דרמה בבורסה – אמזון מטילה עוגן בישראל

אמזון הודיעה על כוונתה להיכנס לפעילות עסקית בישראל, הבורסה כהרגלה הגיבה מהר, ומניותיהן של החברות המובילות בתחומי הקניונים ומרכזי המסחר רשמו אתמול ירידה של ארבעה עד שמונה אחוזים.
אין ספק כי כניסתו של שחקן בעל עוצמה כמו אמזון למשק הישראלי נותנת רוח גבית לתופעה ההולכת ומתגברת ממילא בשנים האחרונות של קניות באינטרנט, נושא בו עוסקת לשכת המסחר בראשותו של הנשיא דרור אטרי לא מעט, ומהווה אתגר משמעותי לבעלי העסקים המסורתיים בישראל.
amazon_logo_500500
התחדשות וצעידה עם רוח הזמן הם בנפשו של של שוק וכל משק עסקי. אנו בלשכת המסחר מאמינים כי עסקים אשר יתכוננו בהתאם ויבצעו פעולות נכונות לא ייפגעו מהמהלך ואולי אף ירוויחו וימשיכו לשגשג. היערכות נכונה המתאימה לרוח הזמן בקרב קהלים המהווים את עיקר כוח הקניה, שיפור ושדרוג רמת השירות ורמת המקצועיות בפני הלקוח, הענקת ההרגשה של בית חם, היכרות אינטימית עם צרכיו אולי גם אימוץ טכנולוגיות פרסום, שיווק ומכירה כמו של ה"שחקנים הגדולים" יכולים בהחלט לסייע.
יחד עם זאת אנו קוראים גם למקבלי ההחלטות להתאים את מערכת המיסוי והמכסים המוטלים על בעלי העסקים, היבואנים ושאר אנשי המסחר המסורתי, למציאות ההולכת ומתגבשת לנגד עניינו כדי שהתחרות תהיה באמת הוגנת ושווה בין כולם.
נשיא לשכת המסחר ירושלים מר דרור אטרי: "כניסת אמזון למשק הישראלי נותנת רוח גבית ומאתגרת את חברנו במגזר העסקי. יתרון העסקים יישמר ביכולת להעניק שירות, איכות ומקצועיות ללקוחותינו".