האדם הבא שתפגוש בגן עדן/מיץ' אלבום

"התוכניות שלי אף פעם לא מסתדרות, אמרה לפאולו. הוא כרך את זרועו על כתפיה והזכיר לה שלא היתה לה תוכנית להיתקל בו באותו היום בבית החולים, נכון? … אבל דאגותיה לא שככו".

האדם הבא שתפגוש בגן עדן/מיץ' אלבום הוצאת מטר

 

הורדה

רוחניות זה כאן ועכשיו בספרו האחרון של אלבום, ואני יודעת שהעולם מתחלק לשניים בנושא הזה, אלו שיגידו שזה סתם שטויות ובלבול מוח והאחרים שיתחברו אל עולם הרוח בכל מיני רמות, איש איש ואמונתו.

אני באופן אישי מקבלת את כל האנשים שבאים איתי במגע בדיוק כפי שהם, לא שופטת לא מקטלגת, כן שואלת שאלות, כן מציגה קושיות קשות, מנסה ללמוד ולהבין על עולמו של האדם הניצב מולי, אבל לעולם אני לא מבטלת אותו. אני מבינה שכל עוד אנחנו חושבים אחרת זה בסדר, ואפשר ללמוד זה מזה דברים רבים. אני לא מנסה להשפיע על אף אחד להאמין בדרך שלי אבל אני מוכנה להקשיב וללמוד כל דבר שמדבר אל העולם שלי. יש מי שקושרים רוח לאמונה דתית וזה ממש אבל ממש לא חייב ללכת יד ביד.

כל הפתיחה הארוכה נועדה בכדי לומר שאני אהבתי! אני לגמרי נמצאת בגילוי העולם הרוחני מזה כמה שנים, ונהנית לגלות דברים חדשים ומעניינים.  הספר הזה עורר בי המון מחשבות על העולם הבא, על גלגול נשמות, ואני שואלת יש או אין כזה עולם?

תקציר הסיפור מביא לפנינו את אנני שנפצעה בתאונה בלונה פארק כשהיתה ילדה. חייה ניצלו אך יד השמאלית נקטעה וחוברה חזרה לגופה בניתוח מורכב מאד. מי שהציל את חייה היה אדי, איש תחזוקה של הפארק שהיה בן 83 והוא שילם על כך בחייו. אנני לא ליקקה דבש במהלך חייה, אמנם היא ניצלה אבל סבלה בהמשך חייה מבדידות והתעללויות שונות. אמה סבלה מרגשי אשמה בשל האסון הכבד שנפל עליהן. אנני בגרה והפכה להיות אחות רחמניה. באחד הימים פגשה את אהוב נעוריה פאולו, בליל נישואיהם קרה אסון, ובמהלך הסיפור אנו פוגשים את חמשת האנשים שאנני פגשה במסעה לגן עדן.

כל דמות שאנני פוגשת במסעה מספר לנו את סיפורו האישי בנגיעה לקשר שלו אליה, ושם לטעמי יש הרבה מה ללמוד על החיים. החוט המקשר בין כל הסיפורים הוא הסודות שבני האדם מחביאים עמוק בתוך הלב, תחושות של חוסר שביעות רצון מעצמינו, מדרך החיים אותה בחרנו, טעויות שאנחנו עושים ומסרבים להודות בהן ומשחזרים אותן שוב ושוב, אהבות שלא התממשו, מערכות יחסים שאנחנו מחזיקים בהן שלא לצורך, יחסי הורים וילדים ועוד המון נושאים שניתן לקרוא עליהם בסיפור ולתת למחשבות לעשות את העבודה.

אז אם אתם בעניין הרוח זה ספר מצויין בשבילכם, תנו לעצמכם שחרור ממחשבות כובלות וצאו לדרך.

אני נהנתי מאד, הספר כתוב בצורה קלילה ובהירה וקל מאד להתחבר אליו.

רחל אמיתי - מדייקת מהבטן - עלמה נדבר
נשואה באהבה לדני הורים לנועה נדב ועידו, סבתא לעלמה גרה בראש העין עובדת כספרנית בחטיבת ביניים אוהבת לכתוב, לבשל, לעסוק בעבודות יצירה ואוהבת לאהוב, מאמינה בטוב החלטתי לפתוח בלוג בסלונה לאחר סדנה מעוררת השראה עם יעל כרמי. אני מתרגשת ונפעמת מהאפשרות שאנשים יקראו את מה שעל ליבי