גמדה מופרעת קשב

ההפרעה הקטנה שלי שחוררה לחופשי וחזרה עם הפתעות וממתקיםלענקיות שלי

בחורה עם מחשב נייד

shutterstock_184763024

אילוסטרציה shutterstock

פעם בשנה אני נותנת דרור להפרעה הקטנה שלי. אותה הפרעה אשר גורמת לי לחשוב על רעיון סיפור באמצע פנייה בצומת, זו המזכירה לי כי שוב שחכתי לקנות קפה תוך כדי ניסיון להרגיע ילד בוכה, ומתעקשת לבלבל ולסבך לי את החיים. אבל  בשנה בפורים אני מאפשרת לה להשתולל חופשי לעוף למיליון כיוונים, להיות חסרת רסן, קשב, או היגיון ולחזור עמוסת רעיונות יצירתיים.  

הפרעתי הקטנה רק מחכה להזדמנות להיות משוחררת. פעם בגלגול הקודם שלי, כאשר מחיר ארגז תפוחים בעבודה נמדד בזהב, או יותר נכון במאבק. שחררתי אותה בסופר , היא חזרה אחרי ששדדה כל מה שיכול היה להיחשב לתפוח, ליקר תפוחים, מיץ, עוגיות, ממרח וסוכריות, תפוח מיובש ותפוח טרי עם אלכוהול או רק באבקה, וביחד ייצרנו את מוכרת התפוחים הליצנית. וכמובן שזכינו במקום ראשון באותה שנה. 

image

בפעם אחרת הפרעתי הקטנה החליטה להכין ארוחת הפתעה לכבוד פורים, היא חקרה ומצאה ואיתרה לכבוד האירוע (והפנקייק) כל ממרח אפשרי , שוקולד וחרובים ושקדים ואגוזים וגם וגם, ולא עצרה עד שמצאה כל ריבה הקיימת במדינה היא הייתה גאה במיוחד ברימת הגזר הגמדי שמצאה. היא לא הסתפקה בכך אלא מצאה את כל סוגי התוספות סוכריות שונות ומשונות שוקולדים ופירורי עוגיות . עד שנזקקתי לשני ארגזים רק להביא את הכול. וכמובן הייתה את הפעם בו היא אספה כל כובע מסכה או אביזר על מנת לשמח את ילד הגן .

השנה הייתה לה משימה חשובה , איך לשמח חמש ענקיות ,נשים נהדרות אחת אחת , איך לנחש אותן את ליבן ולתת להם טיפה ממה שאני רואה בהן ארוז בחבילה צבעונית 

משחקי הענק/גמד שעשעו אותי תמיד, הניסיון לגרום לאחר לחייך, להעניק את הדבר המתאים. הפעם המשימה הייתה מורכבת ביותר, על ההפרעה הקטנה שלי היה לנחש מלכה קירגיזית אחת, מלכה מדברית, מלכה כותבת, מלכה מתוקה וגאה, ומלכה אחת מסתורית ששמה עלה בגורל במשחק רשת כלל ארצי (משחק בו זרים שולחים משלוחים האחד לשני) . הפרעתי נהנתה מכל רגע, להכין לנשים המדהימות האלו הפתעה קטנה .

לקחתי אותה ושחררתי אותה בחנות השטויות הבלתי נגמרות "מקס סטוק" שם היא מצאה ג'יפ , כדור בצבעי הקשת, פנקס ושלט כל מה שצריך בשביל להכין לכל אחת את הערכה האישית שלה , מן קופסה (קופסת שימורים ממחוזרת) המלאה ברעיונות קטנים.  הוספנו למשלוח גם ממתקים כמובן, כי אי אפשר בלי, משהו לפורים כי תמיד רצוי שהייה ומשהו שנשאר גם לעתיד (פקעת נרקיס ). ופרח וקישוט עוד משהו קטן , כי הפרעתי הקטנה קשה לריסון.  

image

אז לכל מי שעלתה בגורלי לשמח אותה, תודה לכן, תודה שהזנתן את ההפרעה שלי , נהניתי מכל רגע לחפש לכן הפתעות …. מקווה שהצלחתי .   חג שמח . 

image

סיפורי הדרור
בגיל 42. יצאתי למסע ... עם ארבעים נשים מופלאות. אחת מהן אמרה לי אם את כותבת אם יש לך מה להגיד לכי לסלונה... מאז סלונה ואני עברנו המון תהפוכות. אבל עדין אני כותבת. ועדין יש לי מה להגיד אז אני פה ומקווה שאתן רוצות להקשיב.