גרנייה מציג: מיתוסים בתחום טיפוח הגוף

בחורה עם מחשב נייד

שרון גוטליב, מנהלת הדרכה של מותג הטיפוח 'גרנייה' 'ומייבלין ניו יורק מפריחה לנו כמה מיתוסים בתחום טיפוח הגוף

1.  שתייה מרובה של מים מרככת ומשפרת את מראה העור. נכון /לא נכון

נכון! מים הם אמנם לא תחליף לקרם גוף איכותי וטוב, אך למים בהחלט השפעה מרובה על מראה העור ועל מניעת ייובש בפנים ובגוף. שתייה מרובה של מים מסלקת רעלים שונים מהגוף ומוסיפה לחות טבעית לעור הפנים. הכמות המומלצת לשתיה ביום היא בין 12- 15 כוסות. הקפידי על משטר מים, התוצאות מהירות והתמורה לעור הפנים מעולה.

2.  קרם גוף סותם נקבוביות.נכון /לא נכון

לא נכון!הנקבוביות הן התעלות דרכן נספג קרם הגוף אל תוך העור והן אינן נסתמות כתוצאה מהשימוש בו. קרם הלחות מורכב מחומרים שייעודם הוא להחיות את העור ולהזינו, זאת בניגוד לתכשירי איפור מסויימים, אשר עלולים לגרום לסתימה של הנקבוביות. קרם גוף בעל מירקם משיי ורך שומר על גמישותו ועל הלחות שבו. העור נושם והנקבוביות אינן נסתמות.

3. קרם גוף אינו תחליף לבושם. נכון/לא נכון

תלוי! בימי הקיץ כשחם ולח, ניתן להשתמש בקרם גוף מבושם להענקת לחות בעל ריח נעים. נשים רבות מעדיפות להתבשם בימי הקיץ רק בשעות הערב ובמשך היום משתמשות בקרם גוף בלבד על מנת

להעניק לעורן ניחוח נעים. בשל ההזעה המוגברת המאפיינת את עונת הקיץ, נשים מעדיפות לעיתים שלא "להעמיס" על עורן ריחות חזקים, העלולים להתערבב עם ריח הגוף אלא מסתפקות בניחוח קל ועדין, המסופק על ידי קרם הגוף הנמרח על עור נקי ורחוץ. 

4. בסיום הרחצה מומלץ למרוח מיד קרם גוף.נכון /לא נכון

נכון!בייחוד לאחר מקלחת חמה, אשר גורמת להתנדפות של מים-לחות מעורנו. חום המים שבמקלחת גורם לפתיחה של הנקבוביות בעור ומגביר את יכולת הספיגה שלהן את קרם הלחות. הנחת קרם גוף מיד לאחר הרחצה מבטיחה מיצוי אופטימלי של תכונות קרם הגוף וספיגה מקסימלית של לחות בעור.

5. קרם הגוף והבושם- חייבים להיות אותו הדבר.  נכון/לא נכון

לא בהכרח!.במידה וקרם הגוף והבושם שלך משתלבים זה בזה, אין שום מניעה להניח גם וגם, ההיפך הוא הנכון. קרם הגוף נספג בעורך ומעניק בסיס נהדר לניחוח הבושם ויכול אף לחזק את השפעתו. חשוב להריח את המוצרים לפני הבחירה בשילוב מסויים אך ייחודם של קרמי לחות והזנה הנו ביכולת להפוך את עורך לבסיס חזק וטוב יותר, עליו ניתן להתיז את הבושם כך שניחוחו יינשא למרחקים.

6.        קרם גוף אינו מוצר לצעירות. רק לבעלות עור יבש. נכון/לא נכון

לא נכון! קרם גוף הנו מרכיב חשוב בשמירה והגנה על העור בכל הגילאים. נערות ונשים החיות באקלים הארצישראלי נחשפות לסוגים רבים של מזג אוויר החל מקור ויובש ועד לחום ולחות גבוהים במיוחד. הן הסוגים השונים של האקלים והן המעברים החדים ביניהם גובים את מחירם מכל סוגי העור, צעיר ובוגר כאחד. בנוסף, נערות מתבגרות כיום משתמשות בתכשירי איפור כבר בגילאים מוקדמים יחסית, המגרים

וסוגרים את נקבוביות העור. על כן, גם בגיל העשרה וגם בגילאים מבוגרים יותר מומלץ להשתמש בקרם לחות והזנה לאחר רחצה וכמובן בקרם פנים לפני הנחה איפור,על מנת להעניק לעור הגוף והפנים סביבה לחה ורגועה. . הזנחה בגיל צעיר של שלב זה יכולה לגרום להזדקנות מואצת של העור והזנחה בגיל מבוגר מעניקה מראה מדולל ועייף.

7.  עור יבש ומגורה עדיף לשטוף במים בלבד. נכון /לא נכון

לא נכון!.למים יש נטיה לייבש את העור לכן שטיפה במים בלבד תגרום להגברת היובש. הדרך לניקוי וטיפול בעור יבש ומגורה הנו שטיפה במים וסבון (המותאם לסוג עורך) ולאחר מכן מריחה של קרם גוף-פנים לצורך הזנה בלחות ושמירה מפני כניסת מזהמים אל תוך הנקבוביות. מומלץ להשתמש במרכיב מזין או מרגיע ומקרר לדוגמת אלוורה.

8. חמאת שיאה מומלצת רק לנשים בהריון. נכון/לא נכון

לא נכון.! חמאת שיאה ידועה כמרכיב טבעי ומזין במיוחד, המעניקה גמישות רבה לעור ומטפלת גם במקרים של יובש קיצוני שיכול להיגרם כתוצאה ממעבר עונות ומתאימה גם לעור בוגר, שכידוע, זקוק להזנה מתמדת ואינטנסיבית. חמאת השיאה מתאימה גם לאזור גוף מחוספסים כמו מרפקים, ברכיים וכפות רגליים.