דן המדען/ רינת מאירוביץ- ספרות ילדים

לא רק מבוגרים צריכים לדעת לקבל החלטות, גם ילדים צריכים. ואיך עוזרים להם לבחור ולהחליט? מוזמנים להיכנס ולקרוא.

דן המדען

יום אחד שב דן מהגן ופניו עצובות. כשאמו שאלה אותו מה קרה, הוא סיפר לה שהוא צריך להחליט עד מחר מה הוא ירצה לעשות כשיהיה גדול. זאת בגלל המשחק החדש ששחקו בגן, 'משחק התפקידים' או – מה נרצה להיות כשנהיה גדולים.
איילת ספרה שהיא חולמת להיות חיילת, ורון רוצה להיות טייס באווירון. אינה בלרינה, ויון יודע שיגדל להיות היסטוריון. וכך הלאה… כשהגיע תורו של דן, דמעה נצצה בקצה עינו והוא אמר שהוא באמת לא יודע מה הוא ירצה לעשות כשיגדל. והוא הרגיש מבולבל ומעט עצוב. הוא לא הבין כיצד כל הילדים בגן יודעים מה ירצו לעשות כשיהיו גדולים ורק הוא בכלל לא יודע אם הוא רוצה להיות רופא או שופט בבית המשפט, אולי שחקן בתאטרון או נהג טרקטורון, נגר, מדריך, טבח או מנהל, צלם, צייר או אולי סופר…ואיך בכלל מחליטים? ובכל זאת בוחרים? ואיך זה ששאר הילדים כבר יודעים?

אמא הציעה לדן לחשוב על זה ביחד. היא שאלה אותו מה הוא אוהב לעשות ,במה הוא אוהב לשחק? ומה מסקרן אותו?
דן הניח את ראשו בין כפות ידיו, חשב לרגע וענה: "אני רוצה לדעת איך נוצרים דברים, מי המציא את העולם, ממה עשוי הירח, ולמה יש בשמים כוכבים."
אמא המשיכה ושאלה את דן, מהם הספרים האהובים עליו, ובאילו תוכניות טלוויזיה הוא אוהב לצפות.
הוא השיב שבטלוויזיה הוא מאוד אוהב לצפות בערוץ המדע, ושהספרים שהכי מעניינים אותו הם ספרי חלל, טבע וגם סיפורי הרפתקאות.
אמא הרהרה לרגע ואמרה לדן, שיש מקצוע שנקרא 'מדען'. המדען הוא מומחה באחד מתחומי המדע. הוא חוקר דברים שונים ומנסה לענות על שאלות חשובות שעדין אין עליהן תשובות.
כשדן שאל את אמא מהם תחומי המדע, הוא גילה שזה בעצם מה שהוא עושה. הוא עושה זאת בארגז החול ובערב עם אבא כשהם יוצאים למרפסת לצפות בכוכבים בעזרת הטלסקופ.

דן התחיל להבין כיצד יודעים מה רוצים להיות כשגדלים. הוא יודע מה הוא אוהב לעשות, מה מסקרן אותו ובמה הוא הכי אוהב לשחק…
דן התרומם ממקומו, זקף את קומתו ובביטחון מלא אמר: "אני אהיה… מדען."

למחרת שמח דן להשתתף במשחק התפקידים החדש והציג בפני כל חבריו לגן את "דן המדען".

הספר "דן המדען" של רינת מאירוביץ מראה ומלמד, איך לאפשר לילד להתבטא כשיש בעיה ואיך לעזור לו לפתור אותה. הספר מראה מהו תפקידו החשוב של ההורה- להקשיב לילד, להבין את הקושי, לעזור לו להתמודד עמו ולייעץ לו.
בנוסף, סיפורו של דן מראה לילד כיצד ללמוד להכיר את רצונותיו שלו, תוך כדי הבנה מעמיקה ושיקול דעת. מתוך כך, הילד לומד לקבל החלטות.

הספר מיועד לגילאי 3-6.

מאחלת לכם ולילדכם קריאה מהנה!

XOXO
אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)