גם בחורף: 5 טיפים שיכניסו אותכם למסלול אורח חיים בריא

החורף הוא לפעמים תירוץ בשבילנו לא להקפיד על כושר גופני, אך זה ממש פשוט גם בחורף לתת תשומת לב לגוף שלנו ולהיכנס לכושר. הנה כמה טיפים לתקופה הקרה שיעזרו לכם לצאת מהפוך ולשמור על אורח חיים בריא.

 

winter

הגשמים מתמעטים אבל החורף עוד איתנו והוא כולל שכבות מסורבלות של בגדים ושמיים אפורים. רבים מאיתנו נוטים להיכנס ל'שנת חורף מאימונים', התכרבלות תחת שמיכת הפוך ונטישת הפעילות הגופנית. רגע לפני שאתם מרימים ידיים ומחכים רק לבוא השמש והתחממות מזג האוויר, קבלו 5 טיפים חשובים שצריך לאמץ בחורף בכדי לשמור על אורח חיים בריא:

1. שינוי גישה – חשבו תמיד "איך כן":

מאוד קל ונוח בחורף להתכרבל מתחת לשמיכת הפוך ימים שלמים מול הטלוויזיה, לאכול יותר, לאכול לא בריא, לעלות במשקל, ולהיכנס למצב רוח ירוד באופן כללי. חשוב לזכור כי מצב הרוח שלנו מושפע מההחלטות אותן אנחנו מקבלים, לפיכך חשוב להחליט כי מצב הרוח שלנו יהיה חיובי ולא להיתקע במחשבות מעיקות בנוגע למשקל או הסיבה בגללה אתם לא עוסקים כלל בספורט בתקופה זו של החורף (זמן / ילדים / עבודה /קר מידי וכדומה). הכל בידיים שלכם, ולמוח שלכם יש חלק חשוב בכל זה. חשבו חיובי, וחשבו תמיד "איך כן". "איך כן אפשר למצוא זמן לספורט", "איך כן למצוא את המקום בו אפשר גם ליהנות מספורט", "איך כן למצוא בייביסיטר / סידור לילדים" – "איך כן למצוא מקום חמים ונעים לאימונים" וכך הלאה…מה שהיה היה, פשוט חשבו "איך כן"!

yes

2. הצטרפו למסגרת תומכת:

מתלבטים אם להירשם לכל מסגרת ספורטיבית דווקא בימים הקרים? פשוט תעשו זאת! הירשמו למסגרת תומכת בהקדם האפשרי. השתייכות למסגרת תומכת עם אנשים חיוביים כבר תעשה עבורכם את הצעד הראשון….חשוב כמובן שתצטרפו למסגרת שגורמת לכם להרגיש טוב ולא רק כי "אמרו לכם" או דחפו אתכם אליה, החיבור עם אנשי המקצוע המקיפים אתכם הוא פרט חשוב ביותר בכדי שתוכלו להתמיד וליהנות מהפעילות לאורך זמן.  אימון אישי תמיד יוכל לדחוף אתכם צעד אחד קדימה ולעזור לכם לעלות שלב. בAvi – Fit & Life נכניס אותכם למסגרת מסודרת עם תוכנית אימונים מותאמת לכל אחד באופן אישי יחד עם תפריט תזונה לאורח חיים בריא ונהנה ממגוון רחב של פעילויות לשיפור הבריאות והכושר שלנו ונצליח לעשות סוף סוף שינוי וכל זה ביחס אישי וצמוד.

3. הכניסו עניין וגיוון:

החורף יכול להיות קצת מנוון, ואנחנו יכולים למצוא את עצמנו עושים את אותן הפעולות לאורך תקופה הכוללות עבודה, טלוויזיה, שינה, המלוות בחוסר מוטיבציה לשמור על אורח חיים בריא ואף אלו מאיתנו שהיו עוסקים בספורט בקיץ, בלי ששמו לב, יכולים להבחין שהפעילות הגופנית נדחקה הצידה. התנסות בסוגי אימונים שונים היא המפתח למציאת הגיוון, ההנאה ובכך גם להתמדה. אימונים אישיים מאפשרים ליווי והדרכה המכניסים עניין וגיוון. באימונים אצלנו לדוגמא ב- Avi – Fit & Life אנחנו מקפידים לגוון באימונים: מכשירים שונים, שינוי מסלולי ריצה, מיקום אימונים ( סטודיו, פארק חוף הים וכדומה), תרגילים שונים, סוגי אימונים מתחלפים וכל זה במקצועיות והנאה בהתאם לכל אחד.


4. תזונה נכונה גם בחורף:

הטמפרטורות יורדות והחשק למאפים חמים ומאכלים עתירי סוכר עולה. אפשר להתפנק גם בחורף וגם לאכול בריא. החוכמה היא ליהנות מפינוקים מזדמנים, אבל כאלה שגם מזינים את הגוף שלכם במקום לפגוע בו. לדוגמא – מרקים. מרק הוא כמובן הבחירה הראשונה כמעט בכל בית, בכל הנוגע למאכלי חורף מפנקים ובריאים. הם חמים, מלאים בוויטמינים ויכולים להוות ארוחה שלמה. הימנעו ממרקים מוקרמים למיניהם, שטומנים בחובם שומנים מיותרים וקלוריות רבות, ונסו להיצמד למרקי ירקות, שמספקים כמות גדולה של ירקות במנה אחת. אפשר לשלב במרק מעט גריסים, שמהווים תוספת נהדרת של סיבים תזונתיים, חלבון ופחמימה.

5. שמירה על הגוף בתנאי הקור:

ראשית פעילות גופנית בתנאי קור מעלה את שריפת הקלוריות. בכלל, תנאי קור מעלים את קצב חילוף החומרים (המטבוליזם) הבסיסי שלנו במנוחה. אך עם זאת חשוב לשים לב לשמור על גופנו מפני תנאי מזג האוויר המביאים לעיתים להצטננויות ומחלות שונות. חשוב להקפיד על לבוש מתאים. בתחילת האימון אמנם קר אך הגוף מתחמם במהרה ולבישת שכבות רבות תקשה עליו. אם האימון מתבצע בחוץ אז הביגוד החם יהפוך במהרה לרטוב וקר: הוא יסרבל את תנועתנו וישרה הרגשה לא נעימה. בנוסף יש להימנע ממעברים חדים מחום לקור, לכן בסוף האימון ולפני היציאה הביתה יש להתלבש טוב .

אז אמנם זה מרגיש להרבה מאיתנו שלשמור על אורח חיים בריא בחורף זה יותר מאתגר אך הכל עניין של החלטה. וכאשר נעזרים במישהו זה הופך להרבה יותר קל ומצליחים לראות שינויים.

אני מזמין אותכם להצטרף לאימונים אישיים בAvi – Fit & Life ולעקוב אחר עמוד האינסטגרם, שם אני מעלה המלצות לארוחות בריאות, אימונים שונים שאני עושה לאורך השנה ואף כעת בחורף וסיפורי מתאמנים שמאושרים מהחיים הבריאים.