גמאני עושה רעש

אני סירבתי שיהיה כשהיה. רציתי כבר אז שיקרה שינוי. כי ידעתי שמחלת הגוף מגיעה מקריסת הנפש. שזאת דרכה של מהותי לזעוק מספיק ודי. די על שנים של שנאה עצמית ותחושת כישלון, וריצוי אחרים וביטול עצמי.

עושה רעש

חודשיים של הכנות לפעילות השיא של עמותת "גמאני חליתי בסרטן השד,  שמזמן עברה מפעילות אונליין לאופליין מחבק ואוהב.

עוגה

לא התחשק לי ללכת. בשביל מה אני צריכה תזכורות צורבות על תקופה קשה בחיים? ובכל זאת משהו ניקר במוחי. הרגשתי שאני חייבת להגיע לאירוע "גמני עושה רעש" ועשיתי את מסע האופנועים. עשרות של "הרליסטים" קשוחים עם מחלימות ורודות במראה שהרטיט את הלב. נסענו מחולון מחנות היבואן של "הארלי דיודסון" לאחר מסיבה מוצלחת ומושקעת במיוחד ועד לקניון עזריאלי. בקניון חילקנו צמידים וביקשנו  מנשים ללכת להיבדק.

החלק הקשה ביותר היה כשנשים נרתעו ונראו אחוזות הלם. חלק מהורודות הרגישו כאילו הן נגועות במחלה מידבקת ונפגעו עד עמקי נשמתן. ועדיין, החוויה היתה יוצאת דופן ומעצימה באופן כזה שיישאר מאותם אירועים מכוננים אשר אזכור בעוד שנים רבות. ניצחון הרוח על הגוף. הירתמות טובת לב וכוונות למען מטרה נעלה.

השילוב של האירוע קשה לי במיוחד עם הסמיכות לחגי תשרי. טעם חמוץ נשאר מוטבע בגרוני מלפני שנתיים. תרתי משמע, כי תחושת הבחילה חוזרת איתה. לא יכולה להימנע מהמראות הרגשות והתחושות שחוזרות אליי בפלאשבקים הלומי קרב. כמו מתוך חלום בלהות אני נזכרת בתחושות, בעצב, בבלבול ובחולשה הגדולה ונחלשת גם עכשיו. הטעם המתכתי שלווה לטיפולים חוזר ולרגעים אני כאן באותו המקום רק בזמן ההוא. לפני שנתיים. הלילות של האימה כשהחרב מונפת מעל לראשי. המאבקים לשמירת השפיות והפאסון למול הילדים שבחנו בכל רגע האם עולמם שהתערער ישוב ויהיה כשהיה.

ואני סירבתי שיהיה כשהיה.  רציתי כבר אז שיקרה שינוי, כי ידעתי שמחלת הגוף מגיעה מקריסת הנפש. שזאת דרכה של מהותי לזעוק מספיק ודי. די על שנים של שנאה עצמית ותחושת כישלון, וריצוי אחרים וביטול עצמי.

 

גמאני

ודייקתי ברגע שהגיע הזמן לאהוב אותי ואחר כך את כולם. ושלא צריך שכולם יקבלו ויאהבו. שהמירוץ הזה חסר סיכוי ותוכלת, והוא לא משרת את טובתי.

דבר אינו נשאר כשהיה. כי זאת הדרך שמדייקת אותנו דרך חבטות קשות כדי שנדע. מה לא ומה כן ונמלא את יעודנו ונסלק את המיותר ונתמקד בניסים היומיומיים שהפכו לרגילים כל כך בעינינו. למוכרים ומובנים מאליהם. עד כי צמח המתנגד לכוח הכבידה עולה וצומח בכוח רב נראה בעינינו כדבר טרוויאלי. טבעי. ומהו הטבעי אם לא קסם? קסם המתחדש בכל בוקר כשהשמש זורחת.

החודש עוד לא נגמר ושוב אני מבקשת להזכיר שכל אחת יכולה לחלות. אין ערובה לבריאות בשום מקום ובשום מצב. המחלה הזאת לא בוחלת באף אדם ועדיין לא מצאו את הסיבה להתפרצותה. לכן, בדיקה וגילוי מוקדם הן הדרכים היחידות להשאיר את מי שעלולה לחלות בחיים.

ואם חשבתם שעד עכשיו הייתי חשופה עד לשד עצמותי (תרתי משמע ) אני הולכת לעשות כאן משהו חדש שטרם עשיתי עד היום. אני חושפת שיר שכתבתי.

שירים אני כותבת בערך מגיל 10. את רובם לא שמרתי ואין דבר שאני מצטערת עליו בחיי יותר מזה. בשנים האחרונות, מאז חזרתי לכתוב אני כותבת שוב שירה. כמעט ללא עריכות. את מה שיוצא מהנפש.

 IMG_20161004_202408

ההמתנה

היא המשימה שלי כעת

הרפיית האחיזה

זאת שמשחררת אותי לים הגדול

בלי עוגנים

בלי איים באופק

והאהבה

היא זאת שתחזיק אותי איתנה

למול גלים מתעתעים

בזמני סופה

עד שהים ילך ויתיישר

מפויס ונינוח

כחול ובהיר

מיטיב ומחבק

הוא שיזכיר לי

שבתוכי האהבה לעצמי

והיא זאת שנחשבת

והיא האמת

 

מוזמנים לראות את רגעי השיא במסע האופנועים שעשינו:

[youtube 3t5cntba4vE nolink]