גלגולו של שקל

"גלגולו של שקל" , מאת אלון מרחב
מבוא לכלכלה – לילדים קטנים.

gilgulo

מהו כסף? מה המשמעות שלו ? מה עושים עם כסף? יש כסף.אין כסף. שקלים. שקל אחד.
אבא ואמא מדברים כל הזמן על כסף, לבטח כל ילד שמע את הנושא הזה עולה בשיחות בבית. הוא יודע שזה דבר חשוב, אבל אין לו מושג על מה מדובר.

אלון מרחב , כלכלן במקצועו מנסה לענות ולהבהיר לילדים על הכסף, מהותו וחשיבוותו .
"גלגולו של שקל" הוא סיפור ילדים חמוד המתאר את השקל מרגע שנוצר במטבעה והמשך בגלגוליו בבנק, בארנק, בחנויות, מיד ליד ובקופת החסכון של ילדה אחת.
shekel

זהו סיפורו האישי של שקל אחד המתאר בגאוה איך במטבעה חרתו על גבו ציור של שושן ובקדמתו צויינה הספרה אחת, עוד מספר הוא בגוף ראשון איך הגיע לראשונה לכספת הבנק ופגש מטבעות אחרים, ושם – כאשר נפתחה הכספת וכל המטבעות נחשפו לאור הזרקורים ולמבטי האנשים שמסביב הוא חש במרכז העניינים.

במהלך גלגוליו נפגש השקל גם עם מטבע זר (אירו) המסביר לו שבארצו הוא שווה יותר מהשקל , אבל כאן בישראל אין אפשרות לקנות בו דבר.

מושגים רבים מהעולם המסחרי והכלכלי מובאים בספר בשפה פשוטה ונגישה לילדים קטנים והספר מעניין ומעורר שיחה והרחבה בנושא להבהרות.

אצלנו למשל שאלו לגבי נעם, הילדה המקבלת מדי יום ראשון מטבע של שקל אותו היא שומרת בקופה עם שקלים רבים נוספים שקיבלה , מה היא מתכוונת לקנות בכסף שיהיה לה. האם זה צעצוע ? או אולי ספר ? אולי היא מתכוונת לשמור את הכסף, לעוד זמן ארוך יותר עד שיצטברו בקופה הרבה יותר שקלים או אולי היא מעוניינת ללכת ולקנות לעצמה סתם ממתק ….

הספר רציני אך כתוב בשפה קלילה והומוריסטית ובחרוזים , הקריאה קולחת והאיורים ממצים ומושכים את העין.
ממליצה מאד .