גיליתי גוש בשד, מה עכשיו?

בחורה עם מחשב נייד

לאור המודעות ההולכת ותופסת תאוצה בקרב גברים ונשים כאחד הוא נושא סרטן השד. לפיכך עלינו לנהוג באופן קבוע בביצוע בדיקות בסיסיות שיעזרו לנו לאבחן מבעוד מועד גושים בשד כמו בדיקה ויזואלית ומישוש. מרבית הגושים שמתגלים כך אינם סרטניים, ויש דרך לברר זאת בנחת.

גם כאשר מתברר בסופו של דבר שמדובר בסרטן שד, חשוב לזכור שזהו סרטן ששיעורי ההחלמה ממנו כיום גבוהים מאוד, והחלטות לגבי סוג וסדר הטיפולים צריכות להתקבל בלי לחץ. אם גילית גוש בשד בהחלט יש לברר זאת.

בשלב ראשון לאחר הגילוי יש צורך להיבדק אצל רופא כירורג שד מומחה שהינו מנוסה ביותר בבדיקת שדיים ובאבחון ראשוני של ממצאים חשודים. ישנם שינויים בשד שניתן לשלול כסרטניים כבר בבדיקת רופא/ה באמצעות מישוש. יכול להיות שכאן יסתיים הבירור, ותוכלו לחזור לחיי השגרה שלכם. שינויים אחרים דורשים אבחון קצת יותר מעמיק, משום שאי אפשר לעמוד על טיבם רק באמצעות מישוש.

הבירור נעשה על פי רב באמצעות צילום ממוגרפיה או בדיקת אולטרסאונד. בדיקות הדימות יכולות לעזור לאפיין את הגוש מבחינת גודל, צורה ומאפיינים נוספים. כל בדיקה מפוענחת על ידי רופא שיכול לקבוע אם הממצאים הינם ממצאים שפירים או ממאירים.

כשיש חשד כלשהו לקיום של תהליכים סרטניים או גידול, יש להמשיך לברר את הממצא על ידי ביופסיה שהיא בעצם נטילת דגימת רקמה מהממצא לבדיקה מיקרוסקופית, כדי לעמוד על טיבה. המידע שמתקבל מן הבדיקה הוא מפורט מאוד, וכולל את מאפייני הגידול. כעבור מספר ימי המתנה תקבלו את תשובת הביופסיה מהרופא. אם וכאשר אומת הגידול ואובחן כגידול סרטני בשד, חשוב להבין כי כל גידול מאופיין במספר דרכים, והטיפולים מותאמים לסוגי הגידולים ולמאפיינים שלהם.

בכל מקרה בו אובחן הגידול כסרטן השד, ישנם דרכים שונות לטיפול ויהיה זה נכון לקבל חוות דעת נוספת לפני כל צעד בתהליך הטיפול. פרופסור שלמה ללצ'וק כירורג ומנתח מומחה לסרטן השד, ישמח להעניק לכם ייעוץ מקצועי ואמין בכל חשד לגידול סרטני בשד ולמציאת חלופות מתאימות לטיפול במחלה ולרפאה באופן מושלם.

פרופסור שלמה ללצ'וק, מנתח, כירורג ומומחה בינלאומי לסרטן השד בעל 35 שנות ניסיון, לשעבר יועץ לאגודה למלחמה בסרטן בנוגע לסרטן השד. פיתח יחד עם שותפיו את המכשיר "MargineProbe" המונע ניתוחי שד מיותרים. בדרך זו ובמספר דרכים נוספות יבצע פרופסור ללצ'וק אבחון מדויק וימליץ לכן על דרכי טיפול התואמים את מצב הגידול, גודלו, מאפייניו ומצבכם הקליני. חשוב להבין כי הפרמטרים המשפיעים על הסיכוי להחלים הוא השלב בו התגלה הגוש. כך ניתן יהיה להתאים את הטיפול הנכון ביותר עבורכם.

אם התגלה לכם גוש בשד, ובאחת הבדיקות התגלה גוש הנחשד כסרטני, תוכלו ליצור קשר, ללא תשלום וללא התחייבות, לקבלת ייעוץ טלפוני והמלצות להמשך. זכרו כי 80% מהמקרים מגלים כי הגוש שהתגלה אינו סרטני. ועל כן חשוב כי תבדקו שנית אצל פרופסור שלמה ללצ'וק.

lelchuk
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה. שמי שלמה ללצ'וק, ניהלתי את המחלקה הכירורגית בבית החולים איכילוב ובמרכז הרפואי רבין כ-23 שנה. אני בוגר הטכניון בחיפה מחזור א'. את התמחותי בכירורגיה עשיתי תחת הדרכתו של פרופסור רוני רוזין ז"ל.‏ אני מומחה בכירורגיה כללית - שטח רפואי המכסה מגוון רחב של ניתוחים במערכות ובאיברים שונים כגון מערכת העיכול, כבד ודרכי מרה, שד, פי הטבעת, בקעים למיניהם ועוד. מזה כשלושים וחמש שנים אני עוסק בתחום הכירורגיה במהלכן ניתחתי בהצלחה מרובה אלפי חולים. במחלקתי בבית החולים התבצעו אלפי ניתוחים, כאשר כשמונים אחוזים מהם היו ניתוחים אונקולוגים (סרטניים).‏ כיום אני מנתח בבית החולים אסותא בתל-אביב מגוון רחב של ניתוחים בתחום הכירורגיה הכללית ניתוחים אלה הם בחלקם ניתוחים פרטיים ובחלקם ניתוחים שעלותם מכוסה ע"י חברות הביטוח וחלק מהביטוחים המשלימים. כמו כן אני גם נותן חוות דעת נוספת.‏ במשך שנות פעילותי המקצועית פיתחתי התמחות במיוחד בבעיות השד, מערכת העיכול והמרה ובעיות של בקעים למיניהם. אני מאמין כי אשפוז קצר ככל הניתן עדיף לחולה, ושואף לשחרר את החולה לביתו כבר ביום הניתוח, במידת האפשר.‏