דוכן אוכל הודי חדש ב"שוק צפון"

“טיקה” היא האחות החדשה הקטנה של מסעדת “אינדי” בשוק צפון, שהינה צמחונית וטבעונית, בעוד ש"טיקה" עצמה הינה על טהרת המטבח ההודי הבשרי, העשיר בטעמים, ריחות ותבלינים, מהודו האקזוטית והרחוקה.

אין מי שאינו אוהב שוק, לצאת לקניות בשוק, לאכול בדוכני האוכל הטעימים שבשוק, וסתם להריח ולנשום את ריחות השוק. אני מסוגלת לבלות בשווקים כמה שיותר, אבל כשמגיע החום הגדול או החורף הגשום, שוק מקורה הוא לחלוטין בעדיפות עליונה על שוק פתוח.

בדומה לשווקים המקורים המובילים בעולם, “שוק צפון” ברמת החייל בתל אביב, מוביל את התרבות הקולינארית הישראלית באזור צפון ת”א. השוק מנגיש לקהל הרחב תוצרת טרייה וחומרי גלם משובחים עם תו תקן של איכות.

טיקה אודות 2

פשוט תענוג להסתובב שם לקניות או לבילוי, שכן תחת קורת גג אחת תמצאו מגוון עצום של ברים ודוכנים לאכילה במקום. שוק צפון מספק מענה אמיתי בכל ימות השבוע ובכל שעות היום, למגוון רחב של קהלים היודעים להעריך אוכל משובח, טרי, מדויק וטעים. מאחורי היוזמה להקמת שוק צפון עומדים מיכל אנסקי ורועי חמד, ממקימי ויזמי ‘שוק הנמל’ המצליח בנמל ת”א.

טיקה 3

בחרנו בביקורנו האחרון להתמקד בדוכן אוכל חדש, שנפתח לאחרונה: "טיקה" – מטבח הודי בשרי.

“טיקה” היא האחות הקטנה של מסעדת “אינדי” בשוק צפון, שהינה צמחונית וטבעונית. אבל "טיקה" הינה על טהרת המטבח ההודי בשרי, העשיר בטעמים, ריחות ותבלינים, מהודו הטובה והרחוקה, עם נתחי הבשר שהושרו כל הלילה במאסלת תבלינים ייחודית, ואח"כ ניצלים בטנדור מסורתי (טאבון הודי).

טיקה 8

בטיקה מוגשות מנות של naanwhich – שיפוד שצ'יקן טיקה, מגולגל בנאן שהוא הלחם ההודי, עם ירקות ומבחר צ'אטנים. בין המנות גם צ'יקן טיקה מאסלה, צ'יקן קארי צהוב, צ'יקן טנדורי ועוד. בנוסף מוצעות מגוון מנות בצלחת, לצד אורז בסמטי לבן, צ’אטנים וירוקים.

ואכן ישנה עליה לרגל בלתי פוסקת של כל אותם אלה שביקרו בהודו, וחיו בהודו, והם רבים כפי שידוע לכם, ומתגעגעים לאוכל הודי. ב"טיקה" הם מוצאים את מבוקשם.

גם מבקרת כמוני שהמטבח ההודי וטעמיו לא מוכרים לו במיוחד, הצלחתי להתאהב במנות שהוגשו לנו, מנות מעולם קולינרי מעורר תיאבון, שבהחלט לא חדש לכל אלה שנהרו לדוכן, והראו התמצאות מדהימה בכל סוגי המאכלים המוגשים שם.

טיקה 6

ב"טיקה" אפשר לאכול במקום, או לקחת אוכל הביתה וגם להזמין משלוחים בטלפון. ומסתבר שגם ארועים הם עושים, לאוהבי האוכל ההודי, ולבוגרי הודו בכלל.

שעות הפתיחה:

כל יום משעה 10 ועד 5 אחה"צ

בימי רביעי וחמישי משעה 10 ועד 8 וחצי בערב.

ביום שישי עד השעה 3 אחה"צ.

טלפון להזמנות: 054-6222344

כתובת: שוק צפון, רחוב ראול ולנברג 20 רמת החייל.

האתר: https://shuktzafon.co.il/

החיים על פי בלה
יועצת תקשורת, עיתונאית בנשמה, מחוברת בטבור לסצנה התל-אביבית, אוהבת את החיים הטובים, ומזמינה אתכם ליהנות יחד איתי.