דנסיטי – תוסף הסידן המהפכני

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית "אמורפיקל", המתמחה בפיתוח תרופות ותוספי תזונה ייחודיים לטיפול ומניעת מחלות עצם, משיקה את "דנסיטי" (Density) שהינו תוסף סידן "אמורפי" על בסיס ביו-מינרל ייחודי, בעל יכולת ספיגה של עד פי 4.6 מתוספים נפוצים אחרים.

הסידן הינו אחד מהמינרלים המשמעותיים ביותר לשמירה על בריאות העצם ותפקוד תקין. ככל שאנו מתבגרים, פוחתת יכולת ספיגת הסידן בגופנו, תהליך טבעי המחייב מיליוני גברים ונשים בעולם, למצוא מענה ל"בריחת" הסידן, לפני שיטילו צל כבד על בריאותם ואיכות חייהם.

המחסור בסידן אינו נותן אותותיו בטווח המיידי, מאחר והגוף מצליח לשמור על רמות הסידן תקינות בדם, באמצעות פירוקו מעצמות השלד. אולם בטווח הארוך, מחסור בסידן עלול לגרום לבעיות קשות, חלקן מסכנות חיים, החל ממחלת דלדול עצם (אוסטאופורוזיס), תחושות נמלול באצבעות ועד פרכוסים והפרעות בקצב הלב.

מחלת האוסטאופורוזיס המכונה גם "המחלה השקטה" – מכיוון שהיא לרוב מתפתחת במשך שנים וללא סימנים מוקדמים, פוגעת בעיקר באזור הגב התחתון, האגן והירכיים. המחלה מאופיינת בפירוק של מבנה העצם בשל העדר סידן זמין לגוף.

סידן 2הסיבות לקשיי הספיגה של מינרל הסידן בגוף שונות ומגוונות ותלויות בתזונה שלנו, בשילובים בין מינרלים וויטמינים, הסותרים אחד את רעהו ובשל מבנה מינרל הסידן, הגבישי, המקשה על פירוקו וספיגתו בגוף האדם.

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית "אמורפיקל", המתמחה בפיתוח תרופות ותוספי תזונה ייחודיים לטיפול ומניעת מחלות עצם, משיקה את "דנסיטי" (Density) שהינו תוסף סידן "אמורפי" על בסיס ביו-מינרל ייחודי, בעל יכולת ספיגה של פי 4.6 מתוספים נפוצים אחרים.

התוסף פותח לנשים וגברים כאחד, לפני ובמשך גיל המעבר וכמובן בגיל השלישי, לנשים לאחר לידה, לסובלות מבריחת סידן ולכל העוסקים בספורט.

סידן - 1

התוסף פותח בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון שבנגב, בהשראת הסרטנים הכחולים, הידועים ביכולתם המדהימה לשחזר את שריונם (בעת פציעה) ב-3 ימים בלבד, לעומת חודש ימים אצל סרטנים אחרים. החוקרים מצאו שהסרטן הכחול עושה זאת באמצעות ייצור עצמי של סידן במבנה אמורפי, המאופיין בקשרי חומר רופפים, המאפשרים ספיגה גבוהה במיוחד, בשונה ממבנה הסידן הגבישי הנפוץ.

השחקנית גילה אלמגור מעידה שהתוסף הזה פשוט עשה לה פלאים. אלמגור תמיד אמרה לעצמה: רק לא ליפול. כאשר קרתה לה תאונה ובאמצע ההצגה היא נפלה מהבמה, הרופאים הופתעו לאחר אין סוף בדיקות וצילומים, לגלות שיש לה צפיפות עצם טובה מאד. לשאלתם, היא ציינה שהיא מתעמלת ומזה תקופה ארוכה ובמקביל לוקחת "דנסיטי" – 2 כמוסות כל בוקר, על קיבה ריקה עם מים.

כיום, יותר מ-50 שנה לאחר שהאדם הראשון נחת על הירח, נבחן הסידן האמורפי גם בחלל, בשיתוף נאס"א, כפתרון מועדף לשמירה על בריאותם  של האסטרונאוטים בחלל. הניסוי נערך כחלק מתוכנית "רמון ספייסלאב" בשיתוף קרן רמון, ע"ש האסטרונאוט אילן רמון ואסף בנו, סוכנות החלל הישראלית, משרד המדע והטכנולוגיה, משרד החינוך וסוכנות החלל האמריקאית נאס"א.

סידן - 4

תוצאות המחקר שנערך בחלל בסיוע נאס"א בידי האסטרונאוטים, הוכיח שתאים אשר נשלחו לחלל, הצליחו להתפתח ביתר יעילות ומהירות בנוכחות הסידן האמורפי, על אף תנאי הקיצון בהם שהו זמן ממושך.

בעקבות הניסוי בחלל ביקרו שני אסטרונאוטים מארה"ב ב-2018 במפעל "אמורפיקל" בערבה, כדי ללמוד על הפעילות של הסידן האמורפי, והיכולת שלו לפתור את בעיית השהייה בחלל לתקופות ארוכות.

יוסי בן מנכ"ל חברת "אמורפיקל" אומר: "מדובר בפיתוח פורץ דרך בתחום שמירת בריאות האסטרונאוטים בחלל, אשר נפגעת באופן עקבי כתוצאה משהייה ממושכת בחלל. המטרה הינה לבסס את ההבנה, שהסידן האמורפי אכן יכול לסייע למתמודדים עם איבוד עצם".

את "דנסיטי" בקפליות ניתן לרכוש ברשתות הפארם, בתי המרקחת, בתי הטבע, רשת שופרסל, ובאתר החברה: density-calcium.co.il במחיר של 199 ש"ח ל- 60 קפליות לאריזה, שהינו המינון המומלץ לחודש ימים. את תוסף מזון דנסיטי יש לשמור בטמפ' החדר, במקום קריר ויבש ואין לאחסנו במקרר.

למידע נוסף, שירות לקוחות והזמנות 1-700-70-9524.

התוסף דנסיטי כשר פרווה, באישור הבד"צ העדה החרדית.  אתר: density-calcium.co.il

סידן 3

החיים על פי בלה
יועצת תקשורת, עיתונאית בנשמה, מחוברת בטבור לסצנה התל-אביבית, אוהבת את החיים הטובים, ומזמינה אתכם ליהנות יחד איתי.