גיל פוגוזליץ וקרן השקעות

בחורה עם מחשב נייד

קרן השקעות מהי :(באנגלית: Private Equity) היא קרן שמוקמת למטרה של ביצוע השקעות. הקרן מנוהלת על ידי מנהל הקרן שיכול להיות אדם פרטי או חברה ייעודית שהוקמה לשם כך. בדרך כלל מדובר באיש או בקבוצה של אנשי עסקים שפועלים לגייס הון מגופים שונים, כגון קרנות פנסיה, חברות ביטוח, בנקים ומשקיעים פרטיים אמידים במיוחד, הנחשבים מבחינה משפטית לשותפים מוגבלים. המשקיעים מתחייבים להזרים לקרן ההשקעות הפרטית סכומי כסף, שיהוו בסיס לפעילות ההשקעה שלה. הקרן פותחת באיתור השקעות לפי מדיניות מוסכמת מראש, ופועלת לממש אותן בתום תקופה שנקצבה לה מראש. לקרן השקעות פרטיות יש מועד תפוגה שבו היא חדלה להתקיים – לרוב כעשר שנים, עם אפשרות הארכה במספר שנים נוספות. פעמים רבות, ימשיך מנהל הקרן בתפקודו ויגייס קרן חדשה שתמשיך את קודמתה.

חברת האבחון הרפואיGeneSort,שהמנכ"ל שלה הוא לא אחר מגיל פוגוזליץ  הודיעה כי היא נרכשה על ידי קרן ההשקעות AID פרטנרס מהונג-קונג, תמורת 23 מיליון דולר (כ-83 מיליון שקל). העסקה תספק ל-GeneSort משאבים ותמיכה נוספים במטרה להתרחב לדרום מזרח אסיה ושווקים גלובליים אחרים. קרן סינגולריטים של משה חוגג היא המשקיעה הגדולה ב-GeneSort, עם השקעה של 2.2 מיליון דולר בחברה.

אנחנו מאוד נרגשים מהרכישה ומהאפשרויות שהיא יוצרת עבור החברה שלנו ועבור הטכנולוגיה שפיתחנו", אמר ד"ר גיל פוגוזליץ, יו"ר ומנכ"ל החברה. "הרכישה מספקת לנו הזדמנויות לעזור לחולים נוספים בעולם. זהו ציון דרך חשוב עבורנו, וכן אישור לאסטרטגיה שאנחנו פועלים בה. לטכנולוגיה שלנו יש פוטנציאל לעזור למיליוני אנשים ברחבי העולם".

משה חוגג, יו"ר קרן סינגולריטים, שהובילה את ההשקעה ב-GeneSort אמר כי "הטכנולוגיה שפיתחה GeneSort שונה מאלו של החברות האחרונות הפועלות בתחום. לטכנולוגיה הזו יש פוטנציאל לא רק בשיפור איכות החיים של אנשים, אלא אפילו בהצלת חייהם. אנו גאים מאוד שתמכנו ב-GeneSort בשלבים הראשונים שלה ואנו מצפים להמשך הפיתוח לאחר הרכישה".

GeneSort כבר הספיקה לחתום לאחרונה על חוזה פיתוח עם ממשלת מלטה, בנוסף על חוזה עם ממשלת ישראל לעריכת בדיקות אבחון. AID Partners הסינית היא קבוצת השקעות ותפעול שמשקיעה בטכנולוגיות פורצות דרך באמצעות מיזוגים, רכישות ושותפויות אסטרטגיות. היא שותפה בהבאה המסחרית של הטכנולוגיות הללו לאסיה.