ד"ר רות לאופר רופאה ומשוררת

כמה מכם/ן מכירים משורר/ת? לי היתה הזכות שתטפל בי אחת כזאת.
ד"ר רות לאופר נפטרה לפני יומיים, ואני ועוד אלפים כמוני איבדו רופאה בחסד עליון. אישה שהקדישה את כל חייה להציל נשים אחרות.

 

יש לך המלצה על אונקולוגית שד? קיבלתי הודעה מחברה. זה בשביל חברה. עניתי לה שגם אני מחפשת אחת כי שלי הפסיקה לקבל.  אז סיפרה לי שהאונקולוגית של החברה נפטרה היום. הפסקתי לנשום לרגע, שאלתי לשמה וכשקיבלתי חזרה את השם "רות לאופר", נשברתי.

את ד"ר לאופר הכרתי כאן, ממש כאן, בבלוג הזה. ביולי – 2014, באחד הפוסטים שלי בתקופה בה טופלתי היא הגיבה לי בפוסט  "זה קורה" : http://saloona.co.il/sivanlevy/?p=3. היתה בלוגרית בעצמה. כתבה על חידושים בתחום סרטן השד, נתנה טיפים וביארה מושגים. באותו הזמן לא פרסמתי בשמי האמיתי וד"ר רותי המשיכה והגיבה. חיזקה אותי מאוד. מאז התייעצתי איתה בכל פעם שחששתי. היא היתה שם ללא תנאים.

ד"ר רות לאופר, סרטן השד, משקפיים ורודים, יסמין כהן

כשסיימתי את הטיפולים בבית החולים, לא היתה שאלה  למי אני פונה. באופן טבעי הלכתי אליה במשך יותר משלוש שנים, אחרי שנתיים של תמיכה וירטואלית הגעתי אליה כמה פעמים בשנה. לעיתים מתוך היסטריה, לעיתים לבדיקה השגרתית. תמיד היתה שם, גם בשבתות וחגים, גם בלילות. האונקולוגית האהובה שלי שם, מעבר למסנג'ר, במרחק הקלקה. שמרה עליי ועוד אלפים כמוני בכל רגע ורגע. אישה מיוחדת ששליחותה לטפל בחולות סרטן השד הובילה אותה לעיסוק בדבר בכל רגע נתון. ללא גבולות.

קבעתי אליה תור שהיה אמור להתקיים לפני שבועיים. המזכירה שלה דחתה אותו פעמיים, רמזה לי שגם הרופאים הם בני אדם. הבנתי בין השורות שמשהו לא בסדר.  פניתי אליה בהודעה לפני שבוע. שאלתי לשלומה וכתבתי שאני דואגת. "חפשי רופא אחר, ייקח זמן עד שאחזור".

 כמה נשים שאתם/ן מכירים/ות יגידו לכם/ן שהן אוהבות לבקר את אונקולוגית השד שלהן? זה הרי אבסורד לרצות ללכת לרופאה שמטפלת בסרטן. אבל אני חיכיתי למפגשים איתה. חוץ משהרגיעה תמיד, לא במחיר טישטוש האמת, דיברנו על נושאים רבים. מלק הג'ל שהתקשטנו בו ועד לשירה. ד"ר רותי לאופר היתה משוררת. שלושה ספרי שירים היא הוציאה, סיפרה בתוכנית של קובי מידן שאת רוב שיריה כתבה על אימה. אותנטית, ישירה ופיוטית היתה האמנות שלה. והעיסוק שלה בגוף ובנפש חיו בהרמוניה והשפיעו עליי יותר ממערכת יחסים בין מטופלת לרופאה.

בשיחה האחרונה שלנו לפני כחצי שנה דיברנו על הסוף. לא ממש זוכרת למה ואיך הגענו לנושא אבל אני זוכרת לגמרי שאמרה לי שהיא לא היתה רוצה להזדקן כשהיא מטופלת על ידי אנשים. "חייתי הרבה שנים, הספקתי הרבה, לא רוצה להגיע להזדקנות בה אני נזקקת". וככה באמת היה אני מניחה. כי כשראיתי אותה היא היתה יפה ומטופחת כתמיד.

הלב דומע ועצוב לי מאוד. אוהבת אותה, את המשוררת ד"ר רותי לאופר. היא תמיד תהיה חלק מלידתי מחדש, מהנחמה שלי ומהיוצרת שבי.

 ד"ר רותי לאופר, סרטן השד, קובי מידן, חוצה ישראל, משקפיים ורודים, יסמין כהן

 והנה הלינק לתוכנית של קובי מידן, בה התראיינה: https://www.youtube.com/watch?v=AOviN5HXK80