דמי חנוכה לכל גיל

חנוכה בפתח וזה הזמן לדמי חנוכה, הנה המלצה כמעט לכל גיל לדמי חנוכה המסורתיים.

למבוגרים:

סודה של מספרת הסיפורים/סג'אל בדאלי, מודם הוצאה לאור, 2019

הספר האידאלי לחנוכה גשום וקר כפי שצופים החזאים. לפני שאתחיל עם הסיפור חייבת כמה מילים טובות להוצאת מודן על כך שהספר יצא בנייר ממוחזר וקליל. 427 עמודים אך מרגיש מבחינת משקל כמו 250 בקושי וגם הפורמט הצהבהב ואותיות גדולות יחסית, מנגישים את הספר גם לאנשים עם קשים בראייה וגם למי שכבר כבד לו להחזיק ספר כזה עבה. מקווה שעוד ספרים יודפסו כך.

עכשיו לספר, הכריכה משגעת וכבר ממגנטת את העין, השם של הספר פשוט חייב אותי לקחת אותו הביתה וליהנות מכל רגע. מפגשי התרבויות בין הכפריים ההודים לניו יורק המודרנית מרתקים, התיאורים, ההבדלים, הקושי להסתגל לריחות ולצבעים מדויק ומרתק ישנם מעברים היסטוריים בין עבר להווה על פני עשרות שנים. ואז נכנסים לתוך הספר ופשוט אי אפשר להפסיק לקרוא בו.

 הסיפור בקצרה, עיתונאית ניו יורקרית, הוריה היגרו מהודו ומאז נותק הקשר עם המשפחה והיא עצמה נולדה בארה"ב, מחליטה לאחר משבר אישי ומשפחתי לנסוע להודו לפגוש את סבה הגוסס אך מגלה שהגיעה גילתה שאיחרה את המועד. מחכה לה בבית הישן רק המשרת הזקן. שיטוט בגינה מגלה לה מבנה ישן ונטוש ושם בעודה מתאוששת מהמשבר הקשה שלה היא נחשפת לסיפורה של סבתה שלא הכירה ומגלה סוף סוף את הגורמים לניכור בין אימא שלה למשפחתה בהודו.

 הספר זמין להשאלה בספרייה או לקריאה דרך אפליקציית עברית. לחצו כאן לתקציר וקריאת הפרק הראשון ולרכישה בחנויות הספרים.

 sodashel_master

לילדים קוראים או להקראה:

ספורים עם כנפיים/אשכר ארבליך-בריפמן/דני ספרים הוצאה לאור, 2019

כשאני נתקלת בספר ילדים חדש לפעמים אני צוחקת על עצמי שאני מתלהבת כמו ילדה בעצמי. ככה בדיוק קרה לי כשגיליתי שאשכר ארבליך-בריפמן הוציאה ספר ילדים חדש. אחת מסופרות הילדים האהובות אצלי בספרייה, ההתרגשות גדולה ולשמחתי היא לא אכזבה והספר פשוט נפלא!!!

הספר מורכב מפרקים מנוקדים ובכתב גדול כך שיכול להתאים גם להקראה וזמן איכות הורה-ילד (שמבחינתי זה זמן קודש!) וגם לקריאה עצמית עד כיתה ד לפחות, ואני בטוחה שמעריצות ווינטר בלו שכבר הגיעו לכיתה ה ומעלה יקראו גם את הספר כי כבר הרבה זמן שהן מחכות לספר חדש שלה . עוד עוזר לקריאה העצמית העובדה כי אומנם יש סיפור מסגרת לספר אך כל פרק עומד בפני עצמו.

הסיפור בקצרה טייגה וטונדרה הן שתי פיות לשעבר שעזבו את חיי הקסם ומבקשות להזדקן בשקט בבקתה ביער. בלילה סוער אחד שלושה ילדים רטובים נכנסים אליהן הביתה ולאחר שמתייבשים מתחילה להירקם מערכת יחסים מופלאה בין הילדים לפיות לשעבר כאשר הן מספרות להם על חיי הקסם שלהן על איש שלג, על טרולים, על המצאת השוקולד ועל אגם מכושף שהופך כל הנוגע בו לאבן.

הילדים יהיו מוקסמים מהסיפורים המרתקים זה בטוח. אך בספר הזה ישנם רבדים רבים שהופכים אותו לכל כך מיוחד. תוך כדי הקריאה הילדים נחשפים למערכת היחסים בין שתי הפיות, ההתמודדות שלהן עם הזיקנה, הם גם יגלו את ההשפעה החיובית שיש לילדים המבקרים את הפיות הזקנות על היכולת שלהן להתמודד עם כאבי הזיקנה וזה שיעור יקר מפז שבתקווה יעורר אותם לפתח קשר קרוב יותר עם הזקנים בחייהם ובסביבת מגוריהם.

 הספר זמין להשאלה בספרייה או לקריאה דרך אפליקציית עברית. לחצו כאן לתקציר וקריאת הפרק הראשון ולרכישה בחנויות הספרים

sipur_master

לילדי הגן

נעמה הכל-יכולה/מישל (בת הים) קורצקי/ספרי ניב,2019.

ספר ילדים חדש ומקסים שיצא החודש בהוצאת ספרי ניב, הוצאה שמתחילה להתחבב עלי יותר ויותר עם ספרי איכות נפלאים לילדים הצעירים. כתבתי כאן לא פעם על הספרים שלהם. הפעם כתבה ואיירה את הספר מישל (בת הים) וזהו ספרה הראשון הרואה אור.

הספור הוא על נעמה, ילדה שיכולה לעשות הכול, לעוף לירח, לטפס על סולם באמת הכול, חלום של כל ילד. אך כאשר מבקשים ממה להיום משהו אחר – פיה, שוטרת, מלכה – היא עושה את הכול בלי בעיה, אבל משהו מרגיש לה שונה, כי אז היא לא נעמה אלא משהי אחרת ואת זה היא לא מוכנה להיות. כי היא משהיא ולא אחרת, היא גם מספרת לילדים שיש לה סוד – והסוד הזה טמון לה בלב – הסוד הזה הוא "אני יכולה לעשות הכול" זה הכוח שלה לעמוד בפני כל אתגר או קושי.   מודה שלקח לי כמה הקראות של הספר עד שהתחלתי לאהוב אותו לראות את הקסם שיש בו לילדים הצעירים – כי מה בעצם אנחנו כהורים רוצים ללמד את הילדים שלנו – שהם יכולים לעשות כל מה שהם רוצים, כל עוד זה מגיע מהם ומעומק ליבם ואת המסר הזה הספר בהחלט מעביר.

הספר זמין להשאלה בספרייה או לרכישה בחנויות

vsum0wqq3uouauwzsvmz

 לתינוקות

לראות, לגעת להרגיש/הוצאת שוקן, 2019

ספר מגע מקסים לתינוקות ופעוטות, למרות שאני מודה שבת ה6 שלי גם חקרה אותו בהתלהבות, לשמחתי זה גם עודד אותה לקריאה עצמאית מאחר והכתב גדול ומנוקד, אז קיבלתי שתי ציפורים במכה. את הספר העברתי אחר כך במתנה לאחותי ולה שתי בנות, אחת בת 4 חודשים ואחת בת שנתיים, גם שם נרשמה התלהבות רבה מהספר.  הספר הינו עם דפי קרטון מה שמאפשר שימוש עצמי לקטנטנים בלי חשש שיקרע, בכל דף יש הנחיה להורים שניתן להקריא בקול רם לילד או לאפשר לגדולים יותר לחקור לבד ולגעת בעצם גם ללא התיווך של המבוגר זה עובד מצוין. אני מצרפת כאן תמונה מתוך הספר כדי שתבינו על מה אני מדברת, כולו בליטות ומרקמים שאי אפשר להעביר בתמונה אבל המסר עובר. מומלץ בחום, גם לקטנטנים מגיע דמי חנוכה.

Untitled design

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.