גטניו

כך התחיל הכל.
גטניו, קופסת עץ שנפתחת כמו מגירה ובתוכה בדידים באורכים שונים מ1-עד 10, כאשר כל אורך בצבע אחר. כנראה שנקנתה לאחותי הגדולה לשיעורי החשבון, כך למדו חשבון באותם הימים.

צילום- רויטל מיקלס

 

 

ואני בת 3 אולי 4, יושבת שעות על השטיח הצבעוני ומשחקת, יוצרת קוים, מתכננת בתים דמיוניים לאנשים דמיוניים, מקבלת מושג לגבי קנה מידה, הבדידים הארוכים לקירות ההקפיים, והקצרים  לחלוקות פנים ורהיטים. הריח של העץ והצבע היה משכר עבורי.

גטניוP

אחר כך הגיע הלגו, ועברתי מדו מימד לתלת מימד, בתים שמחוברים בשיניים ולא מתפרקים, עם קירות חלונות גג רעפים אמיתי, ואפילו עצים ואנשים.

כך התחיל הכל.

וכשגדלתי באו גם היכולות הגרפיות והיצירתיות ליד ביטוי, כל הזמן ציירתי, ציפורים, פרחים, עצים, שקיעות, ובעיקר אנשים. ציירתי על כל דבר, בעיקר במחברות והספרים כשהמורים מדברים לי מעל הראש, בכל הזדמנות ובכל מקום, פסטל ופנדה גואש ומים, חוגים לציור, מחנות לנוער שוחר אמנות ועוד.

אחר כך התחלתי לדמיין.

שוכבת בלילה בצבא, במגורים של הבנות בגדוד 50 בבית סאחור, במבנה ערבי מדהים עם חלונות בלגים ומדמיינת איך הייתי מתכננת את הפנים, וכך בכל מבנה בארץ ובחו"ל, מבנים נטושים, מבנים עתיקים, חללים לבנים, בתים מודרניים ועוד, מאז ועד היום.

המשרד שלי צילום- אבי כהן

מודה כל יום על המתנה הגדולה שניתנה לי לעסוק במקצוע שיושב עלי בהתאמה, שלא היתה אפילו התלבטות לגביו, שכל כך נכון לי בכל רגע, גם כשקשה וגם כשלא נוח, באתרי בניה בגשם שוטף או באמצע אוגוסט בחום לוהט, באבק שחודר לשיער אחרי הפן, ברעש של הקונגו שדופק את השמיעה, במעליות הזויות שתלויות בשחקים, על סולמות רעועים ורצפה שאסור לדרוך עליה עד שיתייבש, כשלא הכל כמו בתכניות ויש הפתעות צינורות עמודים וקורות.

אתר בניה אוסף פרטי

כשצריך לתמרן בין 4 ילדים בכל התקופות ובכל המצבים, כשאת נקרעת כאמא בין הבית לקריירה, גם כשברור שהם יותר חשובים, אבל יש מנכלי"ם וישיבות מנהלים ולקוחות שחייבים אותך ממש אבל ממש עכשיו, ותוכניות שצריך להכין מהיום למחר.

ותמיד צריך לזכור שמאחורי כל התמונות היפות בסיום כל פרוייקט ישנה עבודה קשה ומאתגרת אחריות גדולה ומחשבה על כל פרט.

צלם עוזי פורת
צלם עוזי פורת

בחלוף השנים, עם מאות פרוייקטים מאחורי, מאושרת שזכיתי להעניק אושר גדול להמון אנשים. רגעים קסומים למשפחות בבתים מושלמים, לעובדים במשרדים מעוצבים, להגשים חלומות ולממש תמונות שיושבות ללקוחותי בראש כבר שנים.

צלם שי אפשטיין
צלם שי אפשטיין

תודה שזכיתי בלקוחות, בקולגות, בקבלנים, מפקחים, יזמים, ספקים ובעלי מקצוע, שנכנסו לי ללב ולימדו אותי המון, שזכיתי בחיבורים וחברויות לכל החיים.

תודה על הכל.