האומנת/אמה רוס

שילוב של שני קולות המספרות יוצרים דרמה ומתח ביחד. ספר על מערכות יחסים וקשרים , על בדידות, אהבה , משפחה , סודות ושקרים שסופם להתגלות.

בחורה עם מחשב נייד

האומנת

the ou pair

אמה רוס 2018

הוצאת תכלת

תירגום מאנגלית קטיה בנוביץ

242 עמוד 2019

יופי של ספר מרתק ומעניין.

"הם נולדו ביום קיץ יפה באחוזת המשפחה באנגליה. אבל השמחה הייתה קצרה: שעות לאחר לידת התאומים, טיפסה אמם של דני וסרפין לצוק הסמוך לביתם וקפצה אל מותה. האומנת שגידלה את אחיהם הגדול, נעלמה גם היא במפתיע, וגל עכור של רכילות ושמועות על ילדים שהוחלפו בלידתם שטף את הכפר הקטן.

עכשיו, כאישה בוגרת, ומתוך עצב עמוק על מותו הפתאומי של אביה, מתחיל החשד להציק לסרפין. מה באמת קרה שם, ביום שבו נולדה? תמונה קטנה שהיא מגלה בבית המשפחה מזעזעת את עולמה. זוהי תמונה מיום הלידה, אשר צולמה שעות ספורות לפני ההתאבדות. האם נראית בה כשהיא שלווה ושמחה, מוקפת בבעלה ובבנה הבכור. בידיה היא מחזיקה רק תינוק אחד. אבל באותו היום הרי נולדו תאומים, אז היכן התינוק השני?" מהתקציר.

האומנת הוא ספר בשני קולות. בפרקים מתחלפים לסירוגין.

קול אחד הוא של לורה האומנת המספרת בגוף שלישי עבר על חייה בשנת 1991 כשהתקבלה לעבודה כאומנת באחוזה. על מערכת היחסים שלה עם אדווין שנמסר לטיפולה, ההורים, הסבתא והסביבה. הקטעים היו מעניינים אם כי הרגשתי בכמה קטעים מעין דיווח של האומנת.

הקול השני , בגוף ראשון הווה ,הוא קולה של סרפין התאומה של דני  המספר על ההווה בשנת 2017. החשד שמציק לה מביא אותה לחפש את האומנת שהייתה עדת ראיה לכול מה שקרה ופותח קופת סודות ושקרים שנפרמים לעיננו תוך סיפורה  של לורה. שמיכת טלאים שנפרמת לאיטה. סרפין בהמשך גם מרגישה שלא רוצים שתגלה את האמת. בסופו של דבר, החיים כמובן לא יחזרו להיות כשהיו. בקטעים אלה חשתי באווירה מותחת כמו בספרי מתח.

בסיכום: שילוב של שני הקולות יוצרים דרמה ומתח ביחד. ספר על מערכות יחסים וקשרים , על בדידות, אהבה , משפחה  , סודות ושקרים שסופם להתגלות.

מומלץ.

 האומנת

הספר נקרא מאינדיבוק בשיתוף פעולה עם סלונה. תודה לכם.

פרק ראשון

https://indiebook.co.il/shop/%d7%94%d7%90%d7%95%d7%9e%d7%a0%d7%aa