גם גברים נוצלו מינית בילדותם-

בחורה עם מחשב נייד

גם גברים נוצלו מינית בילדותם-
אני מכירה כמה, רוב ילדותי שמרתי סוד גדול, לכן אני טובה בלשמור סודות של אחרים.

אז יצא לי לשמוע השבוע בתכנית הרדיו של גבי גזית ( מסימני הזדקנותי ) ראיון עם דוקטורנטית מאוניברסיטת בן גוריון, הנושא עליו היא עושה את הדוקטורט הוא גברים שעברו ניצול מיני בילדותם.

כן,

ע"י מי? אמא שלהם.

התופעה הנחקרת, ניצול ע"י נשים, למה רק עכשיו הנושא נחקר? כי רק עכשיו מתחילים גברים לדבר ולהוציא את הפצעים, גברים בגיאי 30- 50. גברים, שבתוכם חי ילד קטן ופצוע שעבר ניצול או התעללות מינית, ממש כמונו.

אותו גבר ידע שאי אפשר לדבר על זה, עדיין לא יודע שאפשר ושצריך ואפילו חשוב שהוא ידבר על זה, הוא חייב.
זה לא מפליא אותי שרק עכשיו זה נחקר ושרק עכשיו הנתון המזעזע הזה נחשף, הנתון בא ומנפץ את המיתוס הגדול כי נשים לא יכולות לנצל מינית או להתעלל מינית בילדם שלהם.

אז יצא לי בחיי להקשיב לכמה בחורים שעברו ניצול מיני או אונס בילדותם, אחד מהם סיפר לי שהמטפלת שלו אוננה עליו, אני זוכרת ( הייתי בת 20 ) שהזדעזעתי, בעיקר כאב לי עליו שהוא סוחב את זה איתו כל השנים וזה קשה להסתובב עם הגועל הזה איתך ולהרגיש ולדעת שמשהו לא תקין ושאולי גם אף אחד לא יאמין לך.

אותה דוקטורנטית ( סילחי לי, פיספסתי את שמך) סיפרה על בחור אחד שהלך לפסיכולוגית לטיפול וסיפר לה מה היה, הפסיכולוגית ענתה לו שכנראה הוא מתבלבל וזה היה אבא שלו.
אז זהו שהוא לא התבלבל.

אומנם ביחס לגברים מנצלים אחוז הנשים המנצלות הוא קטן מאוד, אך לצערי קיים.

אנחנו בתקופה שכל האיכסה צפה, התודעה האנושית משתנה וזה תהליך ארוך, אנחנו מציפים את הכל, את כל הלא בסדר והלא מוסרי והלא נכון, כי נמאס לנו ואנחנו לא מקבלים יותר את העיוות החשיבתי וההרסני, לא מטאטאים יותר מתחת לשטיח.

אני זוכרת שבתקופת הצבא ניסיתי לספר לחברת משפחה את הסוד שאני מחזיקה והיא ענתה לי בלי היסוס, עזבי את זה, זה קורה אצל מלא…..

כשאני חושבת על הגברים החלוצים שילכו להתלונן במשטרה ויגישו תלונה עולות בי השאלות,
איזה יחס הם יקבלו? תגובות ?
מי יגונן עליהם?
שיוויון ?

עוד תופעה שיוצאת מן המחשכים אל האור.