דירה להשקיע – כך תעשו זאת בחוכמה

אנשים רבים מחליטים להשקיע את כספם בנדל"ן, מתוך התפיסה שמדובר בהשקעה בטוחה ומניבה תשואות. עם זאת, השאלה היא איך בוחרים דירה להשקעה, מה צריך לבדוק ועוד. הנה כל התשובות

שרטוט

בחירה נכונה של נכס להשקעה היא משימה מורכבת יותר מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, יש משמעות גדולה לשאלה מהו ההון העצמי שאיתו מתחילים. אם רוצים להשיג נכס שמניב תשואה אפקטיבית, צריך לקחת בחשבון את היחס בינה לבין הריבית שמשלמים על ההלוואה. ככל שההון העצמי גבוה יותר וקרוב למחיר של הדירה, כך צריך למשל משכנתא נמוכה יותר ולכן גם ההחזר החודשי יורד.

שנית, יש הבדלים עצומים בין המחירים והתשואות של נכסים שונים. ההחלטה לקנות דירה להשקעה אמנם נהדרת על הנייר, אבל היא מחייבת אותנו להכין שיעורי בית. גם אחרי שנכריע בשאלה איפה להשקיע, נצטרך להמשיך להישאר עם אצבע על הדופק ולבצע את ההתאמות הנדרשות.

 

השכרת הדירה: הדרך שלכם לתשואה

יש כמה דרכים להפיק תשואה מדירה להשקעה. דרך אחת היא לקנות את הנכס במחיר נמוך, לשפץ ואז למכור. דרך אחרת ונפוצה יותר היא לרכוש את הנכס בשביל להשכיר אותו. במקרים כאלה, השאיפה היא שהשכירות לכל הפחות תכסה את המשכנתא ואולי תשאיר אותנו גם עם הכנסה פאסיבית מדי חודש.

השאלה היא מה משפיע על מהירות ההשכרה ועל המחיר שניתן לדרוש בגין הנכס. באופן עקרוני, דירה קלה להשכרה היא זו שיש לה ביקוש גבוה. הבעיה היא שביקוש גבוה מביא איתו עלייה במחיר. לכן אין פתרונות קסם וצריך להשוות בין דירות למכירה בחריש לבין דירות להשכרה באותו אזור, או בכל אזור אחר.

 

אל תשכחו את עליית הערך

הבונוס עם דירה להשקעה בא לידי ביטוי בעליית ערך. השאיפה שלכם צריכה להיות שגם אחרי שתשיגו תשואה מדמי השכירות, תרוויחו את העלייה של 3% בשנה עבור המחיר של דירה ממוצעת. אם תשקיעו עוד קצת זמן, יכול להיות שתמצאו נכס שהערך שלו אפילו עולה ב-10% בשנה. מנגד, טעות תעלה ביוקר ותגרום לירידת ערך.

 

מה אתם יודעים על השכונה?

הטעות הנפוצה היא לבחור נכס להשקעה רק לפי הגודל של הדירה או העיצוב שלה. בפועל, מה שמשפיע על היכולת שלך לייצר תשואה זה גם האזור. בשביל לבחור בחוכמה דירה להשקעה, אתם חייבים לדעת מה מתוכנן להיבנות באזור, איך הוא עומד להיראות בעוד 5-10 שנים ואיזה השפעה תהיה לכל זה על התשואה שלכם.

החדשות הטובות הן שלא חייבים להיות מומחים לנדל"ן בשביל לקבל את הנתונים הללו. זה מידע זמין לכל דורש באתר העירייה, מה גם שאפשר להגדיל ראש ולדרוש נסחי טאבו או תוכניות בנייה עירוניות. במידת הצורך, אפשר לערב שמאי מקרקעין, עורך דין או איש מקצוע אחר.

שרטוט