דייטים בימי קורונה

בחורה עם מחשב נייד

כבר לא מעט שנים שאנחנו עושים מעבר לחיים דיגיטליים יותר. פעם אתרי היכרויות היו פחות פופולריים ועם השנים נראה שאין כבר רווק/ה אחד/אחת בישראל שהם להם טינדר / אוקיי קיופיד או שאר אפליקציות להיכרויות, ובייחוד עכשיו בזמני הקורונה יותר ויותר אנשים מוצאים את הדרך להתחבר לאנשים אחרים גם בלי לצאת מהבית.

למה זה בעצם עובד כל כך טוב? קודם כל, כי אי אפשר לצאת מהבית. אבל זו לא הסיבה היחידה, גם לפני הקורונה רבים בחרו באפליקציות כדי למצוא לעצמם דייט, החיבור דרך האינטרנט נותן לנו את האופציה לראות הרבה יותר אנשים באזורינו (או באזורים המרוחקים יותר) שלא היה לנו סיכוי לפגוש בהליכה ברחוב, ומעבר לכך, גם אם במקרה היינו פוגשים בהם, לעיתים להודות פנים אל פנים שאנו מחפשים קשר, על כל סוגיו, מביך אנשים מאוד.

האינטרנט פותר את הבעיה הזו, לאנשים יותר קל להודות בפה מלא מה הם מחפשים ומי הם. בעיה נוספת שהאינטרנט פותר לנו הוא עניין הדחייה. כן, לא נעים להודות, אבל לא כל דייט שאנחנו יוצאים אליו הוא מוצלח במיוחד והרבה פעמים אנחנו נותרים עם השאלה אחריו "איך נודיע לבחור / בחורה שאנחנו לא מעוניינים יותר?", באינטרנט עניין הדחייה נעשה הרבה יותר פשוט וגם נותן לנו לברור את הדייטים שלנו בהקפדה יתרה ולדעת מי כנראה יותר יתאים לנו ופחות יתאים לנו. הרי הרבה יותר נחמד לדעת על מישהו מראש אם השקפות כאלו או אחרות יהיו "דיל ברייקר" מאשר לצאת על עיוור לדייט עם מישהו / מישהי ולבלות איתם שעה שלמה כשאתם מבינים כבר שזהו דייט שלא יניב אף פרי, ולא רק זה, בסוף מגיע החשבון ואז צריך לעמוד בפני הדילמה של "הגבר ישלם?" "חצי חצי?".

כולנו מכירים היטב את הרגעים המביכים של דייטים וברגע שנוצרו אפליקציות שעוזרות לנו לדלג על הרגעים המביכים האלו, אין פלא שאנשים הבינו יותר ויותר שזה הופך את כל העניין הלא פשוט הזה לקצת יותר פשוט.

אבל מה, גם דייטינג באינטרנט הוא לא פשוט בכלל. אם בדייטינג הרגיל היה צריך לברור בין הרבה חוסר התאמה, בדייטינג באינטרנט כמות האנשים מוכפלת, מה שאומר שצריך לברור הרבה יותר, מה שגורם בסופו של דבר לדי הרבה תסכול, שיחות שלא הולכות לשום מקום או דרישות לא הגיוניות מאנשים על סמך שתי תמונות בקושי.

אז איך עושים לימונדה מכל הלימון הזה? בסבלנות יתרה. הודות למצב שנכפה עלינו יש לנו המון זמן פשוט לדבר, להכיר את האדם שמולנו לאט ובזהירות. לראות עם מי יש נושאי שיחה משותפים ולמי יש את הוייב המתאים ביותר לכם.

אנשים רבים מתלוננים שמה שחסר בהיכרויות באפליקציות הוא ה"תחושה האנושית", העקצוץ הזה שאם מקבלים ברחוב כשאתם רואים מישהו/ מישהי שמעניין/ת אתכם, שלא קיים כל כך כשהוא / היא רק דף באינטרנט עם כמה תמונות ומשפט או שניים. למזלנו, יכולותיו של האינטרנט לא נגמרות שם, האינטרנט גם יכול להעניק לנו את הדבר הכי קרוב למפגש פנים אל פנים לאור המצב בו אנחנו לא יכולים לחצות את הרדיוס של 500 מטר. הזום או שיחות וידיאו בוואטסאפ כבר הפכו לחלק משגרת יומנו בחודש האחרון, והם לא קיימים רק בשביל לנסות לעשות את ליל הסדר עם כל המשפחה, דייטים בזום תפסו תאוצה ולקחו את השיחות הכתובות לצעד הבא של פגישה פנים מול פנים (ממרחק בטוח כמובן) ואפילו אין צורך לבוא עם מסיכה וכפפות לדייט.

במקום לוותר על הרומנטיקה בזמן הקורונה, אפשר לנצל את המצב ולהשתמש באלפי המדיות שהאינטרנט שלנו מציע כדי להכיר את הדייט הבא שלכם בצורה איטית ונוחה ובלי להוציא שקל מהכיס. מזל שיש תמיד את חצי הכוס המלאה להסתכל עליה ולשתות אותה יחד עם הדייט החדש שלכם בשיחת וידיאו אינטרנטית.

וכדי למצוא לעצמכם פרטנר לוידאו-דייט שיכול אחר כך להגיע גם לחיים עצמם, הנה מקום טוב להתחיל ממנו >> https://thursday9.co.il/