גליה להב מציגה קולקציה מרהיבה על מסלולי שבוע הקוטור של פריז אמש

גליה להב שעשתה היסטוריה בחודש ינואר השנה, כאשר הייתה לישראלית הראשונה המציגה בשבוע הקוטור של פריז, עשתה זאת שוב אמש עם קולקציה נועזת ונפלאה

בחורה עם מחשב נייד

GALIA LAHAV HCFW17-43שבוע אופנת הקוטור לסתיו/חורף 2018 (קשה להאמין אבל עוד שנייה הסתיו בפתח..) נפתח אמש בפריז בתפאורה גשומה אך הולמת, ובין ענני התחרה ויריעות המשי של האסקפיזם הקוטוריסטי הצרפתי, הייתה גם נציגה ישראלית – המעצבת גליה להב. כבר בעונה הקודמת עברה להב את רף הקבלה המחמיר של הפדרציה הצרפתית להוט קוטור והציגה בינואר את קולקציית שמלות הערב והכלה שלה. להב הייתה אז הישראלית הראשונה שהגיעה למעמד המחייב והציגה בפריז לצד בתי אופנה אייקוניים דוגמת שאנל, דיור, ולנטינו ועוד.

אמש בפעם השנייה, הציגה להב את קולקציית הקוטור לסתיו/חורף הבא בגנים היפיפים של בית הספר הגבוה למדעים Lycée Henri-IV. הבחירה במיקום המיוחד אינה מקרית ועומדת בהלימה עם ההשראה לקולקציה הקשורה למה שכונה באירופה בתקופת הרנסאנס – "חדר הפלאות" (cabinet de curiosités). חדרים שהכילו חפצים ללא קטלוג מוגדר וכללו ע"פ הטרמינולוגיה בת-ימינו פריטים מעולם הטבע, הגאולוגיה, האתנוגרפיה והארכיאולגיה, כמו גם עבודות אמנות ועתיקות.

בתקופות קדומות הגבולות בין הקטגוריות של עולמות התוכן לא היו ברורים ועל כן רוכזו כולם תחת קורת גג אחת בחדר הפלאות. חדרי הפלאות שיקפו את רוח התקופה ואת העושר והגיוון באמנות והמדע של תקופת הרנסאנס. בבעלותם של אצילי אירופה ואנשי מלוכה, היו חדרי פלאות מתועדים והם שימשו גם כסמל סטטוס לעושר הכלכלי והאינטלקטואלי של בעליהם. החדרים האלה היוו את התשתית ליצירת המוזיאונים של ימינו.

בקולקציית הקוטור הנוכחית שלה, מחברת להב בין ההשראות מתקופת הרנסנס עם טכניקות חדישות ומנסה להגדיר מחדש טרמינולוגיה אופנתית נועזת יותר בעולם הקוטור, תוך זרימה הגיונית – אם כי במכוון לא דווקא אחידה – בין הפריטים השונים המרכיבים את הקולקציה. 40 לוקים כללה התצוגה שלקחה את בגדי הערב למקום נועז, עכשווי ובועט בניגוד למראות הקלאסיים מעודנים יותר, שהציגה להב בעבר. שילובי עור עם טולים ופאייטים נוצצים, בדי ברוקאד ומשי, שמלות בגזרת קימונו ושמלות מיני קצרות וסקסיות, גזרות מודרניות ושילובי צלליות לא קונבנציונליות בבגדי ערב ופלטת צבעים שנעה בין כחול עמוק וגוונים של פרח הפרג, ניודים רכים ונגיעות של אלמנטים מתכתיים.

קולקציה מרהיבה הציגה להב אמש, שיש בה אמירה שונה ויצרה "אוסף פלאות" מגוון שיש בו הגיון אופנתי. להב הצליחה להביא לידי ביטוי את הדיכוטומיה התמידית של עולם האופנה בן ימינו, בין ההשפעות מעולם הקוטור ובין אופנת ההלבשה המוכנה ועולמות הסטריט וור. הסטיילינג המודרני של הדוגמניות והאיפור הנועז, עם איילנר כחול ושפתון אדום, תרם למראה העדכני של הדוגמניות בבגדי הקוטור והאיר את התצוגה כולה.

"אני נרגשת להציג בפעם השניה בפריז, יצאנו הפעם להרפתקה אופנתית ואני מקווה לרגש ולהפתיע על המסלול" אמרה להב, לפני התצוגה. ואין ספק שבית האופנה שלה הבשיל להיות מותג מבוסס ובעל אמירה, שהוא הרבה יותר מבית אופנה לשמלות כלה.

350 מוזמנים ישבו בתצוגה ביניהם נציגים של מגופי תקשורת מובילים בעולם כמו פריז, wwd ומארי קלייר האיטלקי. בין המוזמנים ישבה גם בלוגרית האופנה הנחשבת קרולין דאור שלבשה גליה להב ומשכה את תשומת הלב של הצלמים הרבים שנכחו במקום.

GALIA LAHAV HCFW17-31גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)

9גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
Galia_Lahav_HC_FW17_0696_look38גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
בגליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
Galia_Lahav_HC_FW17_0739_look40גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
GALIA LAHAV HCFW17-26גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
GALIA LAHAV HCFW17-19aגליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
GALIA LAHAV HCFW17-18גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
ךגליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
GALIA LAHAV HCFW17-13גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
image004 (2)גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
Galia_Lahav_HC_FW17_0189_look10גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
7גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
6גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
GALIA LAHAV HCFW17-8גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
Galia_Lahav_HC_FW17_0317_look17גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
image002 (2)גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
image002גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)
image001גליה להב – קולקציית קוטור סתיו/חורף  2018 אמש בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)

image005גליה להב ומעצב הבית שרון סבר יוצאים לקהל המוזמנים, אמש בסיום תצוגת הקוטור בבית הספר הגבוה למדעים Lycée Henri-IV בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)

GALIA LAHAV HCFW17-0 (2)בלוגריות אופנה מכל העולם אמש בתצוגה של גליה להב בפריז (צילום: יח"צ גליה להב)

GALIA LAHAV HCFW17-0 (1)יושבות בקהל המוזמנים (צילום: יח"צ גליה להב)

GALIA LAHAV HCFW17-0 (3)בלוגרית האופנה הנחשבת קרולין דאור, מגיעה לתצוגה לבושה בגליה להב  (צילום: יח"צ גליה להב)

*
מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.