ג'לי מתחילה ברגל שמאל/ קנדי גארד- ספרות נוער

פוסט זה מוקדש לכל הילדות/ נערות העולות לחטיבה, מתרגשות וחוששות. ומקוות להיות מגניבות 🙂

גלי

ג'לי ושתי החברות הכי טובות שלה, מיפ ורובס, עולות לחטיבת ביניים. מרגש!!! אבל גם מלחיץ…
מה שהיה מקובל ביסודי, כבר נראה ילדותי בחטיבה. צריך להפסיק עם הבובות, עם הורוד ועוד שלל דברים שהיו חלק מהחיים שלהן.
ג'לי רוצה שהן יתחילו להיות מגניבות, אבל מיפ ורובס חנוניות על! ובתוך תוכה היא יודעת שגם היא לא כל כך מגניבה…
מיפ, מייפאנוויי, היא ילדה שפשוט לא אכפת לה. לא כאפת לה איך שהיא נראית והיא אף פעם לא נבוכה. היא מברישה רק את החלק העליון של השיער שלה, עד הקשרים, אז לשיער שלה צורה משונה. היא לובשת בגדים של אחותה הגדולה, והם גדולים עליה בארבע מידות, כך גם לגבי הנעליים.
לעומת זאת, לרובס, רובי, דווקא כן אכפת… היא מסודרת וחכמה. היא אוהבת שהתלבושת שלה מצוחצחת ומתעצבנת אם אמא שלה מגהצת לה את הקפלים עקום. אבל, היא דואגת כל הזמן ורואה אסון אפשרי בכל מצב. בגלל זה היא יכולה להיות קצת מבאסת…
וג'לי… היא קצת כמו מיפ וקצת כמו רובי…

אז כשג'לי חשבה שהיא חייבת להיות מגניבה, כמו כל השאר, היא היתה די גועלית לחברות הכי טובות והנאמנות שלה, שהיו שונות ומשונות. היא הפכה להיות נחמדה לילדות המגניבות והבוגרות שהיו כולן אותו הדבר, ושהיא אפילו לא באמת חיבבה.
בנוסף, היא חשבה שכדאי לה להתחמק מסנדי, שהיה נמוך, מאוהב ולא ממש מגניב. מה שכנראה למדה מאמא שלה?!
והיא רצתה לזכות בליבו של מקסי מקסים, שהיה חתיך ומהמם, אבל לא כל כך חכם ומחודד. ובכלל היתה לו חברה.

אבל, היא הבינה די מהר, שמייחסים לבגרות חשיבות מופרזת… ושחשוב יותר להרגיש קרבה מלהיות מגניבה.

קנדי גארד היא יוצרת קומיקס ואנימטורית בריטית. סדרת ספרים זו, שספר זה פותח, היא בסגנון קומיקס, שמצליחה לגעת בלב הקוראים, בצורה פשוטה ומורכבת בו זמנית. ולא פחות חשוב, בצורה הומוריסטית וקלילה.
בספרה זה, קנדי נוגעת בנושא מוכר ולא תמיד פשוט, תחילת ההתבגרות של נערה, העולה מבית ספר יסודי לחטיבה. ילדה/ נערה בגיל זה, צריכה להתמודד עם הפיכתה מילדה לנערה, להתמודד עם ילדים נוספים שגדולים ממנה בבית הספר החדש, שמצפים ממנה להפוך להיות "מגניבה" ולא ילדותית.

בהחלט ממליצה לכל נערה העולה לחטיבה!

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO
אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)