המתגרשים העשירים שהפתיעו אותנו

צריך לדעת עם מי להתחתן ובעיקר ממי להתגרש. הפרידה הדרמטית של ג'ף בזוס ("אמזון") מרעייתו מקנזי רק הזכירה לי כמה מקרי גירושים מפורסמים בעולם

כשאני רואה כותרת "גירושים יקרים" זה נשמע לי כמו התחלה מנומסת של מכתב. בא לי להמשיך ולכתוב – "מה שלומכם? זמן רב לא התכתבנו" וכן הלאה. ואכן, יש משהו מושך וזוהר בגירושים יקרים שהופך אותם ליקרים גם במובן המנטלי. תחשבו על זה. מתאהבים ומתחתנים ואז סובלים. זה קורה לאחוז מדאיג מאוכלוסיית העולם ואפילו לג'ף בזוס, מנכ"ל ויו"ר אמזון והאיש העשיר בעולם (עד שיתגרש רשמית). ואז מה? מתחיל יגון שאין דברים כאלה. להתגרש.

אלא אם כן ולשם כך התכנסנו, ידעתם ממי אתם מתגרשים עוד כשהתחתנתם אתו.

כמובן שההשראה למחשבות הללו הוא לא אחר מאשר בזוס שמתגרש מרעייתו מקנזי אחרי 25 שנה. רק לפני שבועיים פלוס מינוס טורגטתי עם כתבה על אורח חייו של האיש. כתבה שכולה תום ושקט, סדר וצניעות והתכנסות בעצמו ועבודה קשה ומדיטציה ומינימליזם במעורבות שלו בעבודה. אני אפילו זוכרת שמה שבלט לי היה שהוא מספר איך מנהל גדול צריך לעשות החלטה אחת או שתיים ביום. בקיצור – מתוק מאין כמותו. כנראה שכבר אז מישהו במחלקת יחסי הציבור שלו שמונה או 30 או 3,000 איש (כי בשבילו זה אותו דבר) חשב להתחיל לטפח את תדמיתו בטרם תתפוצץ אל העולם הידיעה על גירושיו ועוד בגין היותו מעורב עד צוואר עם אישה אחרת ואף היא לא בדיוק רווקה שכולה תכלת.

אז גירושים יקרים עושים לנו את זה וניסיתי להבין למה ולסקור עוד שניים שלשה כאלה שלא השאירו אותנו אדישים.

ג'ף בזוס ומקנזי צילום Dia Dipasupil/Getty Images

ג'ף בזוס ומקנזי צילום Dia Dipasupil/Getty Images

ג'ף ומקנזי בזוס

בזוס ומקנזי בזוס (אשה ששמה הפרטי נשמע כמו שם משפחה) היו עד לפני כמה ימים זוג הזהב של המתחם הדיגיטלי. הם גרמו לנו לחשוב שכשאתה קם ועושה מדיטציה וכל היום עובד וחי בצניעות, אין שום אפשרות שאתה מחזיק פילגש ובכלל יתכן שעברת לגור אתה. זה לא הולך יחד. בזוס מוערך ב- 137 מיליארד דולר כשביליון, באנגלית, תמיד נשמע קצת יותר. הגירושים הללו כנראה יהיו היקרים בהיסטוריה כי אין להם הסכם ממון וזה אומר שמקנזי אמורה ללכת עם חצי הסכום. תעשו חשבון אפילו שמדובר במספר אי זוגי ותגלו שאתן מקנאות בה קנאה עזה. הייאוש, כשאת עשירה, כל כך כל כך יותר נוח, ובכלל, יתכן שאת בכלל לא כל כך מיואשת. למרות שנבגדת ולמרות שבעלך נראה לא רע בכלל ולא נראה לנו שזה סבל כל כך גדול לישון לצדו בלילה. בכל זאת, האיש, אבא לארבעה ילדים, שלח דיק פיק לפילגש שלו. שיא הקלאסה.

