דבורים טובות לבריאות

מזונות הפלא 4: שני מוצרים ממלכת הדבורים- פולן דברים ופרופוליס. תוספת מזון טובה לצמחוניים ולטבעוניים, ובכלל

בחורה עם מחשב נייד

מלבד דבש מתוק וטעים, מספקות לנו הדבורים לפחות עוד שני מוצרים שמצוינים למערכת החיסונית ולבריאות שלנו.

פולן דבורים

הפולן הוא אבקת פרחים המיוצרת על ידי צמחים שונים, ונאספת על ידי הדבורים כמקור חיוני להתפתחות אוכלוסיית הדבורים בכוורת. הפולן עשיר בחלבונים ובחומצות אמינו חשובות, ולכן יכול לשמש תוספת טובה לצמחוניים ולטבעוניים. הוא מכיל ויטמינים מקבוצת B, כולל B12, וכן ויטמין C, E, A ו- D ומינרלים דוגמת סידן, זרחן, מגנזיום, ברזל ועוד. פולן נחשב ל"מולטי ויטמין" מצוין, הוא מטהר את הדם, מחזק את הכבד, משפר את תפקוד מערכת העיכול, ויעיל בחיזוק מערכת החיסון ובמניעת דלקות ואלרגיות.

על אף שצריכת פולן יכולה לשפר מאוד את מצבם של ילדים הסובלים מאלרגיה לפרחים, בכל זאת אצל ילדים רגישים ביותר, הוא עלול לגרום לתופעות אלרגיות. ומעבר לכך כ- 2% באוכלוסיה אלרגיים לפולן.

פולן נחשב למזון בונה, ולכן מתאים לילדים הסובלים מתת משקל ולילדים שמאחרים להתפתח. וכך גם לנשים עם משקל נמוך שרוצות להתחזק.

את הפולן ניתן לצרוך בצורת גרגרי אבקה זהובים ומתקתקים המצויים בכל חנות טבע מהם יש ליטול בין כפית אחת לשתיים מדי יום, או בצורת כדורים וסוכריות מציצה.

פרופוליס

מוצר נוסף ומוכר ממלכת הדבורים הוא הפרופוליס, המכונה גם "אנטיביוטיקה טבעית". הפרופוליס מחזק את מערכת החיסון, נלחם בחיידקים, בפטריות ובדלקות. הוא יעיל גם בטיפול במחלות עור ובאקנה. ניתן להשיג פרופוליס בטבליות, בנוזל או בסוכריות מציצה.

צילום: 1D110, פליקר
מתוך הבלוג של הגר שפר