דירה להשקעה-רגע של הצלחה משכרת

בחורה עם מחשב נייד

הרגע הזה, בו את סוף כל סוף מקבלת מפתח לדירת השקעה שרכשת לפני שנים זהו רגע של ניצחון, תקיעת יתד, הישג, הצלחה, שאת במו ידייך וזיעת אפך השגת, לבד. אישה.

צולם על ידי ארז הרנשטט  אקו טיולי מדבר  www.desertecotours.com
צולם על ידי ארז הרנשטט, אקו טיולי מדבר
www.desertecotours.com

מי אמר שאי אפשר? על מה לא הזהירו אותי? עוקץ, גנבים, שרלטנים, משפטים שהזינו את הפחדים הקמאיים שלי. לצידם אני זוכרת בהערכה רבה את אלו שהתייחסו עניינית, ועזרו לבדוק את ההשקעה, נתנו לי שמות של בעלי מקצוע מומלצים והקדישו לי מזמנם, נתנו לי רוח גבית ועודדו אותי להצליח.

הגדלת ההון האישי זו משימה גדולה

לא משנה כמה קשה אנו עובדות, איזה תפקיד בכיר אנחנו ממלאות, בסופו של דבר את הקפיצה הגדולה עושים דרך השקעות. מילה גדולה זו השקעות. כשפורטים אותה לפרטים היא כוללת מספר חלקים ובתוכם שאלת שאלות מהותיות לגבי איך אני רוצה שהחיים שלי ייראו. האם תמיד הכנסותיי יגיעו מעבודה קשה או שיום אחד אוכל לשבת בחוף הים והכסף ימשיך לזרום, ללא שום קשר לעבודה? כמובן שבחרתי באפשרות השנייה, לא באמת כדי לשבת בחוף הים, אלא כדי להגיע לגיל הפנסיה שבו נפסקת ההכנסה  ולא למצוא את עצמי חסרת ברירה ממשיכה לעבוד.

כקרייריסטית שאוהבת את מה שהיא עושה, הרעיון של לעבוד אחרי גיל 65 אינו מפחיד אותי. הצורך לעבוד בגיל זה כי אין ברירה, כן מפחיד אותי. אני רוצה שתהיה לי את האפשרות לבחור מה רוצה לעשות, כמה ומתי. כדי שזה יקרה אני צריכה לבנות מנגנון שבו רוב או כל הכנסותיי בגיל 65 יגיעו ממקורות שאינם מעבודה.

ואז קיבלתי החלטה לקפוץ למים. התחלתי בבניית אסטרטגיה ותכנית עבודה

התכנית הכלכלית כוללת צפי הוצאות, הכנסות, יעדים לאורך הדרך, צבר חסכונות, וסימולציה אשר מייצרת תמונת מציאות בהירה ומאפשרת לנו להבין, לאן רוצים להגיע, מה יש לנו ומה צריך כדי להגיע ליעד.

לימוד הנושא והעמקת ידע

היה לי ברור שאם אקדיש זמני ללמידת הנושא והעמקת ידע אצליח בזה כמו בכל תחום אחר. בנוסף, ככל שההבנה תגדל ותיווצר בהירות, יצטמצמו הפחדים. הרשת מלאה בסרטונים והדרכות של אנשי מקצוע אשר מסייעים להבין את סביבת ההשקעה, סוגי ההשקעה והדילמות הרלוונטיות. המידע לגבי שווקים והשקעות קיים בשפע. בסופו של דבר הצלבת מידע כתוב עם שיחות עם בעלי מקצוע ואנשים שעברו את הדרך, עוזר להבין את סביבת המציאות ולקבל החלטות.

הקצאת סכום להשקעה

הקצאת סכום מסוים המיועד להשקעה עוזרת לצמצם את הסיכון. הרעיון הוא להתייחס לסכום זה כאל סכום שיכנס שוב ושוב להשקעות, יחד עם התשואה. סיבובי הון אני קוראת לזה. משקיעים סכום, אחרי שנתיים שלוש חוזר הסכום בתוספת תשואה, נכנסים להשקעה נוספת עם הסכום הגדול יותר וכך בפרק זמן של 10 שנים, הסכום המקורי שהשקענו יכול לגדול משמעותית ולייצר לנו את הנכס הבא שלנו.

סיכון = סיכוי

למרות כל ההכנות, בכל השקעה קיימת אי וודאות. השאלה היא איך מנהלים את אי הוודאות בתוך עצמינו.

אני זוכרת שהפרויקט התעכב כי החליפו קבלן. התעוררתי בבהלה מהצעד הזה שעשיתי, המחשבות שעברו לי בראש גרמו ללב שלי להחסיר פעימה. ואז קיבלתי החלטה נוספת: להפסיק לתת לפחד לטלטל אותי. הבנתי שעיכובים זה חלק מהסיכון והתמקדתי במטרה הסופית, בדירה שתהיה בסופו של דבר. היום אני מצטערת שלא רכשתי שתיים.

החברות הגאונות שלי

אחת הדרכים שמצאתי שמקלות עלי מאוד זה להקיף את עצמי בחברות, נשים אשר חולקות את אותה תפיסת עולם וחותרות להגדלת ההון האישי והגעה לעצמאות כלכלית. וכך אנחנו, נכנסות להשקעות יחד, אחת בודקת, השנייה נוסעת לבדוק את הנכס, השלישית קוראת חוזים. אנחנו עושות את הדברים יחד ואז, זה פחות מפחיד.

הכי חשוב

החלטה חשובה נוספת שקיבלתי זה לקפוץ למים ולהיות בעשיה כי שכמדברים על זה ומתחבטים ומתלבטים, זה לא קורה וכשנמצאים בעשיה, לפעמים מצליחים פחות, לפעמים יותר ולפעמים הרבה יותר ואז ההצלחה היא מתוקה.

אורלי רובין

הכותבת הינה יועצת כלכלית המלווה משפחות בתהליכי בניית חוסן כלכלי

Orlirubin11@gmail.com

0523645022

אורלי רובין
בעבר, כסף היה נושא שנמנעתי מלחשוב עליו. מינוס, פנסיות, דמי ניהול ותשואה היו נושאים שהייתי נאטמת מולם. כסף, בתפיסת העולם שלי, נועד למלא את צרכי וכל עוד זה התקיים, הכל היה טוב. מבחינתי ולא הרגשתי שיש בעיה. ואז, החיים קרו, נפתחו לי העיניים החלטתי ללמוד, להבין ולקבל החלטות מושכלות. אורלי רובין, יועצת כלכלית המלווה משפחות בתהליכי צמיחה כלכלית, יזמית בנשמה, נדל"ניסטית וכותבת על כסף וביטחון כלכלי.