האוכל של אמא והאיטיות הנסבלת של הקיום- סעודת תשעה באב

ship2

מאכלים של פעם יש להם את הזמן שלהם, והנינוחות , ופטפוטי המבשלות,

והתאווה לאוכל שלא רק ישביע אלא גם יחמם ,

שיהיה 'עוגיית המדלן' שכזו שעם כל נגיסה נפתחים שערי הזיכרון של מישהו אחר,

אולי לא שלך ,

ואתה מתארח בהם לרגע וטועם את טעמם ומפליג איתם לאותו רחוב של תחילת המאה ומשוטט בחדרים ונושם את סליל הריחות שעולה מהקדרות ותינוק קטן טועם לפתע את כף ידה של אמו וחש בפעם הראשונה את טעם המלח ורגע הוא מתבלבל ולא מבין אם זו רוח הים שכיסתה את גופה או שמא הים יוצא מתוכה .
-זכרונות מהעיר נאבל שבתוניסיה הרחוקה היושבת נטושה על שפת הים-

'חללם'-קוים לדמותו :

1 כוס סולת . 1 כוס קמח . 1 כפית מלח .  2 כפות שמן .  למזוג את המים לאט לאט אל תוך החומרים  , ללוש טוב טוב עד שיהיה בצק , ולהתחיל במלאכת ה גלגול והתלישה . זה לוקח המון זמן  וזו בדיוק שעת המדיטציה היומית והזמן להגות באתמול ולדמיין את המחר.  בסבלנות בסבלנות תולשת זנב בצק אחד אחרי השני , מגלגלת אותו בין אצבעותיה ומצופפת בין חבריו על המגש  לייבוש תחת השמש או במשב הרוח הקיצית החודרת דרך התריסים . 

hlalem

( אמא: "אחרת איך תדעי שהגיע תשעה באב?!")

חללם 1

רוטב סלסה :
״לטגן קצת בצל  להוסיף 2-3 עגבניות מגורדות , כפית אעריסה *  , כפית מלח , לחתוך גמבה 1 , פלפל חריף 1   ,  כשמוכן הרוטב לשעבד חלק ממנו – משמע להוציא חלק ממנו מן הסיר ולשמור לאחר-כך בצלחת שליד.  למלא את את הסיר במים עד החצי , כשהמים רותחים  מתחילים להכניס לאט לאט ובעדינות את החללם אל תוך הסיר תוך כדי ערבוב , בינתיים בצד השני של הכיריים מרתיחים סיר עם פול יבש קטן מקולף , כשהוא מוכן  יוצקים גם אותו אל תוך  הסיר  המפואר.

בגרסה הזו יכנס גם מרגאז'* , שאמא הכינה ביום אחר  בשבוע , במתכון ניפרד .

חללם 3

טעים אש!

ניראה למי הסבלנות  העוז והאצילות להכין את המתכון הזה..

 

אירוס
צלמת & הרבליסטית. כותבת . אמנית רב תחומית מפתחת מוצרים אגדיים מצמחי מרפא . חפרפרת ארכיונים. עושה פרמה קאלצ'ר .גרה על שפת המכתש. חיה slow. מגדלת שני בנים שובבים וארטישוק.