דרוש מבוגר אחראי בקשת שיתחיל להתנהג בהתאם. ויפה שעה אחת קודם.

שמלה מחו"ל

יש לי שני ילדים מתבגרים בבית. לפני כשבועיים לאחר שלפתע התפכחנו אנוכי ובן זוגי ביטלנו להם את הפייסבוק, הוצאנו להם את המסכים מהחדרים ועברנו לשליטה מוחלטת בכל הקשור להרגלי הצפייה שלהם בטלוויזיה.

את העונה הנוכחית של האח הגדול אסרתי עליהם עוד מתחילתה וככל שהזוועה הזו הלכה והתבררה, הבנתי איזה צעד חכם עשיתי. ממש אם השנה.

הבוקר, הסתכלתי עליהם מבעד לחלון בעודם הולכים יחד אל ההסעה, מבינה שאת היום הזה כבר לא ניתן יהיה לשנות, את הזוועה בהקשר של האמירה האומללה של מר יורם זק, אני כבר לא אוכל למנוע מהם. בטח לא אחרי שביום שישי בעודנו מבלים בבית הספר בפעילות של יום המשפחה, שמעתי איך הורים שהיו צריכים לנחש מהי התכנית האהובה על ילדיהם, ציינו שזו לא אחרת מהאח הגדול… הם כבר ידאגו לפרט בפני הילדים שלי אודות הבולבול של מר זק ועלילותיו…

מנכ"ל קשת הוציא לחופשה של כמה ימים את עורך התכנית… כך נכתב באותיות רציניות בגלובס… הלו… אבי, תתעורר, הילדים שלנו נחשפים לבושה וחרפה שאתה מאכיל אותנו בלי בושה, הם מתמכרים לכלום, מעריצים ריקנות, שואפים להידמות למשתמטים שיוצאים מטעמך לייצג אותנו בחו"ל. המעבדה האנושית שלכם הפכה לזירת בינוניות, התגוששות של נשים מבוגרות, זירה שמעודדת צעירים לעשן, לנבל את הפה, לצאת באמירות מביכות שדורשות השקם וערב את ההתנצלות שלכם, ועכשיו עם "פליטת הפה" של העורך הראשי שלכם, תסלח לי עברתם את הגבול !

גם הורים שרוצים למנוע מילדיהם את הדבר הזה לא יכולים לעשות זאת, הילדים שלנו נפגשים עם הילדים של אלה שטרם התפכחו.

מוצאי שבת, השעה 19:00, אני יושבת עם חברה לפגישה בבית קפה תל אביבי, בלב הסצנה, במקום שבימים כתיקונם בשעה כזו אין סיכוי למצוא שולחן פנוי. ככל שנוקפות השעות והשעה 21:00 מתקרבת, המקום מתרוקן, בשעה 23:00 כשעזבנו, היינו האחרונות, נפש חייה לא הגיעה לקפה. במוצאי שבת שעברה ישבתי עם חברות בראשל"צ, באחת המסעדות המבוקשות, היינו כמעט לבד. בעל המקום סיפר לנו שככל שהרייטינג של התכנית עולה, כך המסעדה מתרוקנת. לא יאמן. האם החברה הישראלית הערכית, החכמה, למודת הניסיון התמכרה בהמוניה לזבל שמאכיל אותנו עורך סקסיסיטי שהעונש שהוא מקבל זה חופשה של כמה ימים?

איפה המבוגר האחראי בקשת?, שישים אותו בפריים טיים, את מר זק הנכבד שעורך את התכנית הכי נצפית בישראל, שישים אותו בכורסא מול דנה, שיתנצל לה בפרצוף, שיגיד למאות אלפי הילדים שצופים בו שהוא עשה טעות, שככה לא מדברים, שעל התנהגות כזו נענשים, שיתפטר, שייקח אחריות, שלא יתחבא מאחורי הקלעים ומאחרי מילים יפות שאמר במקומו ארז טל בארשת פנים רצינית כל כך ובזריזות אין קץ, כאילו רוצה כבר להיפטר מהטקסט הזה שהדביקו לו בעל כורכו ושרק פיתה את המוני הצופים  (בניהם ילדים רבים !) שעוד לא ידעו במה מדובר לרוץ אחוזי אמוק לגוגל ולהזדעזע !

עשרים שנה אני נמצאת מאחורי הקלעים, מפיקה. במקום שבו יושבים האנשים שעושים את הדברים, המקום שבו כביכול מותר הכול, הקולניקיות שולטת, המפיקים ואנשי אחורי הקלעים הם עם מחוספס, עם של עבודה קשה, סזיפית, עבודה של מיליוני פרטים שמרכיבים תמונה אחת, בדרך כלל תמונה מושלמת, אלא אם מי שמנהל את מיליוני הפרטים הוא אדם כמו זק, אחד שיודע כמה כוח יש לו בידיים ומרשה לעצמו לחשוב את מה שחשב ועוד להגיד את זה, אפילו אם זה לאנשי ההפקה בלבד, תסלחו לי זו עדיין בושה וחרפה. עליבות גדולה למקצוע שלנו, ביזית אותנו. אדם ערכי לא מדבר ככה גם בין החבר'ה הכול כך קוליים של ההפקה.

הלוואי שבקשת היו לוקחים רגע אחריות אמיתית ומתעסקים קצת פחות ברייטינג, קצת פחות סופרים את ההכנסות מפרסומות ומתנהגים בבגרות, מראים לילדים שלנו שעל טעויות משלמים, מראים לילדים שלנו שאפשר גם אחרת, היו יוזמים משימות ערכיות, כאלה שלמשל מאתגרות את בני הבית בשבוע ללא קללות, שבוע ללא עישון, שבוע יצירה, סדנאות העשרה שהיו צריכים להעביר המשתתפים ועוד כהנה וכהנה משימות שיש בהן גם תוכן ומפיגות קצת את השעמום האינסופי שמופר בדרך כלל על ידי דג מדבר או איזה מריבה קולנית…

הלוואי שבזכות העליבות של העורך הראשי שלכם, המוני הורים יאסרו על ילדיהם ועל עצמם את הדבר האיום ונורא הזה שאתם משדרים.

ולהורים שכבר עשו זאת ולצערם עדיין נגזר על ילדיהם בהסעה או בבית הספר להיכנס לפרטי חיי המין המשעממים עד כלות של ליהיא ולפנטזיות הדוחות של מר עורך, אל תתייאשו, תזכרו שככל שתנחילו בילדיכם ערכים, תדברו איתם על מוסר, צדק, נתינה, הם יספגו מכל אלה וילעגו לכל הרע שמאכילים אותם ענקים כדוגמת קשת.

 

 

יעל זוהר - UNSTOPPABLE
אני עוברת דרך החיים בכל הכוח ולא נותנת להם לעבור דרכי, אמא לשלושה בני נוער, אשת קריירה, עצמאית בתחום הפקת אירועים בחברה שלי - http://www.zoharevents.com/, אוהבת ליהנות ממה שהחיים מציעים לנו ומגשימה את החלום של לשלב בין קריירה לאימהות. אני בלתי ניתנת לעצירה ומרצה על זה.