתי שאני חייבת להתמקצע והלכתי ללמוד קונדטוריה אצל אסטלה כיתת אומן.  לאט לאט התחלתי למכור עוד ועוד עוגות לאנשים פרטיים ומקומות תיירות מיוחדים באזור שלנו שאירחו אנשים עם המטעמים שלי. עכשיו העסק כבר גדל והייתי צריכה עוד זוג ידיים . נתנאל שלי החליט שהוא מצטרף לעסק ובמקום לגדל עגבניות הלך ללמוד איך ללוש בצק, מאז ועד היום אנחנו עובדים יחד. אחרי שהחמישית הצטרפה לחבורה הבנו שלגדל חמישה ילדים בתוך קונדיטוריה זה קצת מסובך ולכן קנינו מבנה ישן חצי מפורק – שיפצנו אותו בארבע ידיים והפכנו אותו למטבח מקצועי לתפארת.

צילום חנה עגיב

זוכרים את השורה האחרונה בשיר – "הכל נהפך לפחם"? אז בוקר אחד התעוררנו ואכן כל המטבח שלנו הפך לפחם. בגלל קצר חשמלי, נשרף לנו המטבח על כל תכולתו – ממש נבואה שהגשימה את עצמה. אבל אנחנו לא מאלה שמוותרים בקלות ובזכות העזרה הגדולה של המשפחה שלנו, חברים ואנשים טובים שאנחנו אפילו לא מכירים והרבה אופטימיות ואמונה, הצלחנו לבנות מטבח חדש, נוח יותר ומאובזר בצמוד לבית שלנו.

הכל נהפך לפחם אלבום פרטי
הכל נהפך לפחם אלבום פרטי

את הקסמים שאנחנו רוקחים במטבח אפשר למצוא בבית הקפה המתוק שלנו שנקרא "רוזליה" שנמצא בבית שאן העתיקה, אבל זה כבר לסיפור אחר.

מגשימים חלומות - אלבום פרטי
מגשימים חלומות – אלבום פרטי
חנה עגיב
אני חנה עגיב נשואה לנתנאל ואמא לשבעה מופלאים. הבעלים של קייטרינג האופה הקטנה. ובית הקפה "רוזליה" שבבית שאן העתיקה .