גלאפגוס של דיוויד אטנבורו, או: בית הצב הגדול מול בית האח הגדול

בזמן שבערוץ 2 תתחיל העונה החדשה של "האח הגדול", בערוץ 1 עולה סדרת טבע חדשה בת שלושה פרקים על איי הגלאפגוס. הניסוי הגדול ביותר של הטבע מול הניסוי הגדול ביותר של האדם

לכל מי שהגיע לפה כי הוא חיפש את הפוסט עם שרית וינו אלעד, זה הלינק הנכון וסליחה: http://saloona.co.il/rinathalon/?p=123

"מכנים אותם 'הניסוי הגדול ביותר של הטבע', כי החיים התפתחו כאן בבידוד, ויצרו תוצאות יוצאות דופן". כך מתאר דיוויד אטנבורו את איי הגלאפגוס, שסדרת טבע בת שלושה פרקים שעוסקת בהם תעלה בערוץ 1 ממש במקביל לפתיחת העונה החדשה של "האח הגדול" בערוץ 2, ואי אפשר שלא לצחוק ולבכות מההשוואה בין שתי התוכניות.

.


איי גלאפגוס הם אלה שעזרו לצ'רלס דרווין לנסח את תיאוריית הברירה הטבעית שלו. לו היה צופה ב"האח הגדול", אחד הניסויים הגדולים ביותר של האדם, אולי היה מעדכן את התיאוריה. באחד, כפי שאומרות הכתוביות על התמונה, האבולוציה מתקדמת במהירות מדהימה, בעוד שבשני נדמה שהאבולוציה הולכת אחורה.

.

חייבים לשבח את ערוץ 1 על הברקת השיבוץ הזאת, אם כי – לאור נסיון העבר עם ערוץ 1 – אני קצת חושדת שלא מדובר במהלך מכוון, אלא במקריות שהצליחה. משהו כמו בעלי החיים בגלאפגוס, שנסחפו באחד מזרמי האוקיינוס השקט ומצאו עצמם מקימים מושבה לתפארת. אבל כך או כך, זה אחד מהמקרים הבודדים שבהם אפשר להגיד שיש תמורה לאגרה, חבל רק שהיא תסתיים אחרי 3 פרקים.

"איי גלאפגוס", ראשון, 22:00, החל ב-5 במאי, ערוץ 1