גזים ונפיחויות, בואו נדבר על זה רגע

מה לא סיפרו לנו על נפיחויות ומה גורם לגזים ואיך העדפנו תמיד שלא לדבר על הנושא הקצת "מסריח" הזה. למה שלא נפתח את זה לרגע?

 

תמונת נושא 1

                                                                                                                                                                                                    קרדיט: גלית סבג

לפני 3 שנים, בהחלטה של רגע, החלטתי להפסיק לאכול מוצרי חלב. למה? אני לא זוכרת מה בדיוק הביא אותי להחלטה, אך אני כן זוכרת שתמיד סבלתי מהרגשה לא נעימה בבטן. תמיד היא היתה קצת נפוחה, והרגשתי כבדות וחוסר נוחות. בדיעבד, זו הייתה אחת ההחלטות החכמות שעשיתי כי מהיום שהפסקתי לאכול מוצרי חלב. כל תופעות הלוואי מהן סבלתי (וחשבתי שזה נורמלי) נעלמו. תוסיפו לזה פעילות גופנית עצימה ותזונה מותאמת – אין ספק כי עליתי על דרך הרבה יותר קלילה ונעימה.

 

אז למה זה קורה לנו? מדוע אנחנו סובלים מצמד המילים עליהן לא מדברים "גזים ונפיחויות"? מה אפשר לעשות כדי לשפר את כל התהליכים שעוברים בתוך מערכת העיכול שלנו? בסדנה #עוברות_את_זה_ביחד של אלטמן וסלונה פתחנו את זה, אחת ולתמיד.

 

הידעתם ש-30% מהאוכלוסייה סובלת מהפרעות עיכול? ומה הכי מעצבן? שהשכיחות הגבוהה ביותר היא אצלנו, הנשים. לא מספיק שאנחנו סובלות ממחזור, גלי חום, גיל מעבר, צלוליטיס ועוד כהנא וכהנא תופעות מעצבנות, אנחנו גם סובלות יותר מהגברים בענייני עיכול. מבחינת המעי הרגיש, אנחנו סובלות פי 3 (!!!) מהגברים. אתה הבנת את זה ברוך?

 

למה אנחנו סובלות? כי החיידקים שלנו, הנשים, יודעים יותר טוב לדבר עם המוח שלנו. יעני, יש להם ולמוח שפה משותפת, מקשקשים כמו איזה "יאכנע" כל היום ועל מה לא: על פרפרים בבטן (נו, אתן יודעות, התרגשויות וכאלו), אנחנו חוות יותר מתח וחרדה (לכי תהיי אמא ישראלית לילד בצבא), ואם אנחנו אוכלות יותר מידי… אללה יסטור מה קורה לנו בבטן אח"כ.

 

ואז אנחנו מקבלות את כל הטוב – אי סדירות ביציאות, שלשולים או עצירות, גזים ונפיחות בטנית. תענוג נכון?!

 

דווקא כשאנחנו מחליטות לאכול בריא יותר ולעשות דיאטה, מגיעות הצרות בדמות גזים ונפיחויות ואיתם העצירות חביבתנו. למה? כי גזים נוצרים מצריכה מוגברת של סיבים תזונתיים (דגנים מלאים וקטניות), עמילן עמיד (בטטות, ירקות שורש, בננות ירוקות ואורז שהוא קר. כן כן, אל תאכלו אף פעם אורז קר. רק צרות), לקטוז ומוצרי חלב, פרוקטוז וסוכר אלכוהולי. אמרתי לכם תענוג.

מה גורם לגזים

 

מה צריך לעשות? טוב ששאלתם, כי מסתבר שיש פתרון והוא דווקא די פשוט כשחושבים על זה. לא מסובך. ראשית חייבים לשתות המון מים. לא קולה, לא דיאט קולה, לא מים עם מיץ – רק מים. אתם יודעים, כמו בפרסומת של פעם של אייבי נתן "שתו מים, רק מים". צריך לאכול סיבים בצורה מאוזנת (לנשים עד 25 גר' ביום)  ולהעשיר בירקות (המון) וגם פירות. יש לעשות פעילות גופנית. מניסיון שלי, אין לכם מושג כמה שזה שינה אצלי את כל המערכת. אל תתאפקו (כן, כן, הילדים רגע יחכו, לא יקרה כלום) ואפשר להיעזר בפרוביוטיקה לשימוש יום יומי (קיים סוג מיוחד של פרוביוטיקה בשם ג'ארודופילוס של אלטמן. תאמינו לי, עוזר).

 

 טיפול ומניעת עצירות

 

ואם נעשה את כל זה מה יקרה לנו? נסבול פחות מנפיחות, גזים ולחץ מעצבן כזה בבטן, היציאות שלנו יהיו פצצה, והחיידקים ששוכנים לנו במעי יפסיקו לקשקש כל כך הרבה עם המוח. קצת שקט לא יזיק גם להם.

 

אה, רגע, עוד משהו. מה קורה כשנוטלים אנטיביוטיקה? מי מאתנו לא סובל מידי פעם מכאבי גרון, אוזניים ועוד טופינים מעין אלו ולא נוטל בהוראת הרופא אנטיביוטיקה? הידעתם שמי שנוטל אנטיביוטיקה "זוכה" לתופעות לוואי במערכת העיכול? מה עושים? נכון, פרוביוטיקה – או כזו שמתאימה לזיהומים נרתיקיים (עוד "מתנה" להיותנו נשים) או כזו שמתאימה לאי נוחות בטנית. ושניה, אך תלכו, תתחילו לקחת אותה איך שאתם מתחילים את הטיפול האנטיביוטי. אל תחכו.

 

נכון שזה לא סיפור ממש "מסריח"? דווקא בסוף יש לזה ריח לא רע בכלל.

פרוביוטיקה במערכת העיכול