געגוע אלייך/ קייט אברלן

טס וגאס נועדו זה לזה. הם נפגשו לראשונה כשהיו בני שמונה עשרה, אבל הייתה סטייה קטנה של הגורל והם החמיצו זה את זה שוב ושוב. כמו בסרט דלתות מסתובבות, הם עוברים וחולפים באותו הזמן, באותו המקום. אבל מסלול חייהם לא מתחבר. האם השניים יצליחו להיפגש ולהכיר ?

20170726_221831~2 (2)

טס וגאס נועדו זה לזה. הם נפגשו לראשונה כשהיו בני שמונה עשרה, אבל הייתה סטייה קטנה של הגורל והם החמיצו זה את זה שוב ושוב.
בפגישתם הראשונה, הם ניפגשו בקתדרלה בפירנצה, כששניהם היו שם בחופשה. משהו קרה שם ביניהם. אבל, הניצוץ שנדלק, מתפוגג כלא היה… וכל אחד חזר למסלול חייו.
מה שהיה משותף להם אז היה אהבתם לאומנות ולגלידה. האם זה היה מספיק? אבל אולי אם הם היו מתחברים אז, לא יכל להתרחש מה שקרה שש עשרה שנה לאחר מכן…

גאס נסע עם הוריו לפירנצה לחופשה. לאחר שסיים את לימודיו, הוריו רצו שימשיך ללימודי רפואה, כמו אחיו הגדול רוס, הנהרג בתאונת סקי, אבל ליבו ונפשו היו באומנות. בפירנצה הוא נהנה מהשפע התרבותי וניחוחות איטלקיים. וברור היה לו שלשם הוא חייב לחזור…
לאחר החופשה בפירנצה גאס, שלא רצה לאכזב את הוריו שבורי הלב, החל בלימודי הרפואה. הריצה היתה נחמתו. הוא היה רץ למרחקים, ושוקע בעולם שכולו רוגע. בעולם משלו. לא לשווא הוא כונה על ידיו אביו "בדידותו של הרץ למרחקים". אולי דווקא הוא הצליח לראות אותו באמת כפי שהוא.
גאס בילה את כל חייו בצילו של אחיו רוס. גם לאחר מותו, רוס, המשיך להטיל את צילו על חייו של גאס.

טס נסעה עם חברתה הטובה, דול, לפירנצה לחופשה לפני תחילת לימודיה באוניברסיטה. החופשה היתה מושלמת. אוכל טוב, שפע של אומנות והכל יחד עם חברתה הטובה ביותר. היא התאהבה בעיר והחליטה שהיא חייבת לחזור לשם בעתיד…
היא חוזרת לאנגליה למשפחתה, שמחה על שהתקבלה ללימודים שהיא כה כמהה אליהם. אבל כבר ברגע הראשון שהיא נכנסה לביתה, עולמה נשבר לרסיסים. אמה חלתה שוב בסרטן והפעם סופה קרב. שני אחיה הגדולים מתגוררים רחוק, אביה מבלה יותר בבאר מאשר בבית ומה יהיה על הופ הקטנה בת החמש?
היא מוותרת על לימודיה באוניברסיטה כדי לגדל את אחותה הופ, המתגלה כחולת אספלגר.
"היום הוא היום האחרון של שארית חייך", המשפט שכתוב על צלחת קרמיקה בבית הוריה, הוא המשפט שטס לא יכלה הוציא מראשה והוא ילווה אותה כל חייה.

כך קרה, שהחדר הסמוך לחדרו של גאס במעונות נתפס על ידי נאש ולא טס… הזדמנויות רבות נוספות חולפות. כמו בסרט דלתות מסתובבות. הם עוברים וחולפים באותו הזמן, באותו המקום. אבל מסלול חייהם לא מתחבר. במהלך השנים שחולפות, שניהם חווים אהבות, אכזבות, אתגרים וקשיים בחייהם.
כעבור שש עשרה שנים, הם יפגשו שוב באיטליה. האם הם יחמיצו שוב את ההזדמנות להכיר או שאולי הפעם הם יוכלו להיפגש באמת?

מאחלת לכם קריאה מהנה, כמו שלי היתה !

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)