גלגולי האהבה/ אליס מונרו

'גלגולי האהבה' הינו קובץ סיפורים נוסף מאת אליס מונרו, אחת הסופרות המוערכות ביותר בעולם וזוכת פרס נובל. מונרו היא אמנית הסיפור הקצר המודרני, אשר מצליחה לתאר דרך סיפורים על חייהם של אנשים פשוטים, את המהות האנושית.

גיגולי האהבה

"גלגולי האהבה" הינו קובץ סיפורים נוסף מאת אליס מונרו, אחת הסופרות המוערכות ביותר בעולם וזוכת פרס נובל. מונרו היא אמנית הסיפור הקצר המודרני, אשר מצליחה לתאר דרך סיפורים על חייהם של אנשים פשוטים, את המהות האנושית.

באחד עשר סיפורים, אליס מונרו מצליחה לגעת בנבכי הנפש האנושית, במכאוביה, באהבותיה ובשלל מורכבויותיה.
כל העלילות מתרחשות בקנדה הכפרית, אבל לא זה החשוב, אלא מה מתרחש בתוך נפשן וליבן של הדמויות.
כל סיפור הוא סיפור בפני עצמו, אך רובם של הסיפורים נוגע ביחסי אהבה וביחסים תוך משפחתיים, בין בני הזוג ו הורים וילדים.
מונרו מתארת בדרך כלל מנקודת מבט נשית, תקופה בחייה של הדמות, כאשר בכל סיפור יש תפנית או תובנה, שהם "הפואנטה" של הסיפור עצמו. לעיתים זוהי פואנטה מפתיעה ומעוררת מחשבה ותהייה לגבי כל הסיפור.
הסיפור הפותח את הספר הוא "גלגולי האהבה". ושמו מהווה גם את שם כל קובץ הסיפורים, ולא בכדי. אהבה בסיפורים, הן אם היא אהבה בין גבר ואישה והן אם היא אהבה בין בני משפחה, היא אהבה העוברת גלגולים שונים ומשונים וגלגולים אלו הם מהות הסיפור עצמו. והכוונה היא שהאהבה היא לא מהות הסיפור עצמו, אלא מה מתרחש בנפשן של הדמויות בעקבות האהבה והגלגול שלה.

תוכלו לקרוא על המאהבת של הרופא הנוסעת לבדה לחופשה, על אסקימואית בת שש עשרה אשר טסה עם גבר מבוגר ממנה בהרבה, על אישה המנסה להציג את ניסיון התאבדות כדי לעורר את תשומת ליבו של בעלה הבוגדני, על ויולט אשר היתה מאורסת לכומר ואירוסיה בוטלו בגלל "אי שפיותה" של אחותה ולבסוף היא נשארה בודדה ללא ילדים, על הגירושים על איזבל ולורנס בעקבות בגידתה של איזבל ועוד…

ולסיכום, ציטוט מתוך הסיפור הראשון, שהוא מהווה חלק מהתובנה שלו:
"טוב לחוות רגעים של אדיבות ופיוס, גם אם הפרידה מוכרחה להתרחש במוקדם או במאוחר. אני תוהה אם במערכות היחסים שיש כיום לאנשים מסוימים כמוני, אנחנו לא מוקירים את הרגעים האלה יותר ותרים אחריהם במכוון, לעומת ההורים שלנו בחיי הנישואים של פעם, כשאהבה וטינות היו עשויות ללבלב מתחת לפני השטח, סבוכות ועיקשות כל כך עד כי נדמה שהיו שם תמיד".

מאחלת לך קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)