דירה בפריז / גיום מוסו

ספר טיסה קליל. זה לא ספר שהשאיר בי רושם עז. לשמחתי, נאמר לי שיתר ספריו עולים עליו בהרבה כך שמכאן יש לי רק לעלות.

49895376_2067196046694741_6216202207264505856_n

ז'אנר: מתח
304 עמודים | הוצאה: כנרת זמורה דביר | תרגום: אביגייל בורשטיין | שנת הוצאה בארץ 2018

זהו ספרו הראשון של גיום מוסו שאני קוראת. חייבת להגיד שהתרגשתי לקראתו. אהבתי את הכריכה ואת הכותר ובאמת ובתמים רציתי לדעת מדוע הוא אהוב על כל כך הרבה קוראים. על הספר הזה דווקא אמרו לי שהוא הכי פחות טוב. אני אחת שנותנת לדעות לדלג מעליי ולא מושפעת מהן. ניגשתי אליו נקייה וצלחתי אותו.

על העלילה:
מדלן גרין היא חוקרת משטרה אנגלית. ממורמרת ומתוסכלת ונמצאת במקום בחיים שבו היא רוצה הרבה מעבר לקריירה. כדי להתנתק, היא שוכרת דירה מיוחדת בפריז ומגיעה אליה. אך להפתעתה הרבה, לאותה דירה הגיע גספר, מחזאי אמריקאי, שונא את האנושות ואת הציוויליזציה. מטרתו להתבודד ולכתוב בשקט את המחזה הבא שלו. אי ההבנה מכעיסה את שניהם מה שריכך את הכעס היה העניין שהפגינו שניהם בבעלים הקודם של בדירה,

שון לורנץ היה צייר מפורסם בעל סגנון ייחודי שנפטר כשנה לפני ששניהם הגיעו לדירתו. תוך חיטוט בדירה ושיחות עם אנשים שהכירו אותו, לשניהם ברור דבר אחד: היו עוד שלושה ציורים שאיש לא יודע היכן הם. שניהם יוצאים למסע לאיתור אותם ציורים. מה שאינם יודעים זה שהחלטה זו עתידה לשנות את חייהם.

מהו סיפורו של שון לורנץ?
מדוע חשבו שישנם שלושה ציורים שאיש לא יודע על קיומם?
מהו הסוד שציורים אלה טומנים בחובם?
מדוע גספר כה מתעב את האנושות?
מה רוצה בעצם מדלן מהחיים וכמה רחוק תלך כדי להשיג את רצונה?

אתחיל מזה שהכתיבה באמת יפה ומושכת. הסיפור מסופר במעבר בין גוף ראשון ושלישי כאשר השלישי הוא הרווח. העלילה על פניה נראית לי לא אמינה. הרי מדוע ששני זרים ייצאו לחקירה מסוג זה שמגיעה למחוזות שרק המשטרה מוסמכת לדרוך בהם? מה עוד שמדלן היא בכלל שוטרת אך לא בתפקיד ובטח שלא בפריז ובהחלט בלי סמכות. בואו נשים את האמינות בצד לצורך העלילה הבדיונית. דמותה של מדלן מאוד אגרסיבית וטעונה. היה לי קשה להתחבר אליה ולהזדהות עם כאבה. מצד שני, האופי החד הזה בא בניגוד מושלם לזה של גספר אז שניהם השלימו זה את זו בצורה מסויימת. דמויות המשנה הוסיפו צבע לעלילה ותרמו לביאור סיפורו של שון לורנץ.

הסיפור עמוס בתיאורים משמימים. היה לי קשה להתרכז בקריאה מרוב תיאורים שלטעמי גרעו מההנאה ובהחלט לא תרמו לעיבוי העלילה. לא הרגשתי את המתח שאני אוהבת בעלילה, לא הייתי דרוכה למעט סצנה אחת שצימררה אותי. היו קטעים שפשוט קראתי בחוסר עניין כי באמת רציתי לדעת מה יעלה בגורל החקירה ואם מדלן וגספר יעברו שינוי כלשהו. זה מה שהחזיק אותי באמת. הסוף היה בעיני נחמד.

לסיכום, ספר טיסה קליל. זה לא ספר שהשאיר בי רושם עז. לשמחתי, נאמר לי שיתר ספריו עולים עליו בהרבה כך שמכאן יש לי רק לעלות.

#מתח_גבוה

לרכישת עותק דיגיטלי/ מודפס באתר אינדיבוק:
https://indiebook.co.il/shop/דירה-בפריז

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
הסקירות של איה

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.