גיוון בצלחת- מתכון להצלחה

גיוון בצלחת- מתכון להצלחה

 

 גיוון הוא אחד הסודות להצלחה, בכל תחום: בזוגיות, בקריירה, באכילה, בספורט.

הגיוון מכניס אלינו אלמנט שובר שגרה,  גורם לנו להתרגש, להינות, לפעימות לב,  מכניס לחיינו את אלמנט ההפתעה,  בעזרתו אנחנו יכולים להרגיש חיות- לחיות.

יש כל כך הרבה אנשים שנמצאים בעולם הזה ולא ממש חיים, תקועים בשגרה אפורה, מעבירים את הזמן עד לשלב הבא.

הדבר הזה עצוב בעייני, אני רואה בחיים מתנה,  הזדמנות לעשות משהו בעולם הזה, להעביר את הזמן מבחינתי זה בזבוז, לא חבל?

הדרך שמצאתי להכניס את אלמנט החיים, הוא דרך גיוון

קחו למשל דוגמא מעולם הקריירה:

אדם עובד בעבודה מסויימת , באותו תפקיד כבר 30 שנה,  הוא מתגורר באותה דירה למעלה מ- 20 שנה, חי עם אותה אישה, באותה שגרה, בצורה אוטומטית, כמעט רובוטית , משעמם.

 איך מתחילים להכניס חיים לשגרה?

איך אפשר להוסיף חיים לאותו אדם?

איך נוכל לגרום לו להתרגש?

הסוד שלי הוא גיוון.

מודל שפיתחתי שנקרא "מודל מלכה", מלמד דרך קלה לזכור את הדברים כדי להגיע לשינוי.

איך נוכל להכניס גיוון?

חשוב לשים לב לגיוון במספר תחומים, אפשר בכל פעם פריט אחד או יותר:

 

מקום

לבחור

כלים

הפתעה

אם נחזור לדוגמת האדם שנמצא בשיגרת עבודה משעממת ואפורה וננתח לפי המודל :

מקום  – הוא יכול להחליף מקום עבודה או תפקיד, לסדר את סביבת העבודה בצורה שונה, שינוי קטן ומרענן נותן הרגשה אחרת לשהייה בעבודה.

לבחור – אפשר לבחור בחירות שונות באותו מקום עבודה, למשל: להצטרף לצוות אם עבד כל הזמן לבד, או להיפך, לבקש ללמוד תחום חדש בעבודה,  הבסיס הוא לבחור, לרצות, לפתוח את החשיבה, לתבל את השגרה במרכיבים שונים, לשנות שעות עבודה (משמרת יום במשמרת לילה).

כלים  – להבין שהאפשרויות הן אינסופיות וצריך לפתוח את הקופסה כדי לחפש גיוון שמתאים לאדם, לבחור אנשים חדשים לשוחח איתם בעבודה, ליסוע לעבודה בדרך שונה בכל פעם, להצטרף לאירועים חברתיים בעבודה אם לא עשה זאת עד כה, לעשת דברים חדשים בתוך הסיטואציה האפורה.

הפתעה  – הגיוון חייב להיות שונה מהשגרה, צריך שיהיה בו את אלמנט ההפתעה, להתחדש ולהפתיע, גם הפתעה הופכת לשגרה אם עושים את אותה הפתעה שוב ושוב, איך נדע מתי הגיע הזמן לשנות את ההפתעה ולגוון מחדש?  דרך התחברות לרגש ובדיקה: האם הלב דופק, שמח, חי, מתרגש? אם התשובה היא כן, כנראה שאתם במקום הנכון, ואם התשובה היא לא, הגיע הזמן לשנות.

דוגמא נוספת לעבודה לפי המודל, בתחום שאני מומחית והוא בריאות ואיכות חיים דרך אכילה מודעת ובריאה.

אחד המכשולים הגדולים של אנשים שנמצאים בתוכנית אכילה לירידה במשקל, איזון הגוף, ושמירה עליו הוא  האוכל,  התעסקות גדולה והשגרה שוחקת.

איך מכניסים גיוון בנושא האכילה?

אני קוראת לזה – גיוון בצלחת.

ננתח זאת לפי "מודל מלכה":

מקום

לבחור

כלים

הפתעה

מקום– לשבת לאכול מדי פעם במקום אחר, זה יכול להיות פיזית באתרים אחרים:  בחוץ,  בבית, בגינה, בבית קפה,  זה יכול להיות לשנות את מקום האכילה בתוף הבית – לאכול בשולחן אחר, בחדר אחר, במרפסת הבית, על הרצפה. מה שחשוב זה להינות מהשינוי, לעשות זאת מתוך עניין, התרגשות והשקעה בעצמי.

לבחור- להכניס בחירה לתוך סדר היום והתפריט,  אפשר לבחור מדי פעם בסוגי מזונות שונים, גיוון ברכיבים, לאכול מדי פעם ארוחת בוקר שונה במרכיביה , למשל: דייסה,  סלט,  פירות,  סנדביץ, שיק בריאות. החשוב ביותר הוא לעניין את עצמנו , לסקרן, לרגש , כדי לא להשתעמם בתהליך.

כלים – לשנות מדי פעם את הכלים שאנחנו משתמשים בהם  לאכילה, זה יכול להיות לשנות את כלי ההגשה, את צורת ההגשה, צורה הכנת האוכל: טרי, מאודה, מוקפץ, מבושל,  להתנסות בטעמים חדשים,  להשתמש בתבלינים חדשים,  להכניס אלמנטים חדשים לשגרה תוך כדי שמירה על המסגרת והמטרה.  שבו לאכול עם חברים את אותו תפריט רק ביחד ולא לבד. זכרו: "גיוון בצלחת- מתכון להצלחה".

הפתעה –  להוסיף את אלמנט ההפתעה במסגרת הקיימת, גם בתוכנית אכילה יש חופש מסויים, קחו אותו, שחקו איתו, הפתיעו את עצמכם, השקיעו, הוסיפו אוירה מהנה, מוזיקה,  הרעיון ליצור חוויה,  עניין,  גיוון , כדי להוסיף התרגשות וחיות, להגיע להצלחה, לחיות חיים מלאים ומאושרים כאן ועכשיו ולא רק כשתגיעו למטרה הסופית.

"מודל מלכה" מתאים לכל  תחום בחיים וזה היופי שלו, אתם מוזמנים לנסות אותו בכל התחומים, אשמח לשמוע מכם תגובות, האם המודל מצליח לעזור לכם, ואיך הצלחתם להכניס גיוון וחיות לשגרה.

המון הצלחה- ואל תשכחו לגוון!!!

רונה עודד רואה- מחלום למציאות כבר היום
מאמנת ומנחת קבוצות ליחידים וסדנאות טל’ 052-3748268

מוזמנים להצטרף לדף העסקי שלי:

www.facebook.com/Queen

plate-3033198__340

QueenCoach -רונה עודד רואה
הרגע הזה שנופל לך האסימון שתמיד היית מלכה, שאת לא צריכה לרכוש את זה , להעתיק את זה, זה שלך.ההבנה שמלכלוכית הפכת לסינדרלה (מלכה) וכל זה קרה עקב שינוי הוויה, לקיחת אחריות, ושינוי התנהגות.כמלכה עליך לדרוש את מה שמגיע לך, לחיות בשפע, לדעת לבקש, להסכים לקבל (פשוט כי מגיע לך)/כשאת משדרת לעולם שאת מלכה- העולם לא יכול להתייחס אלייך אחרת.שמי רונה עודד רואה - ואני מאמנת מלכות ועוזרת להן להגשים חלום ולחיות את החיים שהן ראויות.