דיאנה וצ'ארלס צילום: Express Newspapers/Getty Images

צ'ארלס ודיאנה. צילום: Express Newspapers/Getty Images

הנסיכה דיאנה והנסיך צ'ארלס

מוזר אבל הגירושים של הנסיכה דיאנה וצ'ארלס פחות מתוקשרים ברשימות הגירושים "העשירים" אבל אצלי בזיכרון הם חרוטים ולא ירפו. קנאתי בה כשהיא תפסה נסיך וקנאתי בה עוד יותר כשהיא התגרשה ממנו. כשדיאנה עברה מטמורפוזה מגננת, שלא ממש יודעת להצטלם ולהתלבש, לאייקון אופנה חד פעמי, ולא העליתי על דעתי כמה יגון נדרש ממנה כדי להתמקם המשבצת הזו. חשבתי שנורא כיף להיכנס לבית המלוכה ולטבוע ביהלומים, משי ושמפניה. דיאנה קטפה מכל הבא ליד וצ'ארלס האפיר ודעך לצידה אבל למי היה אכפת? בשלב מסוים היה ברור שהוא אבן נגף בחיי הזוהר שלה והשאלה שהייתה תלויה באוויר הייתה "עד מתי?". ההודעה על הגירושין הגיעה בדיוק ברגע שהיה נדמה לנו שנמאס לנו מהשמועות על קמילה, שהוא נראה כמו דמבו הפיל המעופף (אגב ממרום שנותיי אני חוזרת בי) ושיתכן שבגלל שמדובר ביורש העצר, אין לנו ברירה אלא לסבול אותו לנצח נצחים. כשהתגרשו קינאתי כי היא יכלה להיות עשירה ופנויה להרפתקאות חדשות. דיאנה יצאה מהנישואין עם סכום משוערך של כ-25 מיליון דולר פלוס מינוס ושכר שנתי בן 600,000 דולר לקיום לשכתה. אישית, הייתי מוותרת על לשכה, שוכרת מזכירה באלפית הסכום ומתקדמת הלאה. מה שדיאנה עשתה לא היה רחוק מזה וכשהיא התגרשה התחלתי להבין את הקסם שבגירושין יקרים. נמשיך הלאה ונברור מתוך רשימה של עשירי העולם את אלה שהיינו מעורבים בחייהם רגשית.

צילום Dia Dipasupil/Getty Images

צילום Dia Dipasupil/Getty Images

מדונה וגאי ריצ'י

ניקח למשל את הזמרת מדונה שהיה ברור שכבר לא תתמסד. אחרי שהרתה למאמן הכושר שלה וילדה את לורדס, אייקון הפופ מצאה בעל עשיר מבית טוב, הבמאי הבריטי גיא ריצ'י. קינאנו במדונה שלמרות שמה הרע, התנסויותיה בסקס סמים ורוק'נרול מכל הסוגים והווריאציות, הצליחה לגרום לגבר צעיר וטוב מראה וכיס לשים לה טבעת על האצבע. לאחר שנולד בנם המשותף והתחלנו לשמוע על בצבוצי הסדקים ביחסיהם, קיווינו בכל מאודנו שהפעם יצליח לנו. כלומר להם. שלמרות הרכילות המרושעת האהבה תנצח. הגירושים של מדונה עלו משהו בין 76 ל-92 מיליון דולר. כמובן שלא דאגנו לה, למסכנה, שתישאר יותר מדי לילות לבד מול הטלוויזיה עושה בינג' סדרות. כסף לא היה חסר לה גם בלעדיו וסביר להניח שריצ'י כבר לא חייב לביים למחייתו.

ועוד ועוד ועוד עשירים שנפרדו

גם מיק ג'אגר וג'רי הול התגרשו וזה לא היה סיפור זול. הגירושים היו יקרים (בין 15 ל-25 מיליון $) אחרי שתומרנו להאמין שהקשר בין השניים הדוק ובלתי שביר. מתתברר שג'רי הול היפה יצאה מסודרת לריגושים הבאים של חייה. אנחנו אוהבים "פאוור קאפלס" כמו ביונסה וג'יי זי, דייויד בקהאם ואשתו ויקטוריה, ויליאם וקייט. אהבנו את קווין קוסטנר וסינדי סילבה ואהבנו את שוורצנגר ומריה שרייבר. זה כנראה מגיע ממקום קמאי קדום שבו אנחנו רוצים שאימא ואבא יישארו יחד ויגנו עלינו מפני רעות העולם. וזה מרגש אותנו כשהאהבה מנצחת את הפיתויים.

כשקוסטנר התגרש קצת שמחנו שהיפיוף פנוי (ללא קשר לסיכויינו לפגוש אותו אי פעם) וכששוורצנגר הסתבר כחומד נשים וכמי שיש לו ילד בן 14 מחוץ לנישואיו עם סוכנת בית, שמחנו ששרייבר קמה ועזבה נישואין עתירי ממון שלפחות בתחילת התהליך היו שווים משהו כמו 400 מליון דולר. באותה מידה שאנחנו אוהבים סיפורי אהבה עם סוף טוב, אנחנו אוהבים חופש והתעשרות פתע. זה אמנם לא כסף שעשינו במו ידינו אבל כסף שמגיע פתאום ובהפתעה משחרר כמויות אדרנלין ושולח אותנו לאגדות. באופן הזה, למשל, מגזין OK הרכלן אוהב לקחת סיכונים ולנבא שביונסה וג'יי זי עומדים להיפרד ולצד ידיעה זו שהיא אולי נכונה או מופרחת, הם אוהבים לחשב את עלות האירוע. על פי המגזין הזוג שווה משהו כמו 1.2 מיליארד דולר ועל פי 'מקור פנימי' (תמיד אנונימי ולפיכך לא בהכרח אמין) 'ביונסה תרצה לקבל את החלק הארי של הנכסים". השמועות כי הזוג מזמן חי רק כדי לייצר עוד נכסים רצות לכל עבר ומה שחשוב  – יותר מהעובדות עצמן – זה הכמיהה שלנו, האנשים, גם לניצחון הזוגיות על הכוחות המפרידים, אבל גם לפרידה דרמטית ויקרה. אגב מגזין OK טועה פעמים רבות אבל שווה לו להיות סנסציוני ולהתכתב עם האמביציות החשוכות שלנו.

ארנולד שוורצנגר צילום  Reed Saxon-Pool/Getty Images

 שרייבר ושוורצנגר. צילום: Reed Saxon-Pool/Getty Images

כמובן שאי אפשר לדון בגירושין בלי לדבר על בראנג'לינה. שם ההסכמים עוד לא נחתמו וכולנו ממתינים בהשתוקקות לניירת ולמספרים אבל גם פה חשוב להזכיר לכולנו עד כמה שמחנו במשפחה הבלתי נלאית שהשניים הקימו יחד, חשדנו שזה לא יחזיק מעמד, שמחנו להתבדות ולבסוף צהלנו כשזה התנפץ. כאלה אנחנו. גירושין נוספים שאי אפשר להתעלם מהם הם גירושיו של דונלד טראמפ מאיוונקה. הרבה – הרבה לפני שהיה נשיא (כשעוד היה ממש לא סביר שיהיה נשיא), נחשפנו לזוהמה של טראמפ איש העסקים והנדל"ניסט מאיוונקה היפה והנהנתנית. כיום 25 מיליון דולר נשמע כמעט כמו עודף יחסית להונו. ממש רחמנות על איוונקה ומעניין איך היא סוגרת את החודש אבל בזמנו קצת קינאנו בה, כי היא נפטרה מהאיש הזה, ניחמה את עצמה בתענוגות החיים ודלתות החיים רק הלכו ונפתחו בפניה.

בשורה התחתונה, כיף להתחתן עם כסף אבל ממש כיף להתגרש מכסף. אני לא רוצה לפתוח פה לשטן לגבי זוגות שכולם נהנים לראות אותם במשבר, אבל ויקטוריה ודייוויד, קים וקנייה וסט, הארי ומייגן, ביונסה וג'ייזי, עמל וג'ורג' קלוני, וכמובן כמובן צ'ארלס וקמילה שמפאת גילם יתכן שאבדה התשוקה לראות אותם נפרדים, רובם ככולם מעניינים אותנו ממקום תמוה אך בדוק ועוצמתי, גם כשהשמועות על סדקים בזוגיות מתבררות כ"פייק ניוז" וגם כאשר הנה – הנה ממשמשת ובאה עליהם הפרידה. לא הבטחנו להיות מובנים או נחמדים וזה שלפעמים, ככה פה ושם, אין לנו חיים ואנחנו מציצים קצת יותר מדי לחייהם של אחרים, נסלח. אז בזוס, בבקשה תמשיך לספק לנו עניין, אתה ומקינזי, והחדשה שלך. כי אחריך יש תור ארוך.

atara
פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.