גלי הים גבוהים והרוחות מנשבות סערה

כן זה באסה לחשוב על זה ואת אומרת ״די נו, זה צירוף מקרים״, ״את פרנואידית״ אבל למה לחכות שיהיה מבאס לאללה?

אני מודאגת, רציני. תוך יממה אחת שלוש ידיעות. קצת מעורפלות, לא בכל העיתונים, חלק רק בעברית, חלק בטשטוש מכוון. איך הגענו עד לכאן?
התחלתי את הבוקר במשהו שאמור לכאורה לשמח, טראמפ הולך להעביר היום חוק בארה״ב שיהדות תחשב לאום ולא רק דת. אבל מה הסיבה? במכללות ובאוניברסיטאות הרשו לעצמם להפלות יהודים (בהשפעת ה-bds). בארה״ב אסור להפלות על רקע לאומי אבל על רקע דתי לא כתוב שום דבר וסטודנטים יהודים מאוימים ומופלים בשנים האחרונות. אז טראפ עושה את זה כדי שתהיה עילה להעמיד לדין מכללות שעשו זאת. מה לא בסדר? שונאים יהודים! מה לא ברור?
המשכתי את הבוקר בעדכון שהמתקפה שהיתה אתמול בניו ג׳רזי היא ככל הנראה על רקע אנטישמי. מה זה ככל הנראה? תשפטו בעצמכם: אחד התוקפים העלה פוסטים אנטישמיים, החבורה של התוקפים נכנסה למרכול יהודי כשר שבקופה עמדה דוסית ובחנות היה אברך צעיר עם כל הלבוש המסורתי. שניהם נרצחו. היא אמא לשלושה ילדים, הוא תלמיד לרבנות בן 24. החנות נפתחה לפני 3 שנים לאחר שהקהילה היהודית התחילה להתרחב בשכונה ההיא. בכתבות קצת מטשטשים. למה?
עוד זה מדבר וזה בא, אתמול במדריד, הגיעה משלחת ישראלית-פלסטינית לכנס שבו הם נאמו על דו קיום בגדה המערבית. גם ערבים גם יהודים. אבל פעילי ה- BDS (שוב ה-bds) שנכנסו לתוך האולם הפריעו לסדר ולאחר שהוצאו הם חיכו לחברי המשלחת וצעקו לעברם בין היתר שמדריד תהיה קבר לציונים. ANTI-ISRAELI
אנטי-ציונות היא אנטישמיות. אם אנשים מרגישים שחייהם בסכנה זה אינו קמפיין לגיטימי! אני נזכרתי בקמפיין של גבלס נגד היהודים בימיה הראשונים של עליית המשטר הנאצי בו האשים גבלס את היהודים (בין היתר) בגרימת מלחמת האזרחים בספרד.
אנחנו עוצמים עיניים, אבל אנטישמיות שהיתה מנת חלקם של יהודים ברחבי העולם ולכאורה לא שייכת לישראלי היושב בארץ נמצאת בכל מקום. אנטי ציונות היא אנטישמיות והיא נוגעת לכל ישראלי ויהודי. כולנו באותה סירה וגלי הים גבוהים והרוחות מנשבות סערה.
מה הסערה? מתקפות נגד יהודים וישראלים גוברות. כן זה באסה לחשוב על זה ואת אומרת ״די נו, זה צירוף מקרים״, ״את פרנואידית״ אבל למה לחכות שיהיה מבאס לאללה? צפייה בפרק 10 של הדוקמנטרי הזה ב- Netflix הספיקה לי. סורי, לא עובר לי מעל הראש, בדיוק כפי שהאפרו אמריקאים בארה״ב לא עוברים לסדר היום אם ניכרת אפלייה גזענית, גם אני לא יכולה להמשיך בסדר היום כרגיל על האירועים האלה.

מיה גרינברג
ישראלית בעמק הסיליקון מעט יותר משש שנים, אמא למתבגרת, שחקנית ב״במה-עברית״ שבעמק, בעל בהיי-טק, מנסה להבין איפה הרגליים שלי יותר, פה או שם ולמצוא את הסיפור שלי דרך הכתיבה.