גרין בייבי,זה לא רק שם ,זו דרך חיים!

לחיות את הטבע ולגור בעיר!! זו המשנה עליה חיים
באדיקות ,ובקלי קלות ,אירה ומיכאל ברנר ,בעלי חברת
greenbaby .אקולוגיה במיטבה.

אירה2

               אירה ומיכאל עם הילדים בתמונות מתוך האלבום המשפחתי. 

                                                                                                               

אירה1

 
אירה
 אירה ומיכאל -חברת גרין בייבי.
 
 
 
 
 
 

הפעם אני מביאה לכם סיפור על זוג שאפשר להגיד ש" התאהבתי”, לא רוצה להגיד אף מילה על הטרנד החדש שקורא לאכול ירוק, אורגני, טבעי, כן, או לא? אבל בשמחה הייתי משתמשת במוצרים הירוקים שם על המדף..או כמו שאומרת אירה שהיא בעצם נושא הסיפור שלי (ואני אתם יודעים מתה לגלות סיפורים טובים ) "חיה, אבל תן גם לחיות".

אירה ומיכאל ברנר זוג נשוי ,תושבי פתח תיקווה,הורים לאליאן בת 4 ולאליאור בן שנה. בגיל 10 עלתה ארצה עם ההורים ממוסקבה, עברה מסלול לימודים רגיל כמו כולנו ,תיכון, שרות צבאי, וסיימה תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה חברתית באוניברסיטה העברית שבירושלים מיכאל השותף לדרך , הבעל,והעזר כנגדה ,מנהל את חטיבת הסיכונים בחברת INTUIT ,ושניהם  אוחזים חזק בחברת "greenbaby " המצליחה, המביאה לנו פתרונות טבעיים לחיים ירוקים ועל כך בהרחבה בהמשך. אבל המעניין בסיפור עוד יותר כי מקטנות ידע מיכאל בעקבות סיפור משפחתי כי זה יהיה אורח החיים שלו ושל בת זוגו  לעתיד,ואין זה פלא כנראה שמצאו האחד את השני.

 איך החלה אצלך  אירה הדרך הזו בה אתם הולכים?

בזמן לימודי הסוציולוגיה ,נחשפתי לראשונה להשפעתה של החברה בה אנו חיים על האדם ,ולעיצובו כאישיות חברתית. את סמינריון הגמר שלי לסיום התואר הראשון בסוציולוגיה בחרתי לכתוב על תופעה מרתקת שגיליתי בקרב החברה הישראלית. תופעה שהייתה ונמצאת עדיין בשוליי החברה הישראלית. סמינריון הגמר שלי עסק בהורים שבחרו לצאת כנגד הנורמה השלטת בחברתנו והחליטו לא למול את בנם, הורים אלו בחרו לא להעביר את התינוק שנולד להם בטקס ביצוע ברית המילה. היה זה מחקר מרתק, בו ראיינתי 14 זוגות הורים שונים על החלטתם לא לעשות זאת, הסיבות לכך ואת הדרך שהם עברו עד קבלת ההחלטה.

 וזה מה שהשפיע עליך?

משם נחשפתי לסוגיות נוספות של ההורות הטבעית, אך לא התעסקתי בהם עד שלא נכנסתי להריון והייתי בדרכי להיות אימא בעצמי. בזמן הזה אני ובן זוגי היום בעלי, שיחד עשינו את התואר הראשון והוא זה שעזר לי מאד בכתיבת העבודה ובכל התהליך שעברתי בתקופה ההיא, החלטנו לבדוק לעומק את הדברים ולראות מה מתאים לנו ומה פחות. עברנו מסע מרתק יחד שבמהלכו צברנו עוד ועוד ידע, קראנו מאמרים וספרים מהארץ ומחו”ל אשר עוסקים בסוגיות של ברית מילה בעד ונגד, חיסונים כן או לא, לידה טבעית, הנקה, מוצרי תינוקות והרכיבים שלהם ועוד. לקראת סוף המסע הזה גיבשנו דעה של מה שנראה נכון עבורנו, ללא שום השפעות סביבתיות של בעלי אינטרסים אלו או אחרים. כך התכוננו ללידה של בתנו הבכורה. אחרי הלידה כשרצינו להשתמש במוצרים טבעיים ,מצאנו את עצמינו מחפשים את הדברים במקומות שונים. וכך התחלנו עוד יותר לחפש,לחפש, לקרוא עוד יותר, ולהעמיק.בהריון השני עם הבן כבר היה לנו הרבה יותר קל. גם כי ידענו יותר, וגם כי ידענו איפה למצוא.

 את הבן ילדת בבית?

כן ילדתי בבית עם דולה ועם מילדת. בתוך ברכה מיוחדת, זו הייתה חוויה מסעירה שאין כמוה. אי אפשר לדמיין.

 יש עוד דברים שאתם דוגלים לא כמו כולם?

כן, אבל אנחנו זה אנחנו ,ובשיטה שלנו של חייה ותן לחיות, לא כופים על אף אחד, לא משכנעים אף אחד, איש כרצונו יעשה. אנחנו מאמינים בשיטה שלנו שמוכיחה את עצמה.

 והיא?

אנחנו לא מלנו את הבן שלנו, לא נותנים חיסונים לילדים, ולא תרופות . הכל טבעי.

ואם לילד יש חלילה חום?

יש לנו טיפות טבעיות,יש דברים טבעים, לא חייבים לדחוף כימיקלים.

 והאוכל?

אורגני, חיתולים אקולוגים, והילדים שלנו טפו טפו בסדר גמור. 

מצורך כך נולד הרעיון להקים מתחם וירטואלי בבית. והשניים  החליטו שהמתחם יכלול מגוון גדול של מוצרים שכולם טבעיים וירוקים לתינוקות, אמהות והמשפחה כולה. מטרת הקמת החנות שלי אומרת אירה, היא לקדם את הצריכה הטבעית והבריאה. הרצון והשאיפה שלי  היא לקרב את ההורים למקורות שלנו, לדרך החיים הטבעית, לעזור לכמה שיותר תינוקות להיכנס ברכות לעולם המודרני שלנו שגם כך מלא בגירויים רבים מידי. הרצון הברור שלנו הוא להגן על ילדינו ככל שרק ניתן ולהעניק להם תשתית בריאותית טובה להמשך חייהם הבוגרים. הידע והתעשייה הביאו עימם קידמה בתחומים רבים אך בתחומים אחרים לקחו אותנו צעד אחד אחורה הרחק מהטבע. אני  מדגישה אירה,"חרטתי על דגלי להעניק שלל פתרונות טבעיים בריאים וירוקים לנשים בהריון, אמהות, תינוקות וכל המשפחה. כי מטרת המוצרים הטבעיים היא לסייע לגוף שלנו לחזור לתפקודו הטבעי הבריא והמאוזן שהוא אמור לשהות בו." 

 אמרת לי שאת בשליחות?

כן. אני רואה בחנות הירוקה שלי, שליחות. אני רוצה שלכול אימא או אימא לעתיד,יהיה את הידע הבחירה והמודעת לבחור במה להשתמש ובמה לחתל את התינוק שנולד לה. השאיפה שלי היא להעלות מודעות בקרב הורים והורים לעתיד, בשביל שכמה שיותר הורים ידעו ויכירו את כל  האלטרנטיבות הקיימות, לגידול ילדים ולא רק את האפשרויות הגלויות יותר לעין, שמנסים להציג לנו בעלי אינטרסים אלו ואחרים, על ידי פרסום מסיבי בדרך זו   או אחרת.

בחנות שלי אני מעניקה שלל פתרונות  מהריון ועד הגמילה. כל מוצר שנכנס למדפי החנות שלי עובר בדיקה מדוקדקת של רכיב ורכיב, זהו אורך חיי, אני משתמשת בכל המוצרים לעצמי ולילדי מאז שנולדו.

אני מביאה להורים והורים שבדרך, ליין שלם של מוצרים המתחיל מהריון ועד הגמילה וקצת מעבר.

 מהו מוצר הדגל שלכם?

  מוצר הדגל של החנות היא כרית הג'יני שלי, כרית ההיריון הייחודית שלי לשינה טובה, שכל יעודה הוא להקל על האישה ההריונית לעבור תקופה זו בשלום. את הכרית גיליתי, בעקבות הריוני הראשון, בו סבלתי מאד מכאבי הגב וקושי לישון בלילות. ניסיתי כל מיני דברים ושום דבר לא הועיל, לכן  כבר בתחילת ההריון השני שלי התחלתי לחפש  פתרון, כך מצאתי את כרית הג'יני שפשוט השאירה בי חוייה הריון טובה, נעימה והעיקר לא כואבת. והיא גם הופכת אחר כך לכרית הנקה! תאמיני לי ,את הדברים שלנו מזמינים און ליין מאיתנו , אבל אני מאוד רוצה להקל על האנשים , אני עושה את זה לא למטרת פרסום. אני הולכת עם האמת שלי .

   שוטטות בחנות הירוקה ( גם דרך האינטרנט) אם כן , מביאה לכם הכרות עם מוצרים שונים .חלקם לתינוקות, שמעניקים אלטרנטיבה טבעית ובריאה יותר למוצרים הקיימים ברשתות הפארם המוכרות. מדובר בחיתולים אקולוגיים, חיתולי הבד, מוצרי טקסטיל מכותנה אורגנית ותחתוני גמילה שעוזרים לפעוטות בתהליך הגמילה מחיתולים. בנוסף תמצאו שם מוצרי הגינה נשית חד ורב פעמית. וגם פתרונות רב פעמיים להיגיינה נשית, דבר חדש כגון גביעוניות לסוגיהן, המחליפים את הטמפונים המוכרים לכולנו ובריאים כך היא  אומרת הרבה יותר, תחבושות העשויות מבד ועוד. הרבה  ממוצרי שייכים לחברת אימסה וימסה, מותג שבדי של טקסטיל אורגני ובריא לתינוקות, ביבוא בלעדי שלי. ומוצרים לילדים גדולים יותר וגם להורים. 

על מה את גאה יותר מכול אירה?

אין יותר מכל, אני מאוד שמחה על כך שאני נותנת יעוץ אישי והתאמת מוצרים, בהתאם לצורך של הלקוח, מניסיוני האישי עם שני ילדי ומניסיון של לקוחות מרוצים שרכשו ורוכשים מוצרים בחנות הירוקה שלי.

 ומשפט סיום?

 אני רואה בכל לקוח ולקוח שלי כמי שעוזר לנו להפיץ את הבשורה ,להביא לידי מודעות של כמה שיותר הורים את אורך החיים הבריא, הטבעי והמיטיב עם האדם. אורך החיים שהולך יד ביד עם הטבע ולא נגדו. להעניק לכמה שיותר נשים, אמהות ואמהות שבדרך אפשרות לקבל החלטות מתוך בחינה וידע של כל האלטרנטיבות הקיימות כולל האלטרנטיבה הטבעית. 

 עכשיו בדיוק זמן בחירות, בנאום כזה את יכולה לרוץ לכנסת? 

את זה אני משאירה לאחרים, לי יש את החזון שלי- שלנו.

 www.greenbaby.net

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חוה ברק
עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד