דנה תדמור עו"ד מקרקעין

"יותר מדי אנשים משלמים את המחיר על תחושת בטחון מזויפת שמלווה אותם בעסקת נדל"ן", מסבירה עו"ד תדמור, "ומובילה אותם לגבש את העסקה ולסגור אותה ללא ליווי של עורך דין מוסמך. את התוצאות כאמור, הם מגלים שבועות, חודשים או שנים לאחר חתימת החוזה, וההשלכות האלה יכולות להיות הרסניות כלפיהם". בדבריה, מתייחסת תדמור לשאלת תפקידו של עורך דין מקרקעין בעסקאות נדל"ן פרטיות, והאם באמת צריך ליווי של עורך דין בעסקאות נדל"ן פרטיות.

עורך דין מקרקעין הוא חובה בכל עסקת נדל"ן

אחת הדוגמאות שמביאה תדמור אל השולחן, כדוגמא קלאסית לחיוניות של ליווי עורך דין מקרקעין בעסקאות נדל"ן היא הדוגמה של פרויקט תמ"א 38. "בפרויקט תמ"א 38", מסבירה  דנה תדמור "נוצר מצב משפטי ייחודי שלא קיים כמעט באף עסקת נדל"ן פרטית אחרת. במקום שני צדדים לחוזה, ישנם שלושה צדדים – הדיירים הנוכחיים של הבניין, היזם שמבצע את הפרויקט והדיירים העתידיים שצפויים לקנות את יחידות הדיור החדשות שיבנה היזם בבניין. מרבית האנשים אינם מודעים למשולש הכוחות הזה כאשר הם חותמים על הסכם תמ"א 38 עם היזם, מה שמשאיר ליזם חופש להבטיח הבטחות לדיירים העתידיים שלו, הבטחות שאולי תהיינה סותרות את ההבטחות שנתן לדיירים הקיימים. זה יכול להיות למשל מיקום החניות הפרטיות לטובת הדיירים העתידיים, או הוספת מרפסות לדירות החדשות ולא לדירות הקיימות. המדובר במצב שיכול להוביל לבכי לדורות בצד של הדיירים הקיימים. נוכחות של עורך דין מקרקעין שמתמחה בתחום של תמ"א 38 היה יכול לפתור את כל זה מראש ולהבטיח את האינטרסים של הדיירים הקיימים".

לצד עריכת דין – ניהול השקעות נדל"ן

על אף היותה עורכת דין מקרקעין, את רוב זמנה משקיעה דנה תדמור בייזום וניהול השקעות נדל"ן בארץ ובעולם. לאורך השנים הצליחה תדמור לאסוף מאות משקיעים שעוקבים אחריה ומשתתפים בהשקעות נדל"ן במדינות ואזורים שאף אחד עדיין לא רואה בהם כשוקים אטרקטיביים. "הייחודיות בפעילות שלי היא ההשקעה התמידית בזיהוי שווקים חמים ואיתור הזדמנויות השקעה באותם שווקים. תמיד האמנתי שסוד ההצלחה בעולם הנדל"ן הוא עיתוי הכניסה לשוק, ובינתיים זה מוכיח את עצמו היטב" היא אומרת.

המפתח להצלחה בעולם ההשקעות

דנה תדמור עו"ד מקרקעין ומנהלת השקעות נדל"ן מאמינה שהחיבור בין הגישה המשפטית אותה טיפחה לאורך שנים ובין הגישה העסקית אותה היא מיישמת כיום, הוא חיבור שמסייע להם לראות את המציאות הנדל"נית בצורה נכוחה ושקולה, ולבצע את השיקולים הנדרשים בצורה קרה ומחושבת. "בכל עסקת השקעה מעורבים רגשות. עסקה קטנה ופשוטה יכולה לייצר בנו פחדים גדולים, תקוות גדולות ואפילו תאוות בצע", היא מסבירה. "החוכמה היא לנטרל את כל הרגשות הללו ולבחון את הדברים בעיניים מקצועיות ומתוך שיקולים קרים ורציונליים, ממש כמו עורך דין שבוחן עסקת נדל"ן מבלי להיכנס לפחדים ולהשלכות של הפסד בעסקה, על הלקוח שלו. אם אני מגדירה את עיתוי הכניסה לשוק כמפתח להצלחה בעולם השקעות הנדל"ן, אז עוד לפני כן אני מגדירה את היכולת לנטרל רגשות ולפעול מהראש כמפתח להצלחה בעולם ההשקעות בכלל".

לא מעידה על עצמה

כיום, משמשת דנה תדמור עו"ד מקרקעין בשורה של עסקאות של לקוחותיה הוותיקים, אך את מרבית זמנה משקיעה תדמור בתחום השקעות הנדל"ן, שם היא מצליחה להציג תוצאות יוצאות דופן שמציבות אותה בשורה הראשונה עם חברות ההשקעה המובילות בישראל. להעיד על עיסתה היא לא מוכנה, אך היא בהחלט מתעקשת על כך שכל אדם פרטי שסוגר עסקת נדל"ן פרטית, בין שמדובר ברכישת קרקע לבניית בית ובין שמדובר ברכישת דירה, לכאורה עסקה שגרתית לחלוטין, צריך לצידו עורך דין מקרקעין שיעבור על החוזה, שיבדוק אם יש בו פרצות ושיביא לידי ביטוי את היכולת שלו לראות פני עתיד ולוודא שכל התרחישים זוכים להתייחסות מצידו של הלקוח שלו.

למידע נוסף בקרו באתר הרשמי של עורכת הדין דנה תדמור