דייט #564 – אבישי אשכנזי

כמה פעמים קראתם ספר ורציתם לשמוע את השיר שהדמויות שומעות עכשיו? או לקרוא את הכתבה שהם בדיוק קוראים? שילוב של קריאה עם אפליקציה שמשלימה את חווית הקריאה

דייט #564 – אבישי אשכנזי

290 עמ', הוצאת GreatBook

ז'אנר: רומן

564

אנחנו משפחה שאוהבת למאד טייל, ובעלי אוהב מאד לצלם ולתעד כל שניה מהטיול. אחרי כל טיול בחו"ל אני עורכת ומדפיסה ספר מהתמונות  – כי אם זה יישאר במחשב לא ממש נראה אותן שוב. הטיול האחרון שלנו היה טיול ספארי בשמורות המדהימות של טנזניה, וחוץ מכמה מאות תמונות הפעם גם החזרנו עם כמעט 80 סרטוני וידאו. אחרי שקיבלנו את הספר (שיצא מהמם עם כל החיות המדהימות) הרגשתי שממש חבל שאי אפשר היה לשים לינק ומי שלוחץ עליו עובר לראות את החיות בסרטונים המדהימים שעשיתי להם.

וזה בדיוק מה שמנסה לעשות אבישי אשכנזי בספרו – שילוב של קריאה בספר עם אפליקציה.

ערן, עורך דין בן שלושים וחמש, עדיין יוצא לדייטים בתקווה שימצא את אהבת חייו. יש לו תאוריות על הדייט המושלם שמתחיל כמובן עוד בשיחת טלפון ואיך הבחורה נשמעת. הדייט הראשון עם בחורה חייב להיות ביום חמישי בערב כדי שאם הוא יהיה דייט מוצלח, הפגישה הבאה תתקיים במוצאי שבת באחד מהברים הטרנדים של תל אביב.

הדייט ה- 564 שלו הוא עם דנה וכאן הכל משתנה מבחינתו. עם דנה הוא מרגיש אחרת, ומחליט שהוא יעשה הכל כדי לכבוש את ליבה.

דנה נמצאת במקום אחר. היא עברה משבר וחזרה לגור עם הוריה לאחר זוגיות ארוכה מאד. היא משקיעה את כולה בעבודה אבל מרגישה שהיא שוקעת בעצמה. תכנית טלוויזיה שהיא רואה במקרה מפנה אותה לסדרת פגישות עם דר. רונה גלר, פסיכולוגית שמתמחה בלהחזיר לאנשים את השליטה בחייהם, ולבחור לעצמם בני זוג מתאימים.

מה שערן לא יודע, שהוא עוד משימה שהפסיכולוגית הטילה על דנה במסגרת הטיפול.

עד כאן סיפור רומנטי חביב מאד. אבל מה שמייחד את הספר הזה הוא השילוב של אפליקציה מיוחדת שנבנתה עבורו. שילוב של קריאה עם מידע נוסף באפליקציה.

אז איך זה עובד?

לאפליקציה יש למעשה 2 ערוצים.

ערוץ 1 – נגן הקריאה כלומר תוכן שיופיע תוך כדי קריאה. במהלך הקריאה מופיעים אייקונים של תמונה, וידאו או סאונד. כנתקלים בסימן כזה נכנסים לאפליקציה ובערוץ נגן הקריאה מופיע אייקום זהה לעמוד.

באייקונים האלה יש עצות לדייטים, תמונות שמצלמים הדמויות, שיחות שלהם עם חברים בוואטסאפ ועוד.

ערוץ 2 – טיימליין כלומר תוכן המופיע בהפסקות הקריאה. כאשר עושים הפסקה מזינים בסימניה שבאפליקציה את מספר העמוד בו אנו נמצאים והטיימליין של הדמויות מתעדכן בסיפורים חדשים – מפות לפאבים שהם מבלים בהם, כתבות שקראו, שירים שהם אוהבים לשמוע ועוד.

האפליקציה זמינה כמובן גם אנדרואיד וגם לאייפון.

ספר קליל וזורם והשילוב של האפליקציה הופך אותו למשהו קצת שונה מכל שאר הספרים