דמי חנוכה – לא רק כסף ומטבעות שוקולד

רעיונות למתנות : דמי חנוכה, יום הולדת או סתם לפנק את הילדים

בכל חנוכה קיבלנו דמי חנוכה או בשמם האחר – מעות חנוכה, שתמיד מתקשרים אצלי למטבעות שוקולד. כשקצת גדלנו נוסף למטבעות השוקולד משחק, צעצוע או ספר חדש. רק בגיל מבוגר קיבלתי כסף במקום מתנה. עד היום המסורת ממשיכה אצלנו במשפחה. היום אפשר למצוא לצד מטבעות השוקולד, גם שטרות שוקולד, דגים, ליצנים וצורות אחרות משוקולד ולצידן מתנה קטנה.
למקרה שתהיתם מה מקור המנהג של דמי חנוכה, מסתבר שהוא הונהג אחרי מפלת היוונים. המנהיגים חיפשו דרך לחנך מחדש את היהודים, שסיגלו לעצמם את ערכי היוונים, שנכפו עליהם, גם מבחינה מוסרית וגם מבחינה ערכית. המנהיגים לימדו את היהודים להרבות בצדקה ובמעשים טובים וגם לחגוג את החירות ע"י הפיכת עושר חומרי וגשמי למטרות רוחניות וטהורות.

מתנות דמי חנוכה / יום הולדת

מחפשים מתנה שמתאימה כדמי חנוכה, או רעיון למתנות יום הולדת או סתם לפנק את הילדים ? קבלו כמה רעיונות של משחקים ויצירות שנהננו מהם לאחרונה.
טכנו קורקינט – הקטנה שלי בילתה שעה של כיף עם אבא ונהנתה מאוד להרכיב את הקורקינט. היא התחילה במיון החלקים ואז עקבה אחרי השרטוט, שהסביר שלב אחרי שלב את שלבי ההרכבה. היא נהנתה להשתמש במברג הקטן ובמפתח האומים, שצורפו לערכה ובסופו של התהליך היתה מאוד גאה בעצמה. מתאים לילדים מגיל 7, גם בנים וגם בנות. מחיר כ-40 ש"ח

רכבת הרים – משחק הרכבה מדהים לגילאי 7 ומעלה של חברת Knex. בונים מחלקים שונים מתקנים בלונה פארק או חיות. אין צורך בכלי עבודה, אלא רק לקרוא את השרטוט. הערכה כוללת חוברת עבה ומפורטת של שרטוטים פשוטים, שלב אחר שלב.

הקטנה שלי התלבטה בחנות בין רכבת ההרים לגלגל ענק, אבל ילד נוסף שהיה בחנות סיפר לה, שיש לו את שני המודלים וגלגל הענק מסתובב לאט ואילו רכבת ההרים מהירה, אז ההתלבטות נפתרה. הקטנה העבירה בוקר של כיף עם אבא שלה, שבעיקר מצא את עצמו נהנה לראות אותה קוראת שרטוטים ומרכיבה. כל שלב שהרכיבה זכה לקריאות הידד מצידה. היא לא היתה מוכנה לעזוב את המשחק, עד שהרכבת נסעה על המסילה.
המחירים נעים בין 160 ל-220 ש"ח (תלוי בערכה). אמנם לא זול, אבל שווה את המחיר.

מסיבת התה בארץ הפלאות – המשחק מתחיל בהרכבת שולחן ובהכנה של עוגות בקיפולי אוריגמי. הקטנה עשתה את קיפולי האוריגמי יחד עם אבא שלה. בסוף ההכנות היא כבר הכינה תה למשפחה. מתאים לגילאי 5 ומעלה. מחיר כ-80 ש"ח

פוסטים נוספים הקשורים לחנוכה

משחקים ויצירה ברוח החג – סביבון סוב-סוב-סוב

קישוטי חלון מטפטופי נרות והכנת נרות

סביבונים מקושטים ופוסטר לחג

לביבות תפוחי עץ ואגוזים ולביבות דלורית וגזר

לביבות גבינה

לביבות כרובית ותפוח