דינוזאור פריך

"שניצל כוכב", למה אין אף אסטרונאוט או זואולוג שיביעו מחאה על השילוב הלא נורמאלי הזה.

בחורה עם מחשב נייד

 

הילד לא גומר מהצלחת? נמאס לכם לאכול את אותו הדבר כבר עשרים שנה? לתעשיית המזון יש פתרון לכל. החדשנות בשיאה והיצירתיות מרקיעה שחקים. מרקמים חדשים, צורות בטעמים, מיזוגים נפלאים, שומנים מופחתים ועדכוני מחירים.

חלפו לא מעט שנים מאז יצא האדם הקדמון מפתח מערתו, צד ואסף את מזונו בעצמו, ללא תיווכם של אנשי שיווק ומהנדסי מזון. מאז אנו עדים לתהליך שיבוט מחדש של מה שנכנס לפינו וכל זאת על מנת לשכנע אותנו לבלוס יותר ולקנות יותר.

השיבוט המזוני מתמקד בעיקר בעניין הצורות. כאן ההגמוניה נתונה חד משמעית ל"שניצלים". אני לא מוצא הסבר לכך שגדל עוף עם חזה בצורת כוכב? למה אין אף אסטרונאוט או זואולוג שיביעו מחאה על השילוב הלא נורמאלי הזה.

או לדוגמא שניצל דינוזאור. מה עם הטְריוּת? שלא יסבנו אותנו שבשר השוהה מיליוני שנה במקפיא, הוא בר אכילה. חוץ מזה, מי הגבר שהעיז בזמנו להתקרב לטִי רְקְס, לבקש ממנו את חזהו ואז לצפותו בפירורי מן? אולי יהושע בן נון שהיה באמת אמיץ.. ושלא לדבר על הכַשרוּת.

אין פלא שוינה מחרימה את ירושלים בכל רגע נתון באו"ם. גם הכרזנו על השניצל כמאכל ישראלי (להבדיל מהפלאפל והחומוס שהם באמת שלנו) וגם הפכנו אותו לכלי, חומר גלם ליצירות פרימיטיביות של מעצב מזון משועמם.

לא מזמן אחד הילדים רצה שניצל של סבא. נורא נבהלתי לנוכח הפתיחות הקולינארית של הקניבל הקטן. נו באמת, לאן הגענו? סבא זה משפחה! אומנם הוא עלה מוינה אבל הפריכות שלו, אעפס, נשארה כנראה במכס.

למטיבי הלסת והלכת המציאו את החיבור היעיל מאוד של ערכת פיקניק. מוכרים לנו סטייקים (נו, העיגולים האלו שיש עליהם תמונה של פרה מחייכת) ובתוך הסטייק כבר מגולמת השתייה (או לפחות 10% ממנה). פטנט גאוני! לא עוד סחיבת בקבוקי מים ומימיות, הסטייק כולל הכל. המהדרין גם רוכשים בשר מעושן, אשר כולל גם את המנגל וגם את הסיגריה של אחרי.

גם התרנגולות מפתיעות בתחכומן. הן מכינות אותנו לחורף עם ערכה חבויה של אנטיביוטיקה ושאר תרופות מחשלות תחת כנפיהן. אני יכול להישבע במאמא עוף שלי ששמעתי תרנגולת ממלמלת "קוקולדֽקס" תוך כדי חיפוש תולעי טופו.

הפתרון הנראה לעין לכל הנ"ל הוא המזון האורגני. מזון שגדל ללא ריסוס, ללא מגע יד אדם ובאוורור מלא שזורם דרך החרירים שהותירו התולעים החופשיות שמצאו לעצמן שדה מחקר אוטונומי.

מזון אורגני הוא על פי רוב, יקר יותר ומחייב ניקוי הגון להרחקת זוחלים בעלי שש רגליים ומעלה.

אחת הדרכים להרחקת המזיקים (וזהו טיפ חינם עבורכם), הוא להניח את הירקות האורגניים בשקית (רצוי שקית נייר – איכות הסביבה.. כאילו), לרוקן לתוכה מיכל של  K300 ולקשור מיד את הפתח. חשוב לא לנשום את האדים בזמן התהליך. לאחר רבע שעה ניתן לפתוח ולהוביל את המיקרובים למקום מבטחים. בתיאבון.

טוב, מצלצל לי המיקרוגל, חיממתי ירך של תרנגולת חופשיה מטופו מיושן, שרוייה במרינדת אשלגן צמחי וקורט נענע. אני סתם מקשקש, זה השליח של הפיצה. פתוח!