גישור גירושין בראשון לציון

בחורה עם מחשב נייד

בשנת 2017 ראשון לציון דורגה שלישית בערים עם שיעור הגירושין הגבוה ביותר. גידול לא מבוטל באחוז הגירושין נמדד בשנים 2005-2014. יותר ויותר אזרחי ראשון לציון פונים לגישור גירושין בראשון לציון.

הסיבה לכך נעוצה במספר גורמים: מהפכת המידע באינטרנט שמנגישה את המידע על גישור גירושין ואת היתרונות שלו, וחשדנות או אחריות בסיסית שהלקוחות מראים כאשר הם לא לוקחים עצות מעורכי דין כתורה מסיני.

עורכי דין מסוימים נוהגים לייעץ ללקוחותיהם שעומדים בפני גירושין, להילחם בבני זוגם, בהורים של הילדים שלהם מלחמות חורמה מתישות בבתי המשפט. להוציא מקרים מסוימים בהם אין בררה אלא ללכת לקראת קרב משפטי, ברוב המקרים העצה הזו באה לשרת את כיסו של עורך הדין בלבד, והיא תגרום רק נזק ללקוח.

גישור גירושין הוא הליך מהיר בהרבה מתביעה בבית המשפט. תדירות המפגשים בגישור תלויה בבני הזוג ובמגשר ולא בלוחות הזמנים העמוסים של בתי המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

בנוסף, הליך גירושין יחסוך לבני הזוג סכומים לא מבוטלים. הכסף שהזוגות יחסכו בהליך הגישור יוכל לשמש אותם למחייה.

אחד היתרונות המשמעותיים של גישור גירושין הוא השקט הנפשי שבני הזוג משיגים כשהם מנהלים הליך ממוקד שלא מתמרח על גבי שנים, ושהוא מבוסס על שיח. כמו כן בהליך גישור לא יהיו הפתעות – בית המשפט לא יחליט עליכם, אלא רק אתם תעצבו ותחליטו איך יראו החיים שאחר הגירושין, בהתאם לצרכים הספציפיים של המשפחה שלכם.

בהליך הגישור בני הזוג דנים בניווטו של המגשר בכל הסוגיות הרלבנטיות כמו חלוקת הרכוש, טובת הילד ועוד. לאחר שבני הזוג הגיעו להסכמות עורך הדין מנסח את הסכם הגירושין והצדדים חותמים עליו. מסיבה זו מומלץ לקחת מגשר שהוא גם עורך דין.

כל היתרונות של הליך הגירושין מובילים למסקנה שכדאי שעל אדם שהחליט כי הוא רוצה להתגרש  – טוב יעשה אם לכל הפחות יתן צ'אנס להליך הזה שיוכל לחסוך להם הרבה כאב ראש, עלויות כספיות ולחץ נפשי.

לייעוץ ללא התחייבות מעורכת דין בעלת 15 שנות ניסיון והצלחה בגירושין:
https://gerushin-lawyer.co.il/