די כבר עם העצות!

את שם, עם הפה הגדול! תשתקי.

בחורה עם מחשב נייד

shutterstock_180346364

צילום:  shutterstock

 

"אסור לי להתעצבן", כך אומרת לעצמה הגברת הבלים.

בפולנית:  "אל תתעצבני, זה יהרוג אותך"

בניו אייג'ית מתקדמת:  "כשאת מתעצבנת את מענישה את עצמך של טפשותם של אחרים"

 

מה לעשות? אני מתעצבנת. אני מתעצבנת כשאנשים נדחפים אל תוך העניינים שלי ומייעצים לי עצות שלא ביקשתי, על נושאים שבהם אני מבינה הרבה יותר טוב מהם.

רגע. בואו נעצור שניה. בואו נודה על האמת: כולם אוהבים לתת עצות. גם הגברת הבלים. כולם אוהבים לשמוע את הקול של עצמם, בשם האלה, גם גברת הבלים. בשביל זה, רבותיי המייעצים-הנדחפים, פותחים בלוג. ולוג. ערוץ יוטיוב. נבחנים לתוכניות ריאליטי. הנה, גם לי יש בלוג. ובו אני יכולה ללהג עד מחרתיים, להעביר ביקורת על כל מי שלא נראה לי, ובאופן כללי לעוף על עצמי. ולספר לכם סוד? כשאני קוראת מה שכתבתי אני שומעת את עצמי בקול של עצמי. נפלא ממש.
ברם, יש אנשים שלא מספיקים להם ערוצי שחרור-עצמי שכאלה. הו לא. הם צריכים לגשת אלי, לחוות דעתם על האופן שבו אני מגדלת את ילדי ולתת לי עצות כלליות לטיפוח, הזנה, חינוך והוראה. כי כן, גבירתי! הילד הפראי שלך, שמשתולל בלי גבולות והורס את השיחים בגינה הוא דוגמה טובה וחיובית לאיך אני צריכה לחנך את הילד הרגוע שלי, שעושה מה שאומרים לו ועונה בנימוס. והבת שלך, שלא טועמת כלום כי אמא שלה לא טועמת כלום, בוודאי היא סמל לחינוך לתזונה מאוזנת, לפתיחות הדעת לרעיונות חדשים ולמערכת של אמון בין הורה וילד.

פיייי. זה היה משחרר. כמה טוב שיש מקום לאוורר.

לסיכום: מתערבת יקרה! הגברת הבלים מבינה שאת מקנאה בחינוך המצויין שמקבלים שמשון ויובב. את הרצונות שלך להיות שותפה בחינוך הזה תקחי מפה והלאה ותפני אותם כלפי משק הבית שלך. ותעזבי את שלי בשקט. ותשתקי כבר. בעיקר תשתקי כבר